Czy warto studiować biologię i gdzie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Robin »

blue_witch pisze:
Robin pisze: zupelnie sie z Toba zgadzam. tylko mowie ze nie jest lekko. trzeba sie wysilic. ja nie zaluje.
skladalas i co dalej?
noi czekam na wyniki rekrutacji a dalej specjalizacja diagnosty laboratoryjnego mimo wszystko czy dadza uprawnienia czy nie jakby co podejme 2gie studia analityki medycznej albo zrobie podyplomowo wg mnie te studia i tak beda bardzo ciekawe zwlaszcza,ze moja pasja sa nauki medyczno-przyrodnicze
trzymam kciuki zeby sie udalo. jesli tak to zycze powodzenia ze wszystkim. na pierwszym semestrze na chemie (lub botanike ogolna, w zaleznosci ktory z profow wylosuje prawo do uwalania ). i polecam utrzymywanie znajomosci ze starszymi rocznikami. to bardzo pomocne.
blue_witch

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: blue_witch »

jestem z rocznika 86 i rok studiowalam fizyke medyczna na US :D i mam kolege na biologii ] w sumie moglam rok temu isc, ale ze z medycyna nie wyszlo to poszlam chociaz na fizyke medyczna,ale jednak malo wspolnego ma z medycyna(cos tam troche jest ale za duzo fizyki i matematyki, co sie dziwic wydzial matematyczno-fizyczny hehe)
me_wa
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2006, o 11:38

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: me_wa »

Hanta pisze:poza tym po mikro czy biotechu jest wiele innych, bardziej opłacalnych opcji a o możliwości pracy w szpitalu napisałam z uwagi na to, że me_wa szuka alternatywy dla studiów medycznych
dzięki. podbudowałaś mnie chociaż i tak mam nadzieję, że dostanę się na medycynę i takie rozważania są na wyrost. pytam, bo słyszałam różne rzeczy na ten temat. Ludzie dzielą się na tych, którzy twierdzą, że nie da rady z pracą potem oraz na tych, którzy wyrażają się nieco bardziej optymistycznie

w każdym razie praca w laboratorium też mnie zadowoli
kasik
Posty: 119
Rejestracja: 28 lip 2006, o 19:09

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: kasik »

me_wa pisze: chociaż i tak mam nadzieję, że dostanę się na medycynę i takie rozważania są na wyrost.
hmm to jeszcze nie wiesz , czy sie dostałaś
ja wiem już na pewno , że z medycyną w tym roku moge sie pożegnać
przynajmniej w Polsce
Gregarynka

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gregarynka »

ja studiuje biologie na Uniwersytecie Opolskim i jestem zadowolona, bałam sie , bo uniwerek mlody i dopiero zaczyna sie rozwijac, ale teraz moge powiedziec , ze reprezentuje naprawde dobry poziom. jestem na 3 roku i potwierdzam opinie innych , na pierwszych dwoch latach jest cięzko, ale bez przesady. tez nie bylam zadowolona z matmy , fizyki i 4 rodzajow chemi ! ale przeŻylam :) według mnie warto studiowac biologie , prócz nudnych kursów stałych moŻna sie nauczyc wiele ciekawych rzeczy, które w przypadku UO nie sa powtórka z LO i to jest wielki plus, bo nie nudzisz sie na zajeciach. a praca jak juz ktoś wspomnial , po studiach na kazdym kierunku - trzeba kombinowac, dla chcacego nic trudnego :)
Gosc000

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gosc000 »

ja mam takie pytanka:
jakie sa wydzialy zwiazeane z biologia na uniwersytecie slaskim

a jakie na uj:

jak wygladaja studia biologiczne na uj tzn jak maja sie poszzczegolne lata do siebie czy duzo trzeba wkuwac itd.

czy na biologi robi sie potem jakies specjalizacje ( jesli tak to jakie) i gdzie mozna znalezc prace po tych studiach dzieki
Gosc000

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gosc000 »

i jeszcze jaka prace mozna znalezx po studiach biologicznych i jaka specjalnosc najlepei jwybrac
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: fantazja »

Hej! Bardzo chciałabym studiować biologie. Bardzo intersuje się zoologią. Mieszkam w Gdańsku, więc najbardziej ineresuje mnie UG. Jest może ktoś na forum, kto wie coś więcej na temat UG (wydział biologii)? Czy jest tam dużo zajęć z zoologii?. pozdrawiam, fantazja.
diatoma
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2007, o 23:12

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: diatoma »

cześć jestem studentką 4 roku biologii na UWM, także też nie masz daleko. miałam cały rok bezkręgowce, pół roku kręgowce, osobne zajęcia z ptaków, fizjologia zwierząt i człowieka, powiem ci,że można się tu nauczyć zoologii, zależy co lubisz konkretnie.coż to nie moja specjalizacją bo jestem na mikologii, ale polecam to akurat im sie udało na uwm
fantazja
Posty: 32
Rejestracja: 6 sty 2007, o 19:08

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: fantazja »

Dziękuje
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gacek »

No właśnie jak to jest z tą pracą bo biologii
Myślę ciągle o biologii ze specjalnością ekologia i zarządzanie zasobami przyrody na UAM. Czy są szanse żeby znaleźć po tym kierunku ciekawą pracę
Pozdrawiam
Gacek
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Savok »

Gacek, a co to dla ciebie jestciekawa praca"? Bo wszystko wlasnie od tego zalezy.
Dam ci przyklad na sobie, zebys wiedzial o co mi chodzi.
Domyslnie biotechnolog po uniwersytecie jest nastawiony na dzial Research Development. Poniewaz w PL jedyne R&D sa w firmach farmaceutycznych pod katem farm. i chemicznym, to ja tam nie mam czego szukac. W efekcie jedyna praca dla mnei to przedstawiciel handlowy. O ile pierwsza bylaby jako tako interesujaca, druga wcale.

Zatem kwestia jest co TY bys chcial robic = co jest dla ciebie ciekawe. Wiedza to, mozna probowac odpowiedziec na takie pytanie.
Gacek
Posty: 111
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 22:09

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Gacek »

Savok, właśnie interesowała by mnie praca w terenie albo szykowanie jakiś projektów które będą potem realizowane bądź praca w jakimś instytucie. W najgorszym wypadku nauczanie w szkole. Byle tylko nie zostań na lodzie po studiach. Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Gacek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość