CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Mårran »

Glutaminian jest wszędzie Kurczak pikantny vifon
Pani Buka
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: persil1991 »

no właśnie - ja mam takie pytanko. Czy glutaminian sodu i benzoesan sodu są zdrowe? Czy możecie coś w tej kwestii powiedzieć?
W necie wiadomo - nie da się oddzielić informacji prawdziwych od propagandy

W jednej z reklam telewizyjnych można usłyszeć stwierdzenie nie zawiera glutaminianu sodu".
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Jakusz »

A w drugiej że wydobywa [smak] i sprzedaje się prawie czysty glutaminian sodu.

Na razie nie są znane długotrwałe skutki spożywania glutaminianu sodu w takich ilościach jaki, spożywamy. Generalnie jest to sól aminokwasu, który tak czy siak spożywamy jedząc cokolwiek zawierającego białka
Awatar użytkownika
Biopolimer
Posty: 23
Rejestracja: 16 sty 2010, o 12:28

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Biopolimer »

Ja niestety mam niezdrową dietę. Przyznam, lubię słodycze, pączki i chyba ostatnio jadam ich za dużo. Ale jem też kanapki i normalne obiady, dodatkowo odżywiam się magnezem z witaminą B6, ale chyba zacznę jeść zdrowe jedzenie.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: lith »

Ja tez sie w sumie chyba nie klasyfikuje do żadnej grupy. Fastfoody to na prawdę od święta. Za to jakiegos kotleta sojowego czy innego paskudztwa z ekosklepu był chyba nie przełknął

Raczej takie normalne jedzenie, domowe, z tym, że w odróżnieniu od reszty tu się wypowiadającej to ja mam takie bardziej DIY ] To znaczy chleb pieczony w domu, szynki kiełbasy zazwyczaj to samo, mleko od krowy, świnie przerabiane na miejscu, przyprawy, zioła w ogródku, jakieś warzywa też z własnej hodowli, reszta od babciów z rynku. o, masło tez czasami samemu, chociaż to rzadziej. i td. w sumie to sporo tego czyli. jak nie patrzeć mam dość ograniczony kontakt z jakimiś polepszaczami, czy konserwantami . i raczej cos takiego uważam za zdrowa żywność, a nie sojowy kotlet polany sojowym sosem i zagryzany gotowaną soją ze szpinakiem

nie, nie mieszkam na wsi
Ekosfera_
Posty: 18
Rejestracja: 5 lut 2010, o 08:45

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: Ekosfera_ »

Twoja dieta rzeczywiscie nie jest najlepsza,powinieneś jeśc wiecej warzyw oraz owoców. Za dużo w niej węglowodanów oraz tłuszczy. A jak jest z aktywnościa fizyczną?
marta003
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2013, o 14:41

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: marta003 »

jesli o mnie chodzi to:
sniadanie - jogurt biszkoptowy, banan pokrojony w plasterki, ew. musli do tego
drugie sniadanie - przewaznie bulka z poledwica, majonezem i ogorkiem
w miedzyczasie litrowa butelka wody idzie do kosza:)
lunch - zamawiam sushi z orient corner
obiado-kolacja - przewaznie jakies kanapki, badz zapiekanki
pozna kolacja - herbata z miodem i cytryna
adammm1890
Posty: 3
Rejestracja: 5 lis 2013, o 08:32

Re: CZY JEMY ZDROWE JEDZONKO?

Post autor: adammm1890 »

ja zyje wlasciwie na samym sushi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości