Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
whirl
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2011, o 15:10

Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: whirl »

Witam, czy ogarnięcie niżej wymienionej literatury byłoby wystarczające, by napisać maturę z biol na poziomie rozszerzonym w 2013 na jakieś 80%<?
-podręczniki PWN
-podręczniki operon
-vademecum Gutowskiej
-zbiór tydzień po tygodniu do matury
-biologia villego
-zbiór medyka
-maturalnie, że zdasz
-zbiór witowskiego oba tomy
W planach mam także zapisanie się na korki we wrześniu/październiku. Czy wg Was to wystarczy? Macie jakieś sugestie?
rybka27
Posty: 18
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:33

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: rybka27 »

Do matury uczyłam się z:
-podręczniki Operonu
-Biologia Villego
-podręcznika Henryka Wiśniewskiego.
Ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że najważniejsze jest rozwiązywanie zadań maturalnych, zwłaszcza tych ze starszych matur,bo wiele się powtarza . Jeśli chcesz, mogę wysłać Ci arkusze na maila.
Odpuść sobie Witowskiego z Biologii, pełno w nim błędów i niczego się nie nauczysz.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: Przemeqq »

wyrzuć podręcznik pwnu, villego, gutowską i ewentualnie wito.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: mila1305 »

whirl, mgutowska jest dobra, szkoda wyrzucac
biologia villego bym wyrzuciła
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: micra »

według mnie podręczniki PWN są dobre a może nawet lepsze od operonu
Barszczanka
Posty: 54
Rejestracja: 28 cze 2012, o 16:08

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: Barszczanka »

nie obkładaj się tysiącem książek bo i tak wszystkich nie przerobisz. Wybierz sobie odpowiadające Ci podręczniki (osobiście polecam Operon), dobre vademecum i ze dwa zbiory. Całego medyka jest ciężko uczciwie przerobić ale wg mnie jest rewelacyjny. Potem zostają tylko arkusze.

student1377
Posty: 116
Rejestracja: 13 lip 2012, o 11:48

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: student1377 »

Whirl: Moim zdaniem masz wszystkie potrzebne Ci książki. Teraz musisz tylko zabrać się do systematycznej i rzetelnej nauki (no i oczywiście rozwiązywania arkuszy ). Życzę powodzenia i osiągnięcia wymarzonego wyniku maturalnego!
trzydziescitrzy
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2012, o 10:33

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: trzydziescitrzy »

Wow, strasznie dużo książek. Ja korzystałem z podręcznika Operonu. Dodatkowo chodziłem na Kurs Sikory w Warszawie. Na więcej nie było czasu.

Od razu Ci mówię, że nie zdążysz skorzystać ze wszystkiego. Spróbuj poczytać po jednym rozdziale z każdej książki. Najlepiej gdyby to był ten sam temat. Będziesz miała świetne porównanie, które pomoże Ci wybrać pozycję, która TOBIE najbardziej pasuje.

Pozycji nie znam oprócz Operonu i Villego. Biologia Villego wydaje się taka super. Bo jest super, ale nie do matury. Matura jest specyficznym egzaminem i wymaga specyficznego ujęcia materiału Pomogą Ci w tym podręczniki licealne i inne przygotowania do matury.

A poza tym: arkusze, arkusze, arkusze! Poprzednie matury pokażą Ci na jakim poziomie jest matura, jakie są wymagania itd. Bezcenny materiał!
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: mila1305 »

jak się zepnie do zdąrzy, ja mam więcej materiału i przez ostatnie 2 tyg przerobiłam naprawde dużo, wiec sama siebie przekonalam, ze jestem wstanie duzo przerobic
lubie dopracowywac wiedze do szczegółow, aby czuc sie pewna
Barszczanka
Posty: 54
Rejestracja: 28 cze 2012, o 16:08

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: Barszczanka »

mila1305 pisze:jak się zepnie do zdąrzy, ja mam więcej materiału i przez ostatnie 2 tyg przerobiłam naprawde dużo, wiec sama siebie przekonalam, ze jestem wstanie duzo przerobic
lubie dopracowywac wiedze do szczegółow, aby czuc sie pewna
ZDĄŻY. To tak a propos szczegółów.
mila1305
Posty: 317
Rejestracja: 16 maja 2012, o 14:11

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: mila1305 »

Barszczanka pisze:
mila1305 pisze:jak się zepnie do zdąrzy, ja mam więcej materiału i przez ostatnie 2 tyg przerobiłam naprawde dużo, wiec sama siebie przekonalam, ze jestem wstanie duzo przerobic
lubie dopracowywac wiedze do szczegółow, aby czuc sie pewna
ZDĄŻY. To tak a propos szczegółów.
spoko, wiem o tym
robię mnóstwo błedów
zawsze miałam same 1 za ortografie
a przeczytalam mnostwo romansów i innych pierdoł
u mnei tzo niewyleczalne chyba
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: Remek »

A po co Ci tyle ksiazek? Wystarczy Operon albo cos i ciezka praca. I arkusze, arkusze i jeszcze raz arkusze. Jak na prawde bedziesz chcial to wiedze mozna brac nawet z internetu. Trzeba tylko chciec i nie bac sie ciezkiej pracy.
whirl
Posty: 17
Rejestracja: 18 lip 2011, o 15:10

Re: Czy to wystarczy? - literatura do poprawy matury w 2013

Post autor: whirl »

Wiem, że wymaga to duzo pracy, to moje II podejscie już Ksiazki operonu mi nie podchodziły. Czy wg. Was tez pwnu są lepsze?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości