Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: a_niap »

zalezy po którym roku. po pierwszym (ale wtedy dobra motywacja, bo po pierwszym sie raczej przenosic nie da) to na pewno z Lublina, bo w poznaniu po pierwszym roku nawet anatomii sie zaliczonej nie ma, trzeba by było robić ją w łodzi od nowa (czyli znowu pierwszy rok.). Po drugim to raczej obojetne, jak sie główne przedmioty zgadzają to tylko sie dorabia brakujące
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Anielka »

koleżanka koleżanki(wiem że to śmiesznie brzmi ) była na pierwszym roku leku w Lublinie i chciała przenieść się teraz właśnie do Łodzi. z przeniesieniem na wojlek nie ma problemu, z lekiem cywilnym nie wiem,musisz zadzwonić do dziekanatu i popytać.
ale od tego roku w Łodzi na leku jest na 1. roku histologia więc może być problem, bo chyba w Lublinie nie ma.
Stokrotka100krotka
Posty: 44
Rejestracja: 30 cze 2011, o 11:17

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Stokrotka100krotka »

a orientuje się ktoś może czy jest możliwość przeniesienia się z lekarskiego z Katowic do |Poznania?
karrlajn

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: karrlajn »

Witam. Również chcę zadać pytanie, może ktoś jest zorientowany. Czy byłaby możliwość przeniesienia się z lekarskiego niestacjonarnego z Katowic na lekarski niestacjonarny do Białegostoku po pierwszym roku? Gdyby udało mi się zaliczyć wszystkie egzaminy, zaliczenia to jedynie zostałaby mi do odrobienia pierwsza pomoc, której nie ma w Katowicach na pierwszym roku.
Nie ukrywam, że rozważam przeniesienie ze względu na koszt studiów ( Katowice 26 tys. zł Białystok 20 tys. zł), jestem z Białegostoku, mniejszy koszt utrzymania, rodzina, przyjaciele itd.
Czy musiałabym swoją decyzję umotywować np. ślubem, chorobą w rodzinie itd? Czy przy studiach niestacjonarnych są mniejsze wymagania"? I czy tutaj matura też ma coś do rzeczy?
Będę próbować poprawić chemię, która ku mojemu zaskoczeniu zawaliłam, jednakże większość ludzi uważa to za niewykonalne na pierwszym roku.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Medycyna Lwów »

zdecydowanie chętniej przenosić się na niestacjonarne bez względu na uczelnię.
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: neocortex »

karrlajn pisze: Będę próbować poprawić chemię, która ku mojemu zaskoczeniu zawaliłam, jednakże większość ludzi uważa to za niewykonalne na pierwszym roku.
dlaczego? ja sie spotykam najczesciej z opinia, ze spoko, da sie zrobic", szczególnie jak masz tylko jeden przedmiot. I jeszcze szczególniej, że to chemia, ktora chyba z dwojga/trojga złego jest najmniej upierdliwa.

Na niestacjo tak jak Kaamil mówi - wszedzie Cie z otwartymi ramionami przyjmą.
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Rosie77 »

neocortex,
Na niestacjo tak jak Kaamil mówi - wszedzie Cie z otwartymi ramionami przyjmą.
Też się nad tym zastanawiałam, wszędzie piszą tylko o wymaganiach dla osób przenoszących się ze stacjonarnych na stacjonarne, o niestacjonarnych cisza
karrlajn, też myślę o poprawianiu chemii
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: neocortex »

Student niestacjonarny to dla uczelni +20 tys. na koncie, wiec czemu mieliby z niego rezygnować?
Pewnie jakies tam wymagania są, coś trzeba bedzie nadrobic itd, ale to jest nic w porównaniu z całym cyrkiem na stacjonarnych.
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Rosie77 »

neocortex, też mi się wydaję, że jakieś braki w godzinach trzeba nadrobić, ewentualnie średnia może się liczyć. Jak czytam wymagania dla osób chcących się przenieś na stacjonarnych z uczelni A na B, to robi mi się słabo. Wygląda to tak, jakby chcieli zrobić wszystko żeby nikt nawet nie pomyślał o przenosinach
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: neocortex »

no pewnie - uczelnia nic z tego na dobrą sprawę nie ma. Poza tym burdel byłby niesamowity, gdyby masowo ludzie zaczeli się przenosić do najbardziej popularnych miast. A tak warunki są zaporowe, więc przenoszą się naprawdę pojedyncze jednostki i nie dezorganizuje to całego systemu.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Medycyna Lwów »

zależy do nas co roku całkiem sporo osób się przenosi z innych uczelni w ramach miejsc zwolnionych przez osoby które nie zaliczyły danego roku. W mojej grupie przykładowo co roku dochodziło po 1-2 osoby z innych uczelni i zazwyczaj sobie słabo radzili.
legolas55
Posty: 105
Rejestracja: 5 lip 2011, o 21:04

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: legolas55 »

mnie to troche dziwi, ze slabo sobie radzili, bo myslalem, ze przeniesc sie udaje tym z b. dobra srednia, czyli ludziom zdolnym
Rosie77
Posty: 213
Rejestracja: 7 paź 2010, o 15:47

Re: Czy jest możliwość przenieść się z jednej uczelni na drugą??

Post autor: Rosie77 »

legolas55, też tak myślałam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości