Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jest inna opcja
PostNapisane: 21 lut 2007, o 20:22 
Offline

Dołączył(a): 9 kwi 2006, o 01:21
Posty: 17
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: brak
z włąsnego doswiadczenia wiam... że nie ma nic gorszego... niż banda indywidualistów....

a tak poważnie:
tytuł diagnosty (po wpisaniu na krajową listę diagnostów laboratoryjnych) mozna tez uzyskać kończąc np. biologię (uzyskując dyplom mgr) oraz bezpłatnie kończąc licencjat (studia dzienne) analityki medycznej - jak kto umi to można robić oba studia naraz - wtedy i za darmo, i jeszcze tobie płacą (stypendia) - a te dwa dyplomy uprawniają do uzyskania tytułu diagnosty...

jest tylko jeden problem - we wrocku np. nie ma już licencjatu analityki medycznej, zrobili jednolite studia od tego roku


Góra
  
 
PostNapisane: 1 cze 2007, o 16:51 
Od kiedy staŻ dodaje technikowi wiedzy niezbędnej do kierowania laborem w dzisiejszych czasach? Technik zawsze będzie technikiem choćby pracowal 100lat. Nie moŻe być kierownikiem nawet pracownii.


Góra
  
 
 Tytuł: Jest inna opcja
PostNapisane: 1 cze 2007, o 22:04 
"tytuł diagnosty" - to jest niepawidłowe określenie, to nie jest Żaden "tytuł" tylko to jest prawo wykonywania zawodu, nie mówi się Że ktoś ma "tytuł lekarza" tylko ma prawo wykonywania zawodu lekarza. Kompletnym nieporozumieniem jest stwierdzenie Że studiując biologie i licencjat na analityce bedzie sie "diagnostom laboratoryjnym". Aby dostac prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego bedac mgr biologii nalezy skonczyc podyplomowo analityke medyczna (studia podyplomowe nie koncza sie zadnym licencjatem, STUDIA PODYPLOMOWE TO NIE TO SAMO CO LICENCJAT Z ANALITYKI MEDYCZNEJ". Bo z samym licencjatem z analityki medycznej nie dostanie sie prawa wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego. A co do studiow podylomowych z analityki to sa ona na AM w LUblinie, na CM UMK w Bydgoszczy, beda od przyszlego roku we Wroclawiu i jeszcze sa na WSNOZ w Bydgoszczy.


Góra
  
 
PostNapisane: 1 cze 2007, o 22:16 
Drogi Buchayu. Z lekkim przeraŻeniem czytam twoje informacje na temat zawodu diagnosty laboratoryjnego a konkretnie tego jak moŻna to prawo wykonywania zawodu otrzymać. Nie masz wystarczającej wiedzy na temat. Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd. Biolodzy, chemicy, biotechnolodzy jak chcecie sie dokładnie dowiedzieć o co chodzi w tym całym zamieszaniu związanym z zawodem diagnosty laboratoryjnego i o tym kto moŻe otrzymać prawo wykonywania tego zawodu skorzystajcie z informacji na stronie Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.
to jest nasza strona branŻowa. Tam dokładnie moŻecie poznać przepisy i warunki otrzymania prawa wykonywania zawodu oraz namiary na uczelnie które prowadzą studia podyplomowe.


Góra
  
 
PostNapisane: 12 cze 2007, o 17:30 
azia napisał(a):
Od kiedy staŻ dodaje technikowi wiedzy niezbędnej do kierowania laborem w dzisiejszych czasach? Technik zawsze będzie technikiem choćby pracowal 100lat. Nie moŻe być kierownikiem nawet pracownii.


Co do tego, Że technik nie moŻe zostać kierownikiem laboru czy nawet pracowni to zgodze sie w 100% - takie prawo i przepisy - słuszne zreszta, jednak niejednokrotnie jest tak, Że staz technika a w zasadzie jego wiedza zdobyta podczas pracy + predyspozycje do zarzadzania załogą takiej placówki mysle, Że w pełni wystarczyłaby na to by zarzadzał taki ktoś laborem.


Góra
  
 
PostNapisane: 1 sie 2007, o 16:03 
czy jest moŻliwość zrobienia gdzieś w kraju zaocznie licencjat z analityki medycznej czy teraz pozostaje juŻ tylko biologia lub biotechnologia ?


Góra
  
 
PostNapisane: 6 wrz 2007, o 18:27 
Offline

Dołączył(a): 6 wrz 2007, o 17:47
Posty: 1
Lokalizacja: śląsk
Płeć: brak
Aby dostac prawo wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego bedac mgr biologii nalezy skonczyc podyplomowo analityke medyczna .

Witam,
mam pytanie odnośnie poyplomowej analityki - czy mgr po zaocznej biologii równiez może skończyc takie studiai otrzymac tytuł diagnosty labotaoryjnego?? Bardzo proszę o dopowiedz :cry: Bardzo mi zależy

[ Dodano: Czw Wrz 06, 2007 18:32 ]
witam, mam pytanie odnosnie podyplomowej analityki medycznej-czy mgr biologii zaocznej może skończyc takie studia podyplomowe lub zrobić odpowiednią specjalizacje i otrzymac tytuł diagnosty laboratoryjnego?? bardzo proszę o odpowiedź-bardzo mi na niej zalezy. dziękuje z góry i pozdrawiam.Vinci,


Góra
  
 
PostNapisane: 7 wrz 2007, o 10:08 
Offline
Moderator w spoczynku
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 23:46
Posty: 3221
Lokalizacja: Univ of Dundee
Płeć: brak
tak, dyplom nie odroznia zaocznych od dziennych


Góra
  
 
PostNapisane: 2 paź 2007, o 21:22 
Offline

Dołączył(a): 2 paź 2007, o 21:14
Posty: 3
Lokalizacja: oslo
Płeć: brak
witam :)
szukam kogos kto w 2007/2008 zaczyna wlasnie podyplomowe analityka medyczna w lublinie :)zawsze to razniej kogos znac a ja tam na razie sie sama wybieram.czekam na odzew :)


Góra
  
 
PostNapisane: 23 lis 2007, o 00:45 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2007, o 00:22
Posty: 1
Lokalizacja: Krapkowice
Płeć: brak
Skonczyłam Studium medyczne i mam tytuł technika analityki medycznej. Obecnie studiujędziennie biologię i zastanawiam się czy do pracy w laboratorium będę musiała skończyc jeszcze te studia podyplomowe?? Wie ktoś coś na ten temat?


Góra
  
 
PostNapisane: 26 lis 2007, o 19:34 
Offline

Dołączył(a): 2 paź 2007, o 21:14
Posty: 3
Lokalizacja: oslo
Płeć: brak
Jesli chcesz miec pieczatke diagnosty to musisz skonczyc studia podyplomowe..do pracy w laboratorium niekoniecznie musisz byc diagnosta czasami wystarczy byc magistrem biologii:)wszystko zalezy od tego jakie wymagania ma pracodawca i kogo potrzebuje.


Góra
  
 
PostNapisane: 30 sty 2008, o 02:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2008, o 16:00
Posty: 26
Lokalizacja: Lodz
Płeć: brak
Jest jeszcze jedna opcja przetestowana przez jednego z absolwentów biologii (spec mikrobiologia). Wyjechał do pracy do Irlandii, gdzie na podstawie odpisu dyplomu i opinii promotora pracując w laboratorium dostał prawo wykonywania tamtejszego zawodu diagnosty laboratoryjnego (trochę papierków) i zgodnie z ustawą
Dz.U.06.117.790 USTAWA z dnia 23 czerwca 2006 r
Cytuj:
Art. 7. 1. Diagnostą laboratoryjnym jest osoba, która:
...
2) ukończyła studia wyższe na kierunkach:
a) biologia lub farmacja i uzyskała tytuł zawodowy magistra,
...
5) posiada kwalifikacje do wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego nabyte w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym innym niż Rzeczpospolita Polska lub w Konfederacji Szwajcarskiej, uznane w Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z ustawą z dnia 26 kwietnia 2001 r. o zasadach uznawania nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej kwalifikacji do wykonywania zawodów regulowanych (Dz. U. Nr 87, poz. 954, z późn. zm.1));

Wróciła do Polski i stara się o uznanie tamtego statusu.

Wniosek - obowiązuje legislacyjny gniot, którego obejściem jest kilkumiesięczna dobrze płatna praktyka za granicą, miast wydawania około 14 tyś PLN w Polsce i prawie dwa lata studiów.


Góra
  
 
PostNapisane: 23 lut 2008, o 20:28 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2008, o 13:38
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: brak
Tak sie składa kochani mili, że coś wiem na temat tego kto może być diagnostą laboratoryjny. wedle obecnie obowiązującej ustawy o diagnostyce laboratoryjnej diagnostą moze stać się osoba, która ukończyła studia wyższe magisterskie jednolite na kierunku analityka medyczna bądź biolog, biotechnolog, farmaceuta, lekarz, chemik i weterynarz pod warunkiem, że skończą dodatkowo studia podyplomowe z analityki medycznej. Dodatkowo diagnostą może stać się osoba kończąca w/w studia posiadając specjalizację przydatną w diag.lab.,o której mówi odrębne rozporzadzenia MZ. Te ososby pod warunkiem właściwego wykształcenia i po złożeniu stosownych dokumentów (do pobrania na stronie: wniosek o wpis, rota ślubowania i oświadczenie o niekaralności): uwierzytelnione kopie: dowodu osobistego, dyplomu uk.st.wyższych, 2 zdjęcia o wy,.3,5 na 4,5cm a sosoby po podypl.anal.-dodatkowo zaśw.o uk.tych studiów, moga byc wpisane w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. Czas na rozpatrzenie wniosku wynosi do 3 m-cy. Jeśli juz to sie powiedzie KIDL ma czas 30 dni aby wysłac uchwałeę do MZ, a ten ma jeszcze 90 dni na wniesienie sprzeciwu etc. Dopiero po tym czasie uznaje się uchwałę KRDL za prawomocną.


Góra
  
 
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Podobne wątki
 Wątki   Autor   Odpowiedzi   Wyświetlone   Ostatni post 
Nie ma nieprzeczytanych postów w tym dziale. diagnostyk laboratoryjny

Ulami

3

6409

30 lip 2007, o 12:48

iba Zobacz najnowszy post

Nie ma nieprzeczytanych postów w tym dziale. Diagnosta laboratoryjny za granicą - postępowanie

świeżynka

2

3587

29 lip 2015, o 01:15

świeżynka Zobacz najnowszy post