Czy warto iść na medycyne ??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: geronimo22 »

Padre Morf pisze: poza tym wydaje mi się, że często to nie tyle ktoś wybrał mało dochodową speckę tylko taka specka była jedyną na jaką się załapał

Nie wszyscy wybierając specjalizację kierują się tylko tym ile będą zarabiać. Niektórzy biorą pod uwagę jeszcze własne zainteresowania

Znam lekarkę, która poszła na anesty niejako z braku laku. Potem z nich zrezygnowała, bo pojawiły się miejsca na ratunkowej. Z Twojego punktu widzenia powinna zapewne udać się do psychiatry ew wykonać CT w poszukiwaniu guza mózgu.[/quote]
może źle się wyraziłem lub zostałem opacznie zrozumiany - kompletnie nie chodziło mi o kierowanie się przy wyborze specjalizacji kwestią finansową. Chodziło mi natomiast o to, na popularne oblegane specjalizacje zawsze jest bój i dostają się najlepsi, z najlepszymi wynikami. Ci którym poszło nieco słabiej mają siłą rzeczy ograniczony wybór do specjalizacji, na które się akurat załapią, czyli tych siłą rzeczy mniej obleganych. Oczywiście są ludzie o których piszesz, że wybierają jakąś niszową speckę pod kątem swoich zainteresowań, ale wydaje mi się, że częściej jest to prostu konieczność na zasadzie: co zostało to wezmę.

Chyba zgodzimy się natomiast co do tego, że tak to już jakoś jest, że te oblegane popularne specki są jednocześnie tymi dającymi perspektywy dochodowe.
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Marzenka1995 »

Jak ktoś musi biologię wkuwać to nie nadaję się na medycynę ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Medycyna Lwów »

Niestety większość studentów tez wszystko bezmyślnie wkuwa i zostają lekarzami ale najcześciej dość miernymi. Medycyna jest fascynująca tylko jak sie ja rozumie, widzi powiązania itd.

Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Marzenka1995 »

Ok, można coś rozumieć, ale Ci, którzy mają słabszą pamięć raczej zapomną szybko jeśli nie wykują, na pewno szybciej niż by się nauczyli na pamięć.
A więc ponawiam pytanie, czy jest się w stanie ogarnąć materiał na medycynie jeśli ktoś musiałby uczyć się większości rzeczy na pamięc ?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Sofia »

Większość rzeczy na medycynie jest właśnie na pamięć, zwłaszcza na pierwszych latach
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Medycyna Lwów »

Często pozornie na pamięć bo niewidzialna sie logiki lub nikt jej nie potrafił przekazać.

Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Marzenka1995 »

No tosz kurde
a Ty Sofia jestes na medzie ? ŚUM ?
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Marzenka1995 »

Kaamil nie rozumiem Twojej wypowiedzi
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Medycyna Lwów »

Jest wiele zagadnień -choćby moje ulubione ekg które jest bardzo logiczne ale ludzie nie rozumieją, bo tu trzeba elektrofizjologie znac, która jest przeciez trudna wiec kuja na pamięć kryteria a ekg w praktyce i tak nie potrafią zinterpretować.

Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Sofia »

Marzenka1995, PUM, byłaś blisko.

I owszem, wiele rzeczy jest na logikę, ale jak nie wykujesz masy wytycznych i definicji to logika Ci się na niewiele przyda.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Mårran »

Medycyna potrafi byc bardzo logiczna, ale i tak jest mnostwo rrzeczy, ktore trzeba wykuc. Dajmy na to leki ich dawki.

Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Medycyna Lwów »

Dawkowania leków wchodzi samo do głowy jak sie ich używa -na studiach właściwie dawkowania nie wymagana a po stażu spokojnie umiem dawkować najcześciej stosowane leki nigdy nad tyk nie siedząc i nie wkuwajac. Medycyna jak mowię jest dużo bardziej logiczna niż wielu zwłaszcza typowym kujonom sie wydaje -przykładów można by mnożyć tylko czego oczekiwać od osoby nie umierającej fizjologii by nagle rozumiała skąd wszelkie odchylenia choćby w przewlekłej chorobie nerek.

Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: doktorka »

ue,a myslalam,ze znow gimbusy dyskutuja o powolaniu. W med na pamiec trzeba umiec sporo (np standardy),ale dawki lekow to akurat nie. Wszystkie kujony to bezmyslne betony, ktore nie umieja praktykowac sensownej i dostosowanej medycyny, juz teraz to widze.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości