Czy warto studiować biologię i gdzie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: anik »

Na UG anatomia jest na 2 roku (III semestr)
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Teba »

Na UJ-cie jest na II roku. Tuż obok genetyki, biochemii, biologii komórki, fizyki, ekologii, angielskiego, ochrony przyrody, socjobiologii, itd itd To będzie rzeź.
karo

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: karo »

Moze ktos studiuje w rzeszowie?,jak tam jest?
kasia

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: kasia »

ale słuchajcie, bo ja nie wiem , gdybym np studiowała tą biolotechnologie to :
1 gdzie moŻna znaleść pracę w jakim zawodzie
2 biotechnologia- co robicie na takich studiach
3 czym róŻni się konkretnie biotechnologia od biologii
4 co moŻna robic po biochemii

Będę bardzo wdzięczna za porady i odp
Pozdrowionka
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: lynxlynx »

ja uważam osobiście, że na biologii jest stanowczo za dużo chemii bardziej przydałyby się typowo biologiczne przedmioty, więcej terenówek(bo co jest wart człowiek mieniący się biologiem, a nie potrafiący rozpoznac napopularniejszych drzew czy ptaków, a niosąc na palcu stonkę ziemniaczaną pyta:czy to żuk jest? -no, tyle zółci.
zapraszam na UMCS albo akademie rolniczą do Lublina- bardzo fajni ludzie(w większości) oczywiście wśród prowadzących zdarzają się gnidy, ale da się przeżyc. najgorsze są u nas pierwsze dwa lata, potem to już poezja, zwłaszcza na środowiskowej
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Hanta »

lynxlynx pisze:ja uważam osobiście, że na biologii jest stanowczo za dużo chemii bardziej przydałyby się typowo biologiczne przedmioty, więcej terenówek
lynxlynx nie wiem jaką wybrałeś specjalizację ale jak dla mnie na mikrobiologii (UMCS) chemii, fizyki i matmy było odrobinę za mało, za to terenówki z botaniki, zoologii czy ekologii przyjemne i owszem były ale do niczego mi się nie przydały ponadto
Chociaz faktycznie chemia na pierwszych latach jest trochę irytująca. Studenci w większości nie są jeszcze przygotowani do wysokiego poziomu zajęć i stąd próbują stukać chemię na pamięć (np. fizyczną hehe ). W rezultacie 2-3 lata później mają problemy z praktycznym wykorzystaniem tego materiału na pracowni magisterskiej chociażby.
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Yoanna »

ja też nie przepadałam za terenówkami, zwłaszcza gdy prowadzący zabierali nam na to calutki weekend , a do tego gdy jeszcze w poniedziałek trafiło się jakieś kolokwium . Te zajęcia miały jednak swoje plusy- mozna się było zintegrować z grupą i ogólnie śmiesznie wszyscy wyglądaliśmy z kilkukilogramowymi (po 8 godz. człowiekowi zdawało się że ma ogromny głaz zawieszony na szyi ) lornetkami )


Ps.WYJŚCIÓWKI - na naszej uczelniczyt. UWr, podobne są dowejściówek z tym że sprawdzają wiedzę zdobytą przez nocne wkuwanie danego materiału ( wymaganym na dane zajęcia) + wiedza z samych zajęć- nabyta także ze słuchania prelekcji prowadzącego
-jak to dobrze że są wakacje!
me_wa
Posty: 6
Rejestracja: 22 lip 2006, o 11:38

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: me_wa »

Powiem szczerze, że w tym roku zdaję maturę. marzeniem jest dla mnie medycyna, ale to czy się dostanę stwarzapewne wątpliwości myślałam nad złożeniem dodatkowo na UMCS na biologię, a potem mikrobiologia. ale nie wiem czy potem uda się znaleźć pracę - co o tym sądzicie?
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Robin »

wlasnie skonczylam 4 rok biologii na uniwerku szczecinskim. I nie wiem czy polecalabym ten kierunek. Nie chodzi ani o poziom nauczania na moim uniwersytecie, ani o trudnosc studiow, ani to czy jest tofajne czy nie". Perspektywy pracy w zawodzie sa marne.
A studia? Jak kazde inne. Sa profesorowie lepsi i gorsi, a przedmioty. zalezy co sie komu podoba.
blue_witch

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: blue_witch »

o ja skladalam na US na biologie ] a praca jest po wszystkim, trzeba kombinowac tylko P
Robin
Posty: 119
Rejestracja: 22 lip 2006, o 19:07

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Robin »

blue_witch pisze:o ja skladalam na US na biologie ] a praca jest po wszystkim, trzeba kombinowac tylko P
zupelnie sie z Toba zgadzam. tylko mowie ze nie jest lekko. trzeba sie wysilic. ja nie zaluje.
skladalas i co dalej?
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Hanta »

me_wa pisze:marzeniem jest dla mnie medycyna, ale to czy się dostanę stwarzapewne wątpliwości myślałam nad złożeniem dodatkowo na UMCS na biologię, a potem mikrobiologia. ale nie wiem czy potem uda się znaleźć pracę - co o tym sądzicie?
Jeśli NA PRAWDĘ marzysz o medycynie to szczerze odradzam biologię, bo te dwa kierunki jednak znacznie od siebie odbiegają. Niedoszli medycy na biologii to dość powszechne zjawisko, ale prawdę powiedziawszy nie znam wielu w pełni usatysfakcjonowanych. Dziwna sprawa przy tym, że tylko niewielki odsetek decyduje się na zmianę kierunku w trakcie studiów (cóż, chyba w myśl zasadylepszy wróbel w garści. ? )
Jeśli jednak uważasz, że jesteś w stanie przeżyć np. botanikę i zoologię na pierwszym roku (największe kobyły, na mikro niepotrzebne), to potem jest już super.
Na pocieszenie dodam że na 1 roku jest BAAARDZO interesująca anatomia z dosyć ciekawym profesorem

Acha! I praca się znajdzie (choćby w szpitalu )

[ Dodano: Sob Lip 22, 2006 23:38 ]
me_wa to co napisałam dotyczy oczywiście mikrobiologii na UMCS
tensorowy
Posty: 17
Rejestracja: 14 lip 2006, o 22:37

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: tensorowy »

Acha! I praca się znajdzie (choćby w szpitalu )
niestety nie - do pracy w laborze potrzeba dwóch lat analityki obecnie nikt Ciebie nie przyjmnie w państwowym jeżeli nie Spełnisz tego warunku. Pozatym rozpatrując prywatny kazdy farmaceuta i każdy po analityce medycznej Ciebie wyprzedza
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości