Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: fantazja »

Czy jest dużo chętnych na Biologię UG?
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: fantazja »

Bardzo dziękuję
monika1108
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:30

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: monika1108 »

Ciekawe jak sprawa wygląda w tym roku.


Ktoś się wybiera?D
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: robakolak »

Ja się wybieram

Orientuje się ktoś jakie były progi w zeszłym roku? Tak w ogóle to bardzo mało informacji na tym forum o biologi na UG, czy wszyscy tylko z Krakowa i Wrocławia ?
monika1108
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:30

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: monika1108 »

Progi Ale wiadomo, że w tym roku sytuacja może wyglądać inaczej

Z czego pisałaś/eś maturę?
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: robakolak »

Biologia (na którą jestem wściekła bo zrobiłam masę głupich błędów) i chemia rozszerzone, no i angol też na rozszerzeniu.

Zastanawiam się teraz co lepiej wybrać biologię czy biotechnologię. po biotechnologii podobno lepsze perspektywy, ale na samą biologie bardziej mnie ciągnie
monika1108
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2008, o 20:30

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: monika1108 »

To masz dużo większe szanse niż ja
Pisałam biologie rozszerzoną i niemiecki podstawy.
[Geog. też, ale tu nie będzie potrzebna]
Chciałam iść na Neurobiopsychologie, ale zlikwidowali miesiąc przed maturami. a deklaracji zmieniać nie można. więc za jeden przedmiot będę miała 0 pkt.
Na biotech. nie mogę bo nie mam ang.
I co tu robić. /
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: robakolak »

Z tego co widzialam to na biologię nie ma dużo chętnych i progi też nie są bardzo wysokie, więc jakaś szansa jest

A co do neurobiopsychologi to nawet nie wiedzialam że zlikwidowali.
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: kruko »

Ja również się wybieram mój wynik po przeliczeniu przez system to 90,15 więc raczej myślę, że spokojnie się dostane. Zdawałem chemie rozszerzona biologie rozszerzoną i angielski podstawę. Moim głównym celem była medycyna ale niestety matura poszła mi słabo więc pozostaje biologia i kolejne podejście za rok.
robakolak
Posty: 18
Rejestracja: 6 maja 2009, o 06:27

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: robakolak »

Ja ciągle się waham, nie wiem czy wybrać biologię czy biotechnologię. Na biologię mam 105,9 na biotechnologię 141 czyli trochę mało.
kruko
Posty: 210
Rejestracja: 11 maja 2009, o 23:02

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: kruko »

Myślę, że powinno ci się udać z drugiej listy na ta biotechnologie ale nie polecam chyba, że czujesz się silna z matmy i fizy bo mam paru znajomych na biotechnologi wprawdzie na polibudzie i ostro ich cisną z fizy czy matmy. Co do mitu, że matura poszła bardzo dobrze nie sugeruj się wynikami osób z forum bo to sa pojedyncze jednostki, a niektórzy mogą również trochę podkolorować swoje wyniki. Jak zobaczyłem jakie wysokie wyniki mieli to to popytałem trochę w swoim mieście poczytałem w internecie i okazuję się, że wiele osób położyło biologie więc myślę, że progi nie będą aż tak kosmiczne.
absolwentkaug
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 17:59

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: absolwentkaug »

Biologia na UG to pic na wodę fotomontaż". Skończyłam więc wiem. Wyimaginowane pseudo-specjalizacje i Katedry o wybujałych nazwach nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Na dyplomie uzyskuje się mgr biologii w zakresie biologia środowiskowa", eksperymentalna lub molekularna". Nic więcej. A na suplemencie, który idzie w świat nawet bez zakresu.

Przede wszystkim Wydział Biologii UG nie ma prawa nadawać uprawnień Diagnosty laboratoryjnego co powoduje, że większość zawodów, które studenci myślą, że zdobędą po tych studiach są im zupełnie obce. A potem jest wielkie zdziwienie, że ktoś skończył studia i . nie ma zawodu. To takie robienie w trąbę studentów. Najwyższy czas, żeby zaczęto o tym mówić bo tak dłużej być nie może. Bo jeśli ktoś idzie robić pracę mgr do np. Katedry genetyki a potem okazuje się, że po skończeniu studiów nie jest żadnym genetykiem to jest to zwykłe oszustwo. To samo w przypadku innych pseudo-zawodów jak : immunolog, fizjolog, mikrobiolog, analityk, embriolog, cytolog, neurolog, parazytolog itp. Tylko KIDL – Krajowa izba diagnostów laboratoryjnych i wszelkie Uczelnie medyczne i ich dyplomy decydują o uprawnieniach w tych zawodach. I to się nie zmieni !

Tak samo studia podyplomowe Biologa sądowa. Nikt po ich ukończeniu nie będzie się żadnym biologiem sądowym, z resztą – nie ma czegoś takiego. W laboratoriach kryminalistycznych pracują lekarze, farmaceuci, biotechnolodzy po wielu specjalizacjach, żadnego biologa po wyimaginowanej specjalizacji-inaczej lub po studiach podyplomowych-inaczej nikt nie przyjmie. Albo nowy kierunek Neurobiologia. Chętnych w tym roku o ile wiem zabrakło bo już sama nazwa brzmi jak równie dobrze - kardiobiologochirurg Cuda wymyślają żeby tylko zdobyć studentów. Tylko, że nie dają nic w zamian a już na pewno nie wykształcenie poparte uprawnieniami zawodowymi. To dotyczy tzw. specjalności molekularnej i eksperymentalnej. A środowiskowa ? Nie istnieje coś takiego na rynku pracy Po prostu ! I nowy budynek NIC w tej kwestii nie zmienił. Stary sprzęt przyjechał jak wiem od znajomych z Kładek i wszystko w środku jest po staremu.

Strata 5 lat, równie dobrze można siedzieć w domu. Wiem bo skończyłam te studia i wiem ile są warte. Co do nowego kierunku Przyroda można się też domyślać. A są warte mniej niż choćby kilka kursów i staży jakie każdy absolwent przechodzi aby znaleźć jakąkolwiek pracę. Bo jak się okazuje, studia te do niczego się nie przydają, większość absolwentów to potem ochroniarze, sklepikarze, fryzjerzy, taksówkarze i wszelkiej maści ciułacze. Przykre ale taka jest prawda.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Czy jest dużo chętnych na biologię na UG?

Post autor: Trzyszcz »

Ale skąd ten bulwers, przecież wiadomo że po biologii ciężko z robotą
A tak właściwie to ciśniesz po biologii UG czy w ogóle po biologii?

Wyżej była mowa o biotechnologii- to chyba jeszcze gorsza opcja ^^
(otwarcie mówią studentom (PG), że na robotę po tym nie mają co liczyć xd-jestem naocznym świadkiem ^^, a kolega który tam nadal się męczy chce magisterkę robić na jakimś innym kierunku, bo b.ciężko i brak perspektyw)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości