Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 137
Rejestracja: 14 lip 2009, o 14:33

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Ranger »

Kamil: 2 pierwsze lata są calkiem inne z tego co wiem i brdzo ciężko sie przenieść.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Grzybu123 »

Ranger pisze:Kamil: 2 pierwsze lata są calkiem inne z tego co wiem i brdzo ciężko sie przenieść.
Jak to inne Przecież na każdej uczelni nie ma klinik przed 3 rokiem, a przez pierwsze dwa lata (bez wzlędu na kolejność) są wszędzie pokończone takie przedmioty, jak chemia, anatomia, biochemia, fizjologia, biofizyka, biologia i histologia.

Tak więc właśnie po 2 roku jest się najłatwiej przenieść.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: shisha pangma »

Ranger pisze:pierwsze lata są calkiem inne z tego co wiem
a czy Twoja wiedza podparta jest przejrzeniem programów na różnych AM/UM? Po drugim roku jest znacznie mniej różnic niż po pierwszym
Ranger pisze:brdzo ciężko sie przenieść
Trudności najczęściej są spowodowane brakiem zgody dziekana niż programem.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Grzybu123 »

shisha pangma pisze:a czy Twoja wiedza podparta jest przejrzeniem programów na różnych AM/UM? Po drugim roku jest znacznie mniej różnic niż po pierwszym
Wiedzą. Łódź / Bydgoszcz / Wrocław i Zabrze po dwóch latach mają prawie te same przedmioty, do przepisania pojedyńcze pierdoły".

A ze zgodą na przeniesienie to jest bardzo często po prostu zależne od liczby wolnych miejsc. Wiadomo, że tam gdzie duzo chętnych jest ciężko się przenieść (właśnie Wrocław, Kraków, Warszawa).

Pozdrawiam
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: shisha pangma »

Grzybu123 pisze:Wiedzą.
moje pytanie było skierowane do Rangera, który się upiera, że istnieją duże różnice programowe, co nie jest prawdą
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Medycyna Lwów »

Kamil: 2 pierwsze lata są calkiem inne z tego co wiem i brdzo ciężko sie przenieść.
nie są całkiem inne, bo przedmioty wiodące typu anatomia, histologia, biochemia i fizjologia są na każdej uczelni przez te 2 lata i mówią ci to studenci, a nie dopiero zaczynający studiować. Na niektóre uczelnie się jest bardzo prosto przenieść.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: David »

Kaamil pisze:Na niektóre uczelnie się jest bardzo prosto przenieść.
Z czystej ciekawości spytam na które?
lykorz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Medycyna Lwów »

lublin, białystok - raczej nie ma problemów. O innych nic nie słyszałem bo nie są w moich rejonach geograficznych
etiente
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2009, o 09:53

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: etiente »

ja jestem na analityce medycznej w bialymstoku i chcialabym sie przeniesc na drugi rok na analityke do bydgoszczy a wlasciwe to zmusza mnie do tego sytuacja rodzinna. Ale mam pytanie czy ktos sie orientuje czy jezeli dziekan zgodzil by sie na to przeniesienie to ja za te przedmioty, ktore bede musiala odrobic z 1 rokiem bo u siebie ich nie mialam to bede musiala placic tak jakbym byla na warunku? czy chodze na nie za darmo?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Grzybu123 »

Za darmo, tak ługo jak nie są to poprawki.

Oczywiście wiele zależy od dziekana, ale przyjmująć Cię na zasadzie przeniesienia albo będziesz robić 1 rok (tylko braki) albo 2 rok awansem (+braki z 1). Obie wersje są bezpłatne.

Pozdrawiam
mimika90909
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2009, o 08:29

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: mimika90909 »

Jest możliwość przeniesienia się z Zabrza do Lublina? Po którym roku, semestrze?
W tym roku dostałam się na obydwie uczelnie, wybrałam Zabrze.

[ Dodano: |28 Sie 2009|, o 10:14 ]
A może jednak lepiej zostać w Zabrzu?

[ Dodano: |28 Sie 2009|, o 10:16 ]
(
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: a_niap »

Jeszcze nie wiesz jak tam jest a juz sie chcesz przenosic?

Na pewno nie wczesniej niz po dwoch latach, w Zabrzu anatomia trwa trzy semestry a w Lublinie dwa wiec to na pewno pierwsza przeszkoda
gosiaciereszko
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2009, o 08:11

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: gosiaciereszko »

jaka jest szansa na przeniesienie na drugi rok stomy z Białegostoku do Wawy? Dumam też nad tym czy np jak będę zdawać fizykę w tym roku, to czy mogą mnie ewent (jak już tragedia będzie z przeniesieniem na drugi rok) na pierwszy rok dać, ale zaliczą mi część przedmiotów?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości