Czy warto studiować biologię i gdzie??

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Madzia:)

Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia:) »

Siemka:)
Chodzę do klasy 2 liceum o profilu bio-chem.Swoją przyszłość wiąŻę właśnie z biologią,poniewaŻ bardzo mnie interesuje(zwłaszcza dział dotyczący człowieka a nie jakieś tam zwierzątka czy roślinki),ale nie mam pojęcia jak wyglądają studia na tym kierunku. :(.
Jak powinna wypaść moja matura abym mogła dostać się na uniwersytecik(muszę zdobyć 90%pkt. co najmniej).
P.S.gdzie warto studiować(WrocławPoznańKraków) :)
Proszę o odpowiedzi.Pozdro:)
bagatha

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: bagatha »

jakbym czytala swoja wypowiedz 2 lata temu
moge ci opowiedziec o poznanskim uniwersytecie (UAM)
Z czlowiekiem zwiazane sa tylko 2 przedmioty na I roku: anatomia i antropologia oraz czesciowo histologia. Reszta to rosliny i zwierzeta. Nie bede Cie zniechecac, ale uwazam, ze jesli naprawde kochasz czlowieka, to nie powinnas pchac sie na kierunek biologia: bedzie to po prostu strata czasu i powolania.
byc moze w trakcie studiow spodobaja Ci sie przedmioty nie zwiazane z czlowiekiem, ale tak czy siak lepiej przy takich zainteresowaniach biologie wybrac jak ultimatum, ostatnia mozliwosc.
to jest moje zdanie,pozdrawiam
Madzia:)

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia:) »

Serdeczne dzięki za radę :) a jak to jest z tą maturąJak powinnam napisać aby mieć szanse Żeby dostać się na uniwersytet(90%pkt) :wink:
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Teba »

Ja mogę podzielić się doświadczeniem z UJ-tu. Tutaj z obowiązkowych przedmiotów na I roku nie ma nic związanego z człowiekiem, ale każdy musi dobrać sobie kilkakursów zgodnych z jego zainteresowaniami i tu masz pole do popisu. Na każdym roku wybierasz kursy które cię interesują i w ten sposób uczysz się tego co chcesz a nie tylko tego co musisz. Tak że jeśli lubisz człowieka to możesz poświęcać mu dżo czasu na biologii. Co do punktów. sądzę, że wcale nie jest się tak trudno dostać. W pierwszym rzucie przyjęto 250 osób, z których połowa zrezygnowała, w wyniku czego chyba ponad 100 dostała sie z listy rezerwowych. Wcale nie trzeba było mieć z biologii 90%, zwłaszcza że pod uwagę była brana suma punktów za wszystki przedmioty zdawane na maturze (ja zdawałem tylko biologię i chemię i się dostałem) Powodzenia
agata

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: agata »

tez kiedys myslalam ze chce studiowac biologie, teraz wiem ze nie i dlatego od nastepnego roku zmieniam kierunek :x
jestem zawiedziona programem, nauczaniem ale najbardziej ludzmi :?
Madzia:)

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia:) »

Dzięki Teba :) teraz się juŻ tak nie martwię o maturkę ale chciałabym Żeby wypadła jak najlepiej:)Chyba nie będzie tak źle,moŻe mnie przyjmą.:).Oprócz biologii zdaję teŻ chemię:).A co myślicie o medycynie(tylko Że tu podobno trzeba zdać fizykę brrr.)
Madzia:)

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia:) »

A wie ktoś moŻe jak jest we Wrocławiu
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Teba »

Madzia na medycynę w Poznaniu chyba nie trzeba fizyki.
Madzia:)

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia:) »

O jak dobrze :) to moŻe się zdecyduję na medycynkę :) albo na Kraków.(ciekawe czy tu są fajne ludziska?). :twisted:
Yoanna
Posty: 25
Rejestracja: 24 lut 2006, o 12:02

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Yoanna »

ja studiuję Biologię na II roku na Uniwersytecie Wrocławskim , no i właśnie jest teraz taki czas, kiedy wybieramy sobie specjalizacje (właściwie ten czas już się kończy, ale niewazne), no i są do wyboru cztery: ANTROPOLOGIA, MIKROBIOLOGIA, BOTANIKA I ZOOLOGIA. I jeśli Madziu naprawdę interesuję Cię nauka o człowieku, to na 1-wszym roku jest Anatomia człowieka (bardzo fajne zajęcia )a teraz na 4 semestrze mam Fizjologię zwierząt, ale tu własciwie wszystkich układów uczymy się szczególowo na przykładzie człowieka (np. o sercu, oku, słuchu, układzie nerwowym-ale tu jest naprawdę MNÓSTWOOOO szczegółów), więc to też ma dużo wspolnego z tym tematem (ale te zajęcia jak dla mnie są tragiczne- przez prowadzących)Tak więc musiałabyś sięprzemęczyć przez dwa lata na takiej powiedzmyogólnej biologii (niestety z roślinkami, zwierzątkami, chemią, biochemią, fizyką i matematyką) i dopiero tak naprawde na 3 roku, gdybyś dostała się na Antropologię ,mogłabyś uczyć się wreszcie tego co naprawdę Cię interesuje
Ps. Ja też zawsze najbardziej lubiłam uczyc się o człowieku
Pozdrawiam serdecznie
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Teba »

Madzia:) pisze:albo na Kraków.(ciekawe czy tu są fajne ludziska?).


W Krakowie są bardzo fajne ludziska
Madzia:)

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: Madzia:) »

Yoanna pisze:(ale te zajęcia jak dla mnie są tragiczne- przez prowadzących)

Naprawdę jest aŻ tak źle :?:
madzia
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2006, o 11:45

Re: Czy warto studiować biologię i gdzie??

Post autor: madzia »

A ja bym chciała zapytać co sądzi student Uniewersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o BIOLOGII. Tam właśnie się wybieram. Mysle raczej o zaocznych bo podobno bardzo cięzko jest dostac się na dzienne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości