Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Galloper, oczywiście, że ma się szanse, zresztą są osoby, które przez trzy lata liceum były laureatami Olimpiady Chemicznej . Mi w pierwszej klasie zabrakło jednego punktu do finału, ale za to w drugiej i trzeciej zostałam laureatem
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

A to jest tak, że jak się dojdzie do finału to ma się 100% z rozszerzonej chemii bez pisania matury, nie?

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Tak, musisz przejść na finał i do niego przystąpić, tzn. przysłowiowo podpisać kartkę".
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

Ok, przy biologi w OB jest tak samo?

tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: tchorz »

nie, biologię w finale musisz napisac na 30%,żeby być finalistą. Ale chyba nigdy nie było takiej osoby która nie napisała.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Też nie słyszałam, o takim przypadku . Zresztą spotkałam się z opinią, że strzelając można zdobyć 30% .
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

Mhm, takie coś A słyszeliście może by był jakiś laureat olchemu w gimnazjum? (bo chyba można startować)

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Tak, swego czasu był laureat olchemu z gimnazjum, finaliści też się zdarzają sama startowałam w trzeciej klasie i doszłam do II etapu, dzięki temu zdobyłam sporo doświadczenia w Olimpiadzie .
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

Hmm, bo zastanawiałam się czy w przyszłym roku, w3 klasie brać udział w kuratoryjnym czy w olchemie (mam już laureata z kuratoryjnego z biologi więc z chemi to by było tylko podszkolenie się na biolchem) a mam dobrego nauczyciela który podobno wyuczył już laureata (czy tam finaliste, nie wiem dokładnie). A raczej nie chcę tego i tego by nie łapać wszystkich srok za ogon, co doradzacie?

Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: wsedek »

Glikoproteina pisze:Tak, swego czasu był laureat olchemu z gimnazjum, finaliści też się zdarzają sama startowałam w trzeciej klasie i doszłam do II etapu, dzięki temu zdobyłam sporo doświadczenia w Olimpiadzie .

W tym roku słyszałem, że było 3 gimnazjalistów w finale.

Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

Tak sobie czytam regulamin i widzę że w wyjątkowych przypadkach mogą startować nawet uczniowie z podstawówki, co prawda czasu nie cofnę i do podstawówkowych lat nie wrócę, ale tak z czystej ciekawości, wie ktoś może czy KIEDYKOLWIEK zdarzył się laureat bądź finalista z podstawówki?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Galloper, a propos Twoich planów - skoro masz laureata z biologii, to już o rekrutację do liceum jesteś spokojna, więc możesz się śmiało rozwijać pod kątem biol-chemu . Na przykład przygotować się do konkursu kuratoryjnego z chemii i dodatkowo uczyć się zagadnień licealnych, pójść na pierwszy etap olchemu, żeby po prostu zobaczyć, jak ta Olimpiada wygląda
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Fify715 »

Galloper, też się kiedyś zastanawiałam, czy jakieś dziecko z podstawówki wygrało albo chociaż doszło do finału, jednak nie znalazłam na ten temat nic w necie. Może ktoś coś wie, bo mnie to też strasznie ciekawi?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości