Czy warto iść na medycyne ??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Adrianoo777
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:09

Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Adrianoo777 »

Witam wszystkich jestem nowym forumowiczem i mam pytanko odnośnie tego czy warto studiować medycyne gdyż jestem w 1klasie LO w Lublinie z chemii mam 4 z biologii 3 oczywiście klasa Biol-chem
Ciekawi mnie przede wszystkim chemia organiczna , ale radze sobie również średnio z nieograniczną. Biologia to zakuwanie chyba każdy przyzna . Czy jeśli bym się postarał np. w następnych klasach mieć z biol na koniec 4 i z chemii na koniec 4 to miał bym spore szansę zdać maturę
I czy w późniejszych latach na medycynie sobie poradzę jak oceniacie
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Stalowy »

Chemii na medycynie tyle co kot napłakał, a ta na 1 roku nie sprawia żadnych problemów nawet dla chemicznego laika. Ogólnie jeżeli ktoś się tutaj już dostanie to sobie ze wszystkim poradzi jeżeli chce
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: lith »

Adrianoo777 pisze: Biologia to zakuwanie chyba każdy przyzna .
Zdecydowanie nie przyznam.
Adrianoo777
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:09

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Adrianoo777 »

lith pisze:
Adrianoo777 pisze: Biologia to zakuwanie chyba każdy przyzna .
Zdecydowanie nie przyznam.
czemu czy znasz na nią jakieś wzory ltżart
Adrianoo777
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:09

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Adrianoo777 »

Stalowy pisze:Chemii na medycynie tyle co kot napłakał, a ta na 1 roku nie sprawia żadnych problemów nawet dla chemicznego laika. Ogólnie jeżeli ktoś się tutaj już dostanie to sobie ze wszystkim poradzi jeżeli chce

Czyli biologia o niebo ważniejsza na medycyne ?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Stalowy »

Adrianoo777, jeżeli mam być szczery, na biologii licealnej było zdecydowanie za dużo pierdół.

Nie znamy wzorów na biologię ale nauczyła (przynajmniej mnie) myśleć i ją rozumieć. Jeżeli musisz ją wkuwać, to po prostu znasz ją jeszcze za słabo albo źle do niej podchodzisz. Tak naprawdę to jest fascynujące w biologii, że wkuwania tak niewiele - wszystko da się w oparciu o część wiedzy wydedukować. Wkuwać to możesz biofizykę (regułki / wzorki / wykresiki). Biologii jest za dużo by ją wkuć
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: persil1991 »

Wkuwać to możesz biofizykę (regułki / wzorki / wykresiki).
Wy też nie macie za ciekawie z tym syfem?
Biologii jest za dużo by ją wkuć
mówi to student medycyny, no wiesz
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Collo »

czy jeśli bym się postarał np. w następnych klasach mieć z biol na koniec 4 i z chemii na koniec 4 to miał bym spore szansę zdać maturę
Oceny na koniec a zdanie matury to dwie różne sprawy. Ocena na koniec jest subiektywna i zależy do nauczyciela, w jednym LO można mieć 5 bez uczenia się, a w drugim, żeby mieć 4 trzeba sumiennie pracować cały rok.
Biologia to zakuwanie chyba każdy przyzna
Ja tylko WOSu uczę się na pamięć i czasami historii. Biologii nigdy nie uczę się na pamięć, bo to bez sensu, wszystko się zapomina po kilku miesiącach, czasami nawet tygodniach. Jak ktoś ją rozumie to wystarczy przeczytać parę rzeczy, coś tam skojarzyć i wszystko jasne
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: Medycyna Lwów »

wg mnie wiedza z chemii (zwłaszcza organicznej) bardziej się na tych studiach przydaje (chemia med - na niektórych uczelniach np. na WUM bywa problematyczna, potem biochemia, fizjologia czy farmakologia) - biologii stricte licealnej tak naprawdę ma się wszystko znacznie porozrzeszane i ta wiedza z anatomii człowieka z LO niewiele nawet na początku daje, bo praktycznie jest prawie jak 0.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: godziasia »

wg mnie wiedza z chemii (zwłaszcza organicznej) bardziej się na tych studiach przydaje (chemia med - na niektórych uczelniach np. na WUM bywa problematyczna, potem biochemia, fizjologia czy farmakologia)
czy ja wiem.u nas chemia med też nie jest zbyt prosta, a wiedza z LO to tak częściowo się tylko przydała.biochemia to już w ogóle nie wspomnę, prawie nic z materiału licealnego, podobnie na fizjologii. Jedyne co, to może mnie farmakologia jeszcze zaskoczy.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: lith »

No właśnie wkuwać to suche wzory można. A biologię trzeba po prostu rozumieć, dostrzegać zależności i na prawdę kucia to ja tam za bardzo nie widzę. Raczej sobie człowiek o czymś czyta, dowiaduje sie co jak, z czym dlaczego, jak rozumie to bez problemu w razie potrzeby dojdzie do tego. Zostaje ewentualnie trochę nazw, ale tego nie ma dużo i tez zazwyczaj się wydają logiczne.
Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: cicha-woda »

Jedyna rzecz jaką jestem w stanie zrozumieć, że z biologii trzeba wykuć, to nazwy niektórych związków w metabolizmie. Nie przychodzi mi nic innego do głowy, bo reszta jest typowo na zrozumienie.
wiatrak
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2011, o 15:11

Re: Czy warto iść na medycyne ??

Post autor: wiatrak »

Odnośnie pytania do autora wątku to powiem, że warto i to jak. Ja się długo ociągałem, bałem się i w ogóle ale przykładałem do nauki i w końcu się udało. Teraz już kończę powoli studia i jestem mega zadowolony, bo co spojrzę to ofert pracy dla mnie nie brakuje. Zresztą, tutaj masz portal medyczny poczytaj sobie i sam zobaczysz o czym mówię. Ja życzę Ci powodzenia na tym kierunku )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości