Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 lip 2006, o 23:05 
o ja skladalam na US na biologie ;] a praca jest po wszystkim, trzeba kombinowac tylko ;P

PostNapisane: 22 lip 2006, o 23:10 

blue_witch napisał(a):
o ja skladalam na US na biologie ;] a praca jest po wszystkim, trzeba kombinowac tylko ;P

zupelnie sie z Toba zgadzam. tylko mowie ze nie jest lekko. trzeba sie wysilic. ja nie zaluje.
skladalas i co dalej? :)

PostNapisane: 22 lip 2006, o 23:35 

me_wa napisał(a):
marzeniem jest dla mnie medycyna, ale to czy się dostanę stwarza "pewne" wątpliwości myślałam nad złożeniem dodatkowo na UMCS na biologię, a potem mikrobiologia... ale nie wiem czy potem uda się znaleźć pracę - co o tym sądzicie?

Jeśli NA PRAWDĘ marzysz o medycynie to szczerze odradzam biologię, bo te dwa kierunki jednak znacznie od siebie odbiegają. Niedoszli medycy na biologii to dość powszechne zjawisko, ale prawdę powiedziawszy nie znam wielu w pełni usatysfakcjonowanych. Dziwna sprawa przy tym, że tylko niewielki odsetek decyduje się na zmianę kierunku w trakcie studiów (cóż, chyba w myśl zasady "lepszy wróbel w garści... :) ? )
Jeśli jednak uważasz, że jesteś w stanie przeżyć np. botanikę i zoologię na pierwszym roku (największe kobyły, na mikro niepotrzebne), to potem jest już super.
Na pocieszenie dodam że na 1 roku jest BAAARDZO interesująca anatomia z dosyć ciekawym profesorem :-D

Acha! I praca się znajdzie (choćby w szpitalu :idea: )

[ Dodano: Sob Lip 22, 2006 23:38 ]
me_wa to co napisałam dotyczy oczywiście mikrobiologii na UMCS :wink:

PostNapisane: 23 lip 2006, o 09:25 

Cytuj:
Acha! I praca się znajdzie (choćby w szpitalu )

niestety nie - do pracy w laborze potrzeba dwóch lat analityki obecnie :? nikt Ciebie nie przyjmnie w państwowym jeżeli nie Spełnisz tego warunku. Pozatym rozpatrując prywatny kazdy farmaceuta i każdy po analityce medycznej Ciebie wyprzedza

PostNapisane: 23 lip 2006, o 10:03 
Robin napisał(a):
zupelnie sie z Toba zgadzam. tylko mowie ze nie jest lekko. trzeba sie wysilic. ja nie zaluje.

noi czekam na wyniki rekrutacji :P a dalej specjalizacja diagnosty laboratoryjnego mimo wszystko czy dadza uprawnienia czy nie jakby co podejme 2gie studia analityki medycznej albo zrobie podyplomowo :) wg mnie te studia i tak beda bardzo ciekawe :D zwlaszcza,ze moja pasja sa nauki medyczno-przyrodnicze

PostNapisane: 23 lip 2006, o 14:16 

tensorowy napisał(a):
niestety nie - do pracy w laborze potrzeba dwóch lat analityki obecnie nikt Ciebie nie przyjmnie w państwowym jeżeli nie Spełnisz tego warunku. Pozatym rozpatrując prywatny kazdy farmaceuta i każdy po analityce medycznej Ciebie wyprzedza

no oki w szpitalu faktycznie może być trudniej (też mnie wkurzają te 2 lata dodatkowe), ale to że farmaceuta ma lepiej w laboratorium mikrobiologicznym to chyba przesada :P
poza tym po mikro czy biotechu jest wiele innych, bardziej opłacalnych opcji a o możliwości pracy w szpitalu napisałam z uwagi na to, że me_wa szuka alternatywy dla studiów medycznych
:)

PostNapisane: 23 lip 2006, o 19:11 

blue_witch napisał(a):
Robin napisał(a):

noi czekam na wyniki rekrutacji :P a dalej specjalizacja diagnosty laboratoryjnego mimo wszystko czy dadza uprawnienia czy nie jakby co podejme 2gie studia analityki medycznej albo zrobie podyplomowo :) wg mnie te studia i tak beda bardzo ciekawe :D zwlaszcza,ze moja pasja sa nauki medyczno-przyrodnicze

trzymam kciuki zeby sie udalo. jesli tak to zycze powodzenia ze wszystkim. na pierwszym semestrze na chemie (lub botanike ogolna, w zaleznosci ktory z profow wylosuje prawo do uwalania :evil: ). i polecam utrzymywanie znajomosci ze starszymi rocznikami... to bardzo pomocne... :)

PostNapisane: 23 lip 2006, o 21:25 
jestem z rocznika 86 i rok studiowalam fizyke medyczna na US :D i mam kolege na biologii ;] w sumie moglam rok temu isc, ale ze z medycyna nie wyszlo to poszlam chociaz na fizyke medyczna,ale jednak malo wspolnego ma z medycyna(cos tam troche jest ale za duzo fizyki i matematyki, co sie dziwic wydzial matematyczno-fizyczny hehe)

PostNapisane: 30 lip 2006, o 11:53 

Hanta napisał(a):
poza tym po mikro czy biotechu jest wiele innych, bardziej opłacalnych opcji a o możliwości pracy w szpitalu napisałam z uwagi na to, że me_wa szuka alternatywy dla studiów medycznych

dzięki... podbudowałaś mnie :) chociaż i tak mam nadzieję, że dostanę się na medycynę i takie rozważania są na wyrost... pytam, bo słyszałam różne rzeczy na ten temat. Ludzie dzielą się na tych, którzy twierdzą, że nie da rady z pracą potem oraz na tych, którzy wyrażają się nieco bardziej optymistycznie :idea:

w każdym razie praca w laboratorium też mnie zadowoli 8)

PostNapisane: 30 lip 2006, o 13:45 

me_wa napisał(a):
chociaż i tak mam nadzieję, że dostanę się na medycynę i takie rozważania są na wyrost...

hmm to jeszcze nie wiesz , czy sie dostałaś ??
ja wiem już na pewno , że z medycyną w tym roku moge sie pożegnać
przynajmniej w Polsce ;)

PostNapisane: 16 sie 2006, o 13:58 
ja studiuje biologie na Uniwersytecie Opolskim i jestem zadowolona, bałam sie , bo uniwerek mlody i dopiero zaczyna sie rozwijac, ale teraz moge powiedziec , ze reprezentuje naprawde dobry poziom. jestem na 3 roku i potwierdzam opinie innych , na pierwszych dwoch latach jest...... cięzko, ale bez przesady. tez nie bylam zadowolona z matmy , fizyki i 4 rodzajow chemi !!! ale przeŻylam :) według mnie warto studiowac biologie , prócz nudnych kursów stałych moŻna sie nauczyc wiele ciekawych rzeczy, które w przypadku UO nie sa powtórka z LO i to jest wielki plus, bo nie nudzisz sie na zajeciach. a praca jak juz ktoś wspomnial , po studiach na kazdym kierunku - trzeba kombinowac, dla chcacego nic trudnego :)

PostNapisane: 6 sty 2007, o 12:59 
ja mam takie pytanka:
jakie sa wydzialy zwiazeane z biologia na uniwersytecie slaskim

a jakie na uj:

jak wygladaja studia biologiczne na uj tzn jak maja sie poszzczegolne lata do siebie czy duzo trzeba wkuwac itd.

czy na biologi robi sie potem jakies specjalizacje ( jesli tak to jakie) i gdzie mozna znalezc prace po tych studiach dzieki

PostNapisane: 6 sty 2007, o 17:51 
i jeszcze jaka prace mozna znalezx po studiach biologicznych ???? i jaka specjalnosc najlepei jwybrac??????

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona