Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
kropla89
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2009, o 15:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: kropla89 »

No to prawda, że na analityce jest mało czasu, żeby uczyć się do matury. Z obserwacji mogę powiedzieć, że osoby nie zainteresowane rzucały studia już po paru miesiącach, aby mieć więcej czasu do nauki. Natomiast te, które zostały do końca nie miały czasu, żeby przygotować się do matury. Ale wiadomo, że to indywidualna sprawa jest, jeden uczy się krócej, a drugi potrzebuję więcej czasu.
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: ooo97 »

ODŚWIEŻAM TEMAT!
Jako, że 2009 był jakiś czas temu i niektóre fakty mogą być przestarzałe, chcę zorientować się jak sprawa wygląda teraz. Jakie są perspektywy po ukończeniu analityki? Jak wyglądają studia? Gdybyście mogli ponownie wybierać, czy padłoby na ten kierunek?
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Studia są, przynajmniej jak na razie dla mnie, bardzo ciekawe - oczywiście zdarzają się przedmioty, które istnieją, bo istnieją i trzeba jakoś przeżyć", ale raczej w mniejszości i momentami to nawet swojego rodzaju luźniejsza odskocznia - oczywiście pod warunkiem, że nie są zaplanowane jako ostatnie w piątek, wtedy żarty się kończą. Nauki jest niemało, aczkolwiek, jeśli wszystko rozsądnie się rozłoży to można dać radę (choć niektórzy faktycznie siedzą pół nocy przed zajęciami). Wszystko jest kwestią indywidualną.
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: ooo97 »

Blackvarie, a jak z kwestią nauki do poprawiania matury? Da się czy nie bardzo?
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Jak dla mnie? Da się. Z pewnością dużo też zależy od uczelni, planu, prowadzących i indywidualnego podejścia. Warto dodać, że na pierwszym roku są przedmioty, których tematyka w okrojonym zakresie obowiązuje również na maturze. Niektórzy zrezygnowali dość szybko ze względu na poprawę egzaminów, ale były to jednostki - większość zainteresowana maturą została na studiach.
analusija
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 13:56

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: analusija »

A jak z pracą po studiach bo to dość ważne skoro studiuje sie 5 lat to warto zeby byla praca dosc opłacalna zarobkowo wie ktoś coś może o tych sprawach?
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Termo »

Dwie znajome w pół roku po zakończeniu studiów znalazły pracę w nowo wybudowanych ośrodkach na południu kraju. Na wstępie dostały wynagrodzenie, które spełniło ich oczekiwania a najważniejsze dla nich jest, że pracują w zawodzie. Mówią, że widzą spore perspektywy rozwoju ale zauważają rosnące wysycenie w tej dziedzinie i może być różnie.
analusija
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 13:56

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: analusija »

No bo zdaje w tym roku maturkę i ostatnio tyle poczytałam o tej analityce że już nie wiem co myśleć . Priorytetem dla mnie jest praca w zawodzie właśnie i sie zastanawiam bo to w koncu 5 lat . Napaliłam się na ten kierunek i chciałabym bardzo ale teraz już nie wiem. Co mi radzicie?
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Pracy w zawodzie nikt Ci nie zagwarantuje prawdopodobnie w większości kierunków, bo nie przewidzimy, co się stanie za kilka lat i w jakim kierunku to będzie zmierzało.
JDK
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2016, o 19:38

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: JDK »

A czy po tym kierunku można pracować w laboratorium badającym skład/ jakość żywności (jak np. składy odżywek przed wprowadzeniem na rynek lub po prostu na zlecenie) czy od tego są inne zawody? Taka refleksja mnie naszła, gdy kupując białko, czytałem testy z laboratoriów i zastanawia mnie kto dokładniej je wykonuje?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: persil1991 »

analusija pisze:No bo zdaje w tym roku maturkę i ostatnio tyle poczytałam o tej analityce że już nie wiem co myśleć . Priorytetem dla mnie jest praca w zawodzie właśnie i sie zastanawiam bo to w koncu 5 lat . Napaliłam się na ten kierunek i chciałabym bardzo ale teraz już nie wiem. Co mi radzicie?
Jeśli widzisz się w pracy w laboratorium to myślę, że jest to dobry wybór.
JDK pisze:A czy po tym kierunku można pracować w laboratorium badającym skład/ jakość żywności (jak np. składy odżywek przed wprowadzeniem na rynek lub po prostu na zlecenie) czy od tego są inne zawody? Taka refleksja mnie naszła, gdy kupując białko, czytałem testy z laboratoriów i zastanawia mnie kto dokładniej je wykonuje?
Szczerze mówiąc nie słyszałem o nikim po analityce, kto pracowałby w tego typu firmach. Studia również nie przygotowują do takiej pracy (chociaż do pracy w laboratorium szpitalnym raczej też nie ). Być może pracują tam technicy? Są też inne zawody, po których można pracować w laboratorium np. technolodzy żywności.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Jannx »

JDK pisze:A czy po tym kierunku można pracować w laboratorium badającym skład/ jakość żywności (jak np. składy odżywek przed wprowadzeniem na rynek lub po prostu na zlecenie) czy od tego są inne zawody? Taka refleksja mnie naszła, gdy kupując białko, czytałem testy z laboratoriów i zastanawia mnie kto dokładniej je wykonuje?
Znam osobę po analityce która pracuje w laboratorium w browarze, więc może i da się w inne takie miejsca wepchnąć
persil1991 pisze:Studia również nie przygotowują do takiej pracy (chociaż do pracy w laboratorium szpitalnym raczej też nie ).
No chyba właśnie przede wszystkim do pracy we wszelkich laboratoriach medycznych Jakoś nie nie wyobrażam sobie żeby jakiś inny kierunek lepiej przygotowywał do pracy w laboratorium szpitalnym
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Co do pracy w oznaczaniu jakości produktów - myślę, że da się, jeśli się bardzo chce. Na podobnej zasadzie przecież można pracować chociażby w laboratoriach Stacji Sanitarnych, jeżeli ktoś woli zamiast pracy w tych stricte medycznych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości