Czy warto iść na studia na rok ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Mariola13
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2013, o 13:29

Czy warto iść na studia na rok ?

Post autor: Mariola13 »

Cześć ! : )
Jestem tu nowa, więc może najpierw się przedstawię .
Nazywam się Mariola, i właśnie jestem w trakcie matur. Bardzo bym chiała od października rozpocząć medycynę, lecz czym bliższy termin matury to zaczynam rozważać jakieś awaryjne wyjścia. Myślałam ,żeby złożyć jeszcze papiery na farmację , chemię i analitykę ( w razie gdyby medycyna w tym roku nie wyszła ) i przystąpić do niej znów w przyszłym roku. Problem w tym ,że kompletnie nie wiem co mam zrobić Np Pani która uczy mnie biologii twierdzi że to bezsens iść na np farmację bo tam jest inna tematyka i nie będzie czasu na naukę do matury . No ale ja tak sobie myślę , że studiując np tę farmację to przecież będę uczyła się cięższych rzeczy niż w liceum i że może wtedy ta wiedza pomoże mi na maturze w przyszłym roku A poza tym co jak w przyszłym roku też nie wyjdzie ? Jak teraz nie pójde na żaden kierunek to będę rok w plecy . A z 2 strony nie widzę się jako farmaceutki czy nauczycielki chemii. Całe życie marzyłam o medydynie i tyle lat na tę naukę poświęciłam . Myślę że przez ten rok dałabym 200% siebie alby w przyszłym roku w końcu osiągnąć swój cel .
Jak wy to widzicie ?
Jeśli poprawiacie w tym roku maturę, to studiowaliście coś w między czasie ?
Z góry dziękuję za pomoc : ))
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

[Link] Czy warto iść na studia na rok ?

Post autor: persil1991 »

Jest już sporo takich tematów, warto poczytać, najaktualniejszy tutaj:
dylemat-vt49673.htm
Mariola13 pisze:ta wiedza pomoże mi na maturze w przyszłym roku
nie pomoże.
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Czy warto iść na studia na rok ?

Post autor: ciocia »

Nie pomoże, zgadzam się.
sapiechu

Re: Czy warto iść na studia na rok ?

Post autor: sapiechu »

Właśnie to przerabiam i na pewno Ci nie pomoże to w nauce do matury. Studia to zupełnie inna bajka, inne typy zadań itp. itd. Ja np. poprawiam chemię w tym roku, żeby pójść na medycynę i wiem, że bardzo ciężko będzie. Studiuję biotechnologię na Politechnice Łódzkiej, gdzie niby dużo chemii, ale ona jest zupełnie inna niż zadania maturalne. Także lepiej się postaraj od razu dostać, bo potem strasznie dużo kombinowania i utrudniania sobie życia. Trudno pogodzić wymagający kierunek studiów z nauką do matury. Za mało czasu, ale nie ma rzeczy niewykonalnych
Pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
klimo
Posty: 192
Rejestracja: 13 maja 2010, o 20:57

Re: Czy warto iść na studia na rok ?

Post autor: klimo »

patrząc na znajomych uważam, że nie warto iść na żadne studia na rok, nawet takie związane z medycyną. studia a matura to dwie całkiem inne rzeczy. lepiej poświęcić rok i zostać w domu. oczywiście jeśli bardzo chcesz to możesz próbować, ale musisz wiedzieć, że będzie Ci bardzo trudno i na pewno nie licz na to, że coś czego będziesz się uczyć na studiach pomoże Ci na maturze.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości