Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe ?

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.

Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe ?

Tak
31
66%
Nie
12
26%
Nie mam zdania
4
9%
 
Liczba głosów: 47

luqinio
Posty: 29
Rejestracja: 2 lip 2011, o 17:48

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: luqinio »

Tak naprawdę to jak zapytacie każdego [prawie] fizyka na ten temat to powie że czystą głupotą jest sugerowanie się Czarnobylem. Był to błąd człowieka, ot co. A Fukushima? Polska nie leży w strefie tak sejsmicznie aktywnej jak Japonia. Chyba że nasi politycy wiedzą lepiej
Epona
Posty: 27
Rejestracja: 5 lut 2011, o 16:45

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: Epona »

A nie lepiej byłoby zainwestować w rozwój technologii ogniw wodorowych- to jest coś!
Ja chociaż jestem raczej z tych zielonych jestem za budową elektrowni- tylko wtedy przydałoby się zlikwidować kopalnie na Śląsku- a co nasz rząd zrobi wtedy z górnikami, wyeksportuje do Gruzji? No i zostaje jeszcze jedna sprawa- jak polacy nie potrafią porządnie autostrady wybudować, to co będzie jak się zabiora za budowę elektrowni.
TheGrzeesiek
Posty: 31
Rejestracja: 7 cze 2011, o 13:33

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: TheGrzeesiek »

Jeżeli chodzi o mnie to owszem uważam, że elektrownie atomowe są bardzo rentowne, powodują niezależność od surowców energetycznych, wytwarzają duże ilości energii.
Ale ja mimo wszystko jestem przeciwny inwestycji w to źródło energetyczne i jednocześnie mam nadzieję, że kierunek rozwoju będzie podążał w rozwój elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła energii i będziemy ją już w najbliższych latach w przeważającej części pozyskiwać z farm wiatrowych, czy kolektorów słonecznych.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: lith »

To byśmy się cali zastawili tymi wiatrakami i kolektorami . Polska jest dość sporym państwem, w dodatku nie mamy nadmiaru pustego miejsca, żeby tak się obstawiać. Nie jesteśmy tez jakimś potentatem światowym, żeby jakieś rewolucyjne rozwiązania sami wymyślać. Atomówki się sprawdzają, powinno się kilka postawić. niech by było te 30% udziału chociaż. Przecież to się z innymi rozwiązaniami nie wyklucza. jak wymyślą coś lepszego to się postawi oprócz tego coś lepszego.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: Magda93 »

Ja jestem przeciw e. jadrowym, ale z tego co wiem, to i tak sa takie elektrownie przy granicach naszych, wiec to czy buchnie u nas, czy 200km dalej, to chyba nie ma roznicy. pozatym odpady, bardzo toksyczne, grozace wybuchem itd. itd. Teraz to robia, a za parenascie lat moga byc przez to ogromne katastrofy. Tak w ogole slyszal ktos o tzw. wolnej energii? Jesli nie to odsylam do googli i czekam na opinie
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: Jakusz »

Magda93 pisze:Tak w ogole slyszal ktos o tzw. wolnej energii?
Tak, czary mary - pic na wodę.
Magda93
Posty: 132
Rejestracja: 19 lip 2011, o 08:54

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: Magda93 »

No nie wiem, w tym roku dano patent na taka maszyne, gdzies na zachodzie, a w pazdzierniku ma byc jej premiera do sklepow, czy cos, nie wiem dokladnie, bo przeczytalam tylko kilka pierwszych zdan w artykule nt temat.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Post autor: WojtekB »

Magda93 pisze:No nie wiem, w tym roku dano patent na taka maszyne, gdzies na zachodzie, a w pazdzierniku ma byc jej premiera do sklepow, czy cos, nie wiem dokladnie, bo przeczytalam tylko kilka pierwszych zdan w artykule nt temat.
To radzimy najpierw dokładnie z tym newsem się zapoznać oraz zapamiętać w czym tą informację się przeczytało i dopiero wtedy dzielić się z tą ciekawostką z innymi.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: WojtekB »

Żarnowiec, Choczewo, Gąski - to trzy potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej wskazane przez jej inwestora Polską Grupę Energetyczną. Wszystkie trzy miejsca leżą nad Morzem Bałtyckim.
Elektrownia jądrowa w Żarnowcu, Choczewie lub Gąskach
Jednym z miejsc, gdzie może powstać jądrówka, jest brzeg morza w Lubiatowie, w gminie Choczewo. Drugim - letnisko Gąski (też nad Bałtykiem), w gminie Mielno, woj. zachodniopomorskie. Trzecia lokalizacja zaproponowana przez PGE to południowo-wschodni brzeg Jeziora Żarnowieckiego, na pograniczu gmin Krokowa i Gniewino.
Wyboru dokonano spośród blisko setki analizowanych miejsc.
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: Bartek_DST »

Jestem przeciwnikiem tych elektrowni jądrowych,jest to bardzo niebezpieczne dla środowiska,Polska ma dużo węgla niech wykorzystuje naturalne złoża a nie tworzy sobie coś co w przyszłości może doprowadzić do upadku tego kraju.Wtedy to się nikt nie przyzna,że wpadł na pomysł wybudowania takiego obiektu.

Ludzie myślą nad korzyściami i pieniędzmi[duże oszczędności] ale nie zastanawiają się nad zagrożeniami niestety
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: dzikus »

Zastosowanie wegla to nie tylko energia.
Ja jestem za elektrownia jadrowa, ale. znajac jak nasze spoleczenstwo przyklada sie do roznych rzeczy to faktycznie w polsce taka elektrownia moglaby byc problematyczna w ekdploratacji ( ciagle testy, sprawdzania, wierzycie ze robilibysmy to sumiennie ? ). Moze faktycznie lepiej, ze jej nie ma.
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: prezesowaaa »

atom pisze:Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jądrowe?

Według najnowszych badań za kilka lat zabraknie w Polsce prądu, moc istniejacych elektrowni nie będzie wystarczajaca.

Ja jestem za budową elektrownii atomowej w Polsce. To jest jedyna, rozsądna moŻliwość (i do zielonych, nie uda sie w Polsce wybudować farm wiatraków, hektarów baterii i ogniw słonecznych bo to kosztuje znacznie więcej niŻ elektrownia atomowa, a przecieŻnie moŻemy rozbudowywać elektrowni węglowych)

W pełni się z Tobą zgadzam.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Czy w Polsce powinny być budowane elektrownie jĄdrowe?

Post autor: lith »

Dobra, ja nie rozumiem tej wielkiej debaty o atomówkę, jak budować jedną to i tak w sumie żadna różnica i raczej sztuka dla sztuki. Żeby energia atomowa miała jakiś realny udział to jeżeli decydujemy się iść w tę stronę to np. planujemy od razu budowę 2,3,4 elektrowni, a nie kilkadziesiąt lat debaty czy budować pierwszą, czy nie. W takim tempie to nawet jak w końcu kiedyś ta jedna może powstanie to i tak większego znaczenia mieć nie będzie miała. To nie jest tak, że postawimy gdzieś 1 atomówkę i nagle cała Polska będzie miała z niej prąd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości