Diagnosta laboratoryjny

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: fizolof123 »

to kto robi np badania histopatologiczne lekarz ? czy moze pielegniarka ma takie super uprawnienia ?
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Charlize91 »

kurczę jestem na tej analityce, na farm mam coraz mniejsze szanse dostania. Boję się, że po analityce nie ma przyszłosci
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

Za granicą (podobno) wcale nie wiedzą kim jest analityk medyczny bo tam nie ma takie zawodu.

w labach pracują tam lekarze, biolodzy, chemicy etc.
to kto robi np badania histopatologiczne lekarz ?
Lekarz specjalista w dziedzinie patomorfologii. Niektóre badania w tym zakresie wykonuje diagnosta pod jego nadzorem.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: fizolof123 »

Przypuscmy jestem analitykiem medycznym i jak bym chcial wyjechac za praca za granice to czy bede w ogole brany pod uwage przy obsadzaniu stanowisk w labach Czyi szanse znalezienia pracy sa zerowe ? Kurcze nie wiedzialem o tym
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Padre Morf »

Przypuscmy jestem analitykiem medycznym i jak bym chcial wyjechac za praca za granice to czy bede w ogole brany pod uwage przy obsadzaniu stanowisk w labach

Teoretycznie szanse masz, praktycznie to kwestia posiadanych umiejętności.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

imagiine pisze:Za granicą (podobno) wcale nie wiedzą kim jest analityk medyczny bo tam nie ma takie zawodu.
Zawód jest tylko się nazywa inaczej. U nas jest monopolizowany, w innych krajach inaczej to wygląda.
Przykładowo: diagnostyka laboratoryjna we Francji biologia kliniczna, w Niemczech chemia kliniczna. To tylko nazwa. Głównie pracują tam farmaceuci, mają sporo przedmiotów z diagnostyki. W Polsce kiedyś też analityka byłą specjalnością na farmacji (obok farmacji aptecznej) większość starszych kierowników (laboratorium klinicznego, katedr diagnostyki laboratoryjnej na uczelniach medycznych), czy pracowników na uczelni jest mgr farmacji i ani dnia nie spędzili w aptece. Teraz farmacja nie ma nic wspólnego z analityką (w Polsce), kierunki się maksymalnie rozeszły w swoje strony i tylko nazwa wydziału je łączy i jakieś pierdoły na początkowych latach.

Kilka osób z mojej uczelni po analityce pracuje za granicą, zarówno na uczelniach, jak i w laboratoriach. Nie mieli problemu z pracą - bo praktycznie do tego zawodu jesteśmy przygotowani nieźle.
Charlize91 pisze:kurczę jestem na tej analityce, na farm mam coraz mniejsze szanse dostania. Boję się, że po analityce nie ma przyszłosci
Dziewczyno, jak chcesz być aptekarką to popraw se maturę bo na farmacje dostać się nie jest wielkim wyczynem albo idź do studium farmaceutycznego to samo robisz co mgr praktycznie, zarabiasz trochę mniej, a przyszłość wg Ciebie rysuje się w kolorowych barwach, to po co się męczyć w ZUPEŁNIE INNYM zawodzie? Bo musisz mieć wyższe wykształcenie? To sobie geografię zrób zaocznie i styknie. Co chwile kwilisz, weź zrób se kurs na kase fiskalną i studium i Cie sam zatrudnię w aptece (akurat przydałby się ktoś a magystrów mało) i będziesz szczęśliwa i spełniona
Awatar użytkownika
salcella
Posty: 137
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 17:04

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: salcella »

Biochemister pisze:
Charlize91 pisze:kurczę jestem na tej analityce, na farm mam coraz mniejsze szanse dostania. Boję się, że po analityce nie ma przyszłosci
Dziewczyno, jak chcesz być aptekarką to popraw se maturę bo na farmacje dostać się nie jest wielkim wyczynem albo idź do studium farmaceutycznego to samo robisz co mgr praktycznie, zarabiasz trochę mniej, a przyszłość wg Ciebie rysuje się w kolorowych barwach, to po co się męczyć w ZUPEŁNIE INNYM zawodzie? Bo musisz mieć wyższe wykształcenie? To sobie geografię zrób zaocznie i styknie. Co chwile kwilisz, weź zrób se kurs na kase fiskalną i studium i Cie sam zatrudnię w aptece (akurat przydałby się ktoś a magystrów mało) i będziesz szczęśliwa i spełniona
To samo pomyślałam
Ja marzę o analityce moim zdaniem to wspaniały zawód, tyle, że właśnie przesłaniany przez farmację i lekarski. I dlatego wielu ludzi nie potrafi go docenić
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Biochejter »

salcella pisze:Ja marzę o analityce moim zdaniem to wspaniały zawód, tyle, że właśnie przesłaniany przez farmację i lekarski.
Wspaniały czy nie, mniejsza o większość

Ale wiesz, to tak ładnie brzmi jak mówisz cioci że studiujesz farmację/lekarski i jesteś wyjątkowa, trendi, dżezi i kul po całości no i od razu automatycznie masz prawo do jęczenia jak to masz przesrane na tych studiach a inni się tylko obijają przecież
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Lordrigar »

Gekon pisze:o jednym więcej niż Ty
so sad *



jak kiedys sprawdzalem uniwerki w Austrii to maja Medizin Analitik jako kierunek.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Gekon »

Prawda jest taka,że w zawodzie medycznym pracę prędzej czy później się znajdzie.
Anet18
Posty: 76
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:02

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Anet18 »

Charlize91 pisze:kurczę jestem na tej analityce, na farm mam coraz mniejsze szanse dostania. Boję się, że po analityce nie ma przyszłosci
To po co na to idziesz jak nie ma przyszłości?
Bo to żeby studiowac na AM i się pochwalić?
Idz do studium skoro tak bardzo marzysz o byciu farmaceutą, robisz to samo co mgr tylko za mniejsze pieniądze oczywiście.
Chyba że dla Ciebie iść do studium to wstyd i hańba.

Ja byłam w studium, skończyłam w tym roczku i idę na analitykę ale ja tego chcę. To ta różnica. Na farmę nawet nie składałam a btw mam tyle pkt co Ty
Awatar użytkownika
Charlize91
Posty: 219
Rejestracja: 22 lut 2010, o 17:40

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: Charlize91 »

byłam bardzo pozytywnie nastawiona jeśli chodzi o analitykę, ale naczytałam się negatywnych opinii, więc co mam myśleć? Pewnie, że wolę analitykę, bo z tego co mi wiadomo jest bardziej biologiczna, ale jak później nie będę pracować w zawodzie (wg tych opinii) to co mi po tych 5 latach
Awatar użytkownika
somsung
Posty: 117
Rejestracja: 5 gru 2008, o 18:49

Re: Diagnosta laboratoryjny

Post autor: somsung »

Naprawdę nie wiadomo co nas czeka za te 5,6 lat. Może zdarzyć się wiele. Może będzie większy popyt na tego typu specjalistów, a może będzie większy wachlarz specjalizacji lub też będzie kierunkiem bardziej rozpowszechnionym. Nie wiadomo jak będzie.

Jak na razie to cieszmy się wakacjami. Smutki zaczną się w październiku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości