Diagnosta laboratoryjny

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Korczaszko »

ale offtop to skoro wy możecie to ja też przyczepię sie do logopedy. tak się ostatnio zastanawiałam po jakich studiach jest się logopedą (nie chcę nim być tylko ciekawość przeze mnie przemawia )
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

koniec oftopa wracamy do diagnostyki laboratoryjnej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

Ja wiem, ja wiem, Korczaszko jakieś stare systemy panują na UG chyba na UMCS też kiedyś na polonistyce była specjalnośc z logopedii, teraz to jest oddzielny kierunek: logopedia z audiofonologią (AM Wawa chyba też ma coś takiego)

No, to teraz już definitywny koniec ofa
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Batha »

te 23 zawody w ogóle mi się nie podobają
imho Chemik czy Biolog bardziej się nadaje na diagnostę niż masażysta, logopeda, czy terapeuta zajęciowy
może coś pokrzyżuje plany Ministerstwa i ta brzydka ustawa w życie nie wejdzie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

batha pisze:imho Chemik czy Biolog bardziej się nadaje na diagnostę niż masażysta, logopeda, czy terapeuta zajęciowy
batha ale masażysta, logopeda itd nie moga zostać diagnostami i nie będą mogli. Nie wiem skąd taki wniosek.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Batha »

te 23 okołomedyczne zawody to czego dotyczą?
palina
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2008, o 08:19

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: palina »

ile zarabiaja diagnostycy? tak orientacyjnie
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Savok »

palina pisze:diagnostycy
diagnosci

Wszystko zalezy od miejsca pracy, jak zwykle.

Jesli zatrudnisz sie w ZOZie albo sanepidzie, kolorowo nie jest. Prywatne laboratoeia, szczegolnie oferujace bardziej zaawansowane badania, czyli tez wymagajace wyzszego poziomu wiedzy, potrafia placic. powiedzmy ze duzo.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

batha pisze:te 23 okołomedyczne zawody to czego dotyczą?
ustawa dotyczy wykonywania tych konkretnych 23 zawodów medycznych i określa np. jakie wykształcenie ma mieć osoba, która chce być optometrystą albo psychoterapeutą.
Savok pisze:Wszystko zalezy od miejsca pracy, jak zwykle.
i od uprawnień. Uprawnienia serologiczne to dodatkowa kasa.
Savok pisze:Jesli zatrudnisz sie w ZOZie albo sanepidzie, kolorowo nie jest. Prywatne laboratoeia, szczegolnie oferujace bardziej zaawansowane badania, czyli tez wymagajace wyzszego poziomu wiedzy, potrafia placic. powiedzmy ze duzo.
Jest jeszcze RCKiK gdzie płacą całkiem nieźle (biorąc pod uwagę, to że oznaczenie niektórych przeciwciał kosztuje 800zł nie jest to nic dziwnego).

Podział ZOZ/sanepid - źle, prywatne - dobrze to stereotyp. Wiele laboratoriów przyszpitalnych sprywatyzowano, niektóre ZOZowskie też dobrze przędą. Sporo zarabiamy na pacjentach prywatnych (płacę i mam wynik na już), którzy płacą nieraz sporą kasę za różne oznaczenia.

Zasadniczo u nas płaca podstawowa to jakieś 1500-2000 na rękę + dyżury. Osoby ze specjalizacjami mają wyższą podstawę. Są jeszcze osoby pracujące na umowę zlecenie (np. ja) siedzące głownie na dyżurach medycznych, które dostają tyle ile wypracują (płaca za godzinę + premie za badania, za ktore pacjent płaci).

Z labami prywatnymi jest różnie - w niektórych na pierwszym miejscu jest ekonomia więc oznaczenia często robią technicy (nawet takie, do których nie są merytorycznie przygotowani) a diagnosta jest jeden - do stemplowania wyników.
palina
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2008, o 08:19

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: palina »

Savok pisze:palina napisał/a:
diagnostycy

diagnosci
tak, masz racje.sorki

[ Dodano: Czw Wrz 04, 2008 20:34 ]
Morfeusz pisze:Osoby ze specjalizacjami mają wyższą podstawę.
jakie specjalizacje są dostępne? jak mozna je zdobyć?.jestem kompletnie zielona w tym temacie
mouse83
Posty: 9
Rejestracja: 4 sie 2008, o 09:40

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: mouse83 »

dużo informacji na temat pracy jako diagnosta laboratoryjny jest na stronie KIDLu -dlazielonych dobra strona na początek by zapoznać się z tematem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

palina pisze:jakie specjalizacje są dostępne? jak mozna je zdobyć?.jestem kompletnie zielona w tym temacie
trzeba miec odpowiedni staż pracy jako diagnosta.
mouse83
Posty: 9
Rejestracja: 4 sie 2008, o 09:40

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: mouse83 »

Choroba, zapomniałam, że sie tu zalogowałam :p A znalazłam strone przez przypadek, bo teraz sa mi potrzebne informacje na temat specjalizacji z cytomorfologii medycznej. wiem tylko tyle co pisza na stronach KIDLu. Wiecie może gdzie można taką specjalizację zacząć, poza tym, kto może ją zacząc- bo zapewne nie wszyscy. W necie jest mało informacji na temat tej specjalizacji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość