Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: wsedek »

Glikoproteina pisze:Tak, swego czasu był laureat olchemu z gimnazjum, finaliści też się zdarzają sama startowałam w trzeciej klasie i doszłam do II etapu, dzięki temu zdobyłam sporo doświadczenia w Olimpiadzie .

W tym roku słyszałem, że było 3 gimnazjalistów w finale.

Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

Tak sobie czytam regulamin i widzę że w wyjątkowych przypadkach mogą startować nawet uczniowie z podstawówki, co prawda czasu nie cofnę i do podstawówkowych lat nie wrócę, ale tak z czystej ciekawości, wie ktoś może czy KIEDYKOLWIEK zdarzył się laureat bądź finalista z podstawówki?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Galloper, a propos Twoich planów - skoro masz laureata z biologii, to już o rekrutację do liceum jesteś spokojna, więc możesz się śmiało rozwijać pod kątem biol-chemu . Na przykład przygotować się do konkursu kuratoryjnego z chemii i dodatkowo uczyć się zagadnień licealnych, pójść na pierwszy etap olchemu, żeby po prostu zobaczyć, jak ta Olimpiada wygląda
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Fify715 »

Galloper, też się kiedyś zastanawiałam, czy jakieś dziecko z podstawówki wygrało albo chociaż doszło do finału, jednak nie znalazłam na ten temat nic w necie. Może ktoś coś wie, bo mnie to też strasznie ciekawi?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Teoretycznie cuda się zdarzają, ale akurat o finaliście/laureacie z olchemu z podstawówki niestety nie słyszałam Ale wszystko przed nami
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Fify715 »

Teoretycznie jest to bardzo możliwe, że kiedyś dziecko z podstawówki wygra jakąś olimpiadę, bo ponoć człowiek za młodu szybciej się uczy.
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

Jeśli od małego byłoby szkolone pod kątem olchemu to kto wie, kto wie

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Dokładnie, przyspieszony kurs olchemowy od zerówki Zamiast klockami, dziecko bawiłoby się probówkami
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Fify715 »

Hahah, ale tak na poważnie to nie lubię takich wytresowanych dzieci. Gimnazjum, liceum - ok. Ale podstawówa? Ja chciałam wtedy być piosenkarką na przemian z wróżką
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

A zamiast przedszkolnych piosenek uczyłyby się wzorów, nazewnictwa i właściwości kwasów
Dla mnie też to chore, dajmy dzieciom dzieciństwo
A wracając do tematu to powiedzcie mi jeszcze czy jako przerobienie podstawy programowej zarówno do olchemu jak i OB wystarczy jedna seria podręczników np. operon z chemii i Nowa Era z biologii?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Nitrogenium32 »

Galloper, wydaje mi się, że seria podręczników nie ma znaczenia, bo w każdej są zawarte te same informacje. Z pewnością wystarczy jedna.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Smile_Forever »

Galloper, z chemii korzystałam tylko z Operonu, bo po przerobieniu podstawy programowej zabrałam się ostro za treści typowo olimpijskie, uczyłam się rozwiązując zadania i czytając książki już pod drugi etap, czyli akademickie. Natomiast z biologii pod kątem OB korzystałam z kilku serii podręczników: Nowa Era, PWN, Operon i WSiP, bo w każdej z nich znajdowałam nowe informacje i przy okazji utrwalałam już zdobyte wiadomości . Ale pod kątem Olimpiady Chemicznej mimo wszystko polecam zaopatrzyć się również w podręczniki Pazdro
Galloper
Posty: 80
Rejestracja: 13 lip 2013, o 08:51

Re: Czy mam jeszcze szansę na Olchem? :(

Post autor: Galloper »

A czy są realne szanse na ogarnięcie tego jeśli w wakacje przerobiłabym sobie podstawę programową z liceum, a dopiero od nowego roku szkolnego uczyłabym się już z tych bardziej specjalistycznych książek pod olchem?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości