czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Dyskusje o dentystach, zębach, przyzębiu, języku, błonie śluzowej oraz o funkcjonowaniu patologiach i leczeniu w stomatologii i protetyce.
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

przeszłam bardzo wiele przez moje osemki i chcve wiedziec na co mam byc gotowa. ortodontka powiedziala mi ze rosnie w koscco to znaczy? bedzie ciezko?
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: Kacperek »

Będzie ciężko.
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: Girion »

Ja też mam chyba podobnie.
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

czy w zwiazku z tym powinnam szukac jakiegos znanego chirurga czy przecietny chirurg tez z tym sobei poradzi?
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: dmnunited »

, ósemeczka w kącie żuchwy może być ciężko, tym bardziej, że widać iż powierzchnia okludalna jest na wysokości ramienia żuchwy proszę powiedz, czy ten ząb powierzchnią okludalną jest zrotowany w stronę policzkową czy w stronę j.ustnej właściwej? bo na zdjęciu zgryzowo-skrzydłowym tego nie widać (chociaż z drugiej strony jak się przyjrzeć to widać, jakby korona zęba w połowie tkwiła w ramieniu żuchwy.) proponowałbym poszukać sprawnego manualnie chirurga. w najgorszym przypadku będzie musiał przecinać brzeg wyrostka zębodołowego i kawałek po kawałku odcinać wiertłem (separować) części ząbka. ciekawy jestem, bardzo ciekawy przypadek. mam nadzieję, że nie wytnie Ci kawałka żuchwy (kości), bo niestety tak też się może zdarzyć, że jak nie będzie dawał rady, to będzie musiał kawałek kości wyciąć i zastąpi ją preparatem kościozastępczym. daj znać po wszystkim jak to wygląda.

masz zdjęcia pantomograficzne?
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

jest w strone policzka. spoko. ładnie mnie straszycie nie wiem czy w takim razie w ogole podchodzic:/ moze zostawic to jeszcze na jakis czas? na zywo ten zab wyglada nieco lepiejjest troszke odkryty(byl odkrywany ze 3 lata temu przez dentystke ale wiele wiecej sie nie pojawilo). czy powinnam robic jakies inne zdjecie?jakies dokladniejsze, 1 zeba? mam wrazenie ze malo widac na tym zdjeciu. zab mnie nie boli. musze go wyrwac do aparatu, ale sama zdecydowalam o terminie. orto nie mowil zeby teraz rwac. naprawde jest az tak zle
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

jutro wstawie cale zdjecie. to jest pantomograficzne
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: dmnunited »

nie, to nie jest zdjęcie pantomograficzne. to zdjęcie zgryzowo-skrzydłowe. pantomograficzne obejmuję, że się tak wyrażę, panoramę uzębienia

jak zostawisz ten ząb, to zrobisz sobie tylko krzywdę. biorąc pod uwagę, że część korony się wyrżnęła powyżej wyrostka świadczy o tym, że cześć jedzenia wchodzi pod dziąsło, a wiadomo jak destrukcyjne działanie na zęby mają bakterie żywiące się resztkami jedzenia. póki nie ma stanu zapalnego to wszystko jest ok, bo nie boli. problem się zacznie jak będzie Ci doskwierał ból. ja na Twoim miejscu tak ulokowanego zęba, gdzie ewidentnie nie ma miejsca w łuku, żeby się cały wyrżnął, usunąłbym czym prędzej, żeby jak najszybciej o nim zapomnieć. prawda jest taka, że zęby ósme są narządem szczątkowym i nie służą niczemu poza wkur*wianu ich posiadaczy, psuciem się i śmierdzeniem. (co wynika z niedomywania zębów - ciężko jest po prostu utrzymać odpowiednią higienę w końcowym odcinku łuku)
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

tutaj zdjecie moich zebow w realu na tyle na ile dalo sie je uchwycic.z gory przepraszam za piekny widok. na zdjeciu to zab po lewej.ten po prawej ma wiecej miesjca bo po tej stronie byl usuwany inny zab
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

to jest panoramatylko ja sama ja tak pieknie ucielam aparatem, ale wydaje mi sie ze malo widoczny jest ten zab na niej
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: dmnunited »

ok, to wszystko wyjaśnia

proponowałbym przedyskutować konsekwencje nie usunięcia tego zęba z chirurgiem stomatologicznym.
aliiy
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2014, o 19:47

Re: czy moja osemka bedzie trudna do wyrwania? HELP

Post autor: aliiy »

ide do chirurga, ale szczerze nie wiem o nim zawiele. wiem ,ze ma specjalizacje chirurgii twarzowo szczekowej. naprawde to jest az tak skomplikowany przypadek? ja juz sie tyle wycierpialam przez te cholerne 8ki ze nie chce wiecej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości