Diagnosta laboratoryjny

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
lizosomek
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:04

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: lizosomek »

hmm.dziś wyczytałam na stronie, że takie coś istnieje.
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Olaa »

hm. troche sie zamieszalam:) bedac (w dalekiej przyszlosci) farmaceutka i myslac o uprawnieniach diagnosty lab. zrobilabym podyplomowke z analit. med. Moje kwalifikacje beda sie roznily jakos od mgr analityki? Nie bede miala rownych uprawnien z nimi?

[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 22:32 ]
Art. 18. Uprawnienia do kierowania laboratorium mają tylko osoby posiadające prawo wykonywania czynności diagnostyki laboratoryjnej.


niczego tu nie ma o mgr analityki, wynika z tego, ze kazdy kto jest diagnosta (farmaceuta po podyplomowce tez) ma prawo do kierowania lab. jesli sie myle, poprawcie:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

po ukonczeniu podyplomówki masz tytuł diagnosty więc takie same uprawnienia jak diagnosta po analityce medycznej.
Olaa
Posty: 95
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 18:06

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Olaa »

dzieki:) tak myslalam, ale kazdy pisze tu co innego (np glosy, ze tylko mgr analityki moze byc kierownikiem.), ze zwatpilam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

Olaa z tego co mi wiadomo kierownikiem może być diagnosta ze specjalizacją zgodną z profilem laboratorium.
radioactive81
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2007, o 20:14

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: radioactive81 »

dodam tylko ze od 2009 roku kierownikiem bedzie mogl byc diagnosta posiadajacy tytul specjalisty w danej dziedzinie istara jedynka ze specjalizacji juz nie wystarczy do tego by kierowac laboratorium ot takie ulatwienie Pnie jest wazne jaka droga uzyskalo sie tytul diagnosty i specjalizacje, grunt to miec:)

[ Dodano: Pią Sie 29, 2008 20:56 ]
a swoja droga.to wczoraj na onecie pisalo o tym ze Ministerstwo Zdrowia przygotowuje ustawę, która ograniczy dostęp do około 23 zawodów okołomedycznych na zasadzie uzyskania odpowiedniego dyplomu i wpisu do rejestru oczywiscie za oplata.heh to dopiero sie bedzie dzialo dyplom dyploma dyplomem poganiac bedzie.z diagnostami juz sie to stalo.( 14 tys. za podyplomowke to jakies nieporozumienie.mam za soba 1 rok tego piekla teraz czeka mnie kolejnyi to wszystko po to by uzyskac swistek(dyplom) potrzebny do ubiegania sie o tytul diagnostyehh pozdrawiam towarzyszy i lacze sie w boluP
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Kaya »

To po studiach magisterskich z analityki medycznej gdzie będę mogła pracować i co robić? Od października zaczynam studia.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Batha »

radioactive81 pisze:14 tys. za podyplomowke to jakies nieporozumienie.
koszt takiej zabawy na AM we Wrocku to ok 10,5 tys. (3x3,5), więc wszędzie tak źle nie jest
dla porównania: CMUJ życzy sobie 16 tys (4x4 tys)
radioactive81 pisze:23 zawodów okołomedycznych
wiesz, jakie to zawody?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Kaja89 pisze:To po studiach magisterskich z analityki medycznej gdzie będę mogła pracować i co robić? Od października zaczynam studia.
Rychło w czas pytasz Nie chce mi się szczerze mówiąc pisać rozwięźle na temat perspektyw po analityce, może na początek poczytaj charakterystykę z jakiegoś portalu edukacyjnego.
Jeśli nie znasz żadnego diagnosty osobiście, to w necie przynajmniej zapoznasz się z kierunkiem jaki wybrałaś Powodzenia na studiach życzę
Ostatnio zmieniony 31 sie 2008, o 20:47 przez Biochejter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

radioactive81 pisze:mam za soba 1 rok tego piekla teraz czeka mnie kolejnyi to wszystko po to by uzyskac swistek(dyplom) potrzebny do ubiegania sie o tytul diagnostyehh pozdrawiam towarzyszy i lacze sie w boluP
też robiłem i cierpiałem Trzymaj sie
batha pisze:wiesz, jakie to zawody?
1. asystentka dentystyczna
2. dietetyk
3. fizjoterapeuta
4. higienistka dentystyczna
5. higienistka szkolna
6. instruktor terapii uzależnień
7. logopeda
8. masażysta
9. opiekunka dziecięca
10. opiekun medyczny
11. optometrysta
12. optyk okularowy
13. ortoptystka
14. protetyk słuchu
15. psychoterapeuta
16. ratownik medyczny
17. specjalista terapii uzależnień
18. technik analityki medycznej
19. technik dentystyczny
20. technik elektroradiolog
21. technik farmaceutyczny
22. technik ortopeda
23. terapeuta zajęciowy.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze: 5. higienistka szkolna
6. instruktor terapii uzależnień
17. specjalista terapii uzależnień
Dżizys, to psychoterapeuta nie może być instruktorem i specjalistą terapii uzależnień, tylko trzeba to rozdzielać na kilka zawodów?

A ja myślałem że higienistka szkolna, to pielęgniarka po prostu.
Morfeusz pisze:11. optometrysta
13. ortoptystka
To jest najlepsze! Pierwszy raz widzę na oczy takie słowa, zaraz w wikipedii poszukam od czego są takie specjalisty Może ja mam powołanie zostać ortoptystą i nie wiedziałem o tym?

I ta higienistka. jakaś dyskryminacja. można facet zostać higienistkiem szkolnym?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

Dżizys, to psychoterapeuta nie może być instruktorem i specjalistą terapii uzależnień, tylko trzeba to rozdzielać na kilka zawodów?
instruktor jest po szkole policealnej a specjalista po studiach ładniej wygląda - to tak jak kopacz rowów i operator koparki ręcznej
Biochemister pisze:Pierwszy raz widzę na oczy takie słowa, zaraz w wikipedii poszukam od czego są takie specjalisty
Ha widzisz a ja wiem

optometrysta jest od badania wzroku i zapisywania okularow a ortoptysta od ćwiczeń np. na zeza.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Hehe, dobry przykład z tą koparką

A to jednak nie mam powołania żeby zostać ortoptystą, zeza też na szczęście nie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość