czy rzucić studia?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
stomacra
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:22

czy rzucić studia?

Post autor: stomacra »

otóż studiuję stomatologię. niestety nie lubię wykonywać prac praktycznych ,co niestety jest związane z tym kierunkiem i późniejszą pracą. jestem teraz w dołku i szukam pomyslu na siebie. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad biotechnologię ,bo lubię histologię/biologię/mikrobiologię. Niestety przegapiwszy terminy rekrutacji ,nie mogę tego zrobić w tym roku akademickim. Ze stomatologii jednak nie chcę zrezygnować bo idę na 4 rok. Proszę poradzcie mi ,czy aby robić karierę naukową w biotechnologii muszę być koniecznie po tym kierunku? Co byście na moim miejscu zrobili - drugi kierunek/ koła naukowe na uczelni niestomatologiczne/ doktorat po studiach/rzucenie stomy?
Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: czy rzucić studia?

Post autor: larissa90 »

Z karierą naukową w dziedzinie biotechnologii w naszym kraju może być trudno. Ale nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Mam w rodzinie stomatologa, który gdy zaczęły się zajęcia praktyczne na studiach, zdał sobie sprawę że stoma nie jest dla niego. Był wtedy na 4 roku i z jednej strony chciał zrezygnować, ale z drugiej szkoda było straconych lat. Chciał studiować fizykę jako drugi kierunek ale nie dał rady pogodzić zajęć i musiał zrezygnować. Skończył jednak stomatologie teraz jest 15 lat po studiach i pracuje w zawodzie. Swojego gabinetu nie ma bo twierdzi, ze do smierci by nie odrobił zainwestowanej kasy. Zawodu nadal nie lubi, ale jest świetnym stomatologiem i pacjenci go chwalą, choć mówi, że gdyby miał wybierać jeszcze raz to nigdy by na te studia nie poszedł. Ma swoje hobby i temu poświęca czas, do pracy idzie na kilka godzin a reszte czasu spędza robiąc coś co go interesuje, ale z tego pieniędzy nie ma. Nie kazdy też potrafi być dobry w tym czego nie lubi robić. A być beznadziejnym stomatologiem to chyba lepiej nie być nim wcale.
evae
Posty: 7
Rejestracja: 3 gru 2014, o 15:13

Re: czy rzucić studia?

Post autor: evae »

A jak twój wujek z pracą? ile zarabia? nie mówi, ze ciezko sie wybić posród inych stomatologów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: czy rzucić studia?

Post autor: Mårran »

stomacra, w biotech bym się nie pchała, bezrobociologia, a po stomie możesz przecież iść na doktorat i nie pracować przy zębach, a np. w bardziej biologicznych katedrach.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

Re: czy rzucić studia?

Post autor: Iblis »

stomacra, gdzie studiujesz stome?
stomacra
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:22

Re: czy rzucić studia?

Post autor: stomacra »

ja i tak chcę wyjechać za granicę ,wiecie jak jest tam z karierą naukową?
Marran - nie wiesz jak to jest z wymaganiami na cra? Stomatologię też uznają? Bo piszę w ogłoszeniach ,że kierunki medyczne ,więc mam nadzieję że stomatologię biorą też pod uwagę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: czy rzucić studia?

Post autor: Mårran »

Nawet nie wiem, co to CRA :v googluje mi różne rzeczy dziwne.
Pani Buka
stomacra
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:22

Re: czy rzucić studia?

Post autor: stomacra »

monitor badań klinicznych w firmach farmaceutycznych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości