Dialog z CKE na temat błędu merytorycznego w zadaniu 19.b

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Dialog z CKE na temat błędu merytorycznego w zadaniu 19.

Post autor: Giardia Lamblia »

Skoro na poziomie LO każda addycja jest elektrofilowa, to zamiast wymagać napisania bzdury w zadaniu (wybór między a i b, gdzie obydwie opcje są błędne) mogli dać jakiś rzeczywisty przykład addycji o mechanizmie elektrofilowym. To chyba nie problem zamiast uwodornienia napisać addycja HCl?

Logic.
yecur
Posty: 389
Rejestracja: 2 cze 2010, o 09:02

Re: Dialog z CKE na temat błędu merytorycznego w zadaniu 19.

Post autor: yecur »

mimo ,ze napisalam elektrofilowy to powinni wykasowac to zadanie jezeli odp jest bledna ,
Awatar użytkownika
Lika
Posty: 345
Rejestracja: 3 sie 2012, o 10:56

Re: Dialog z CKE na temat błędu merytorycznego w zadaniu 19.

Post autor: Lika »

Drogi Panie Dyrektorze,

Ja również w imieniu wszystkich maturzystów dziękuję, za wstawiennictwo w naszej sprawie. Sama już nie jestem pewna czy napisałam elektrofilowy czy nukleofilowy (ale chyba jednak ten), mimo wszystko uważam, że jeśli żadna z tych odpowiedzi nie jest poprawna to powinni uznać obydwie, tak byłoby sprawiedliwie.

A wiadomo już może coś w tej sprawie?
Agrypina
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:38

Re: Dialog z CKE na temat błędu merytorycznego w zadaniu 19.

Post autor: Agrypina »

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat.
Mianowicie męczę się z takim problemem, będę zdawała maturę ponownie z chemii w przyszłym roku. Zastanawia mnie co należy rozumieć przez zastosowanie poprawnej metody i za zastosowanie błędnej metody o pkt ? Czy to oznacza że jeśli rozwiążę coś nie tym sposobem którym oni by chcieli to mam 0 pkt nawet jeśli jest to odpowiedź poprawna?
Pozdrawiam.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Dialog z CKE na temat błędu merytorycznego w zadaniu 19.

Post autor: szska »

Agrypina pisze:Czy to oznacza że jeśli rozwiążę coś nie tym sposobem którym oni by chcieli to mam 0 pkt nawet jeśli jest to odpowiedź poprawna?
Taka sytuacja nie może mieć miejsca, nieważne jakim sposobem, nawet metodą prób i błędów- jeśli z twoich zapisów wynika dobry wynik to punkty otrzymujesz. Co innego jeśli z obliczeń wynika coś innego niż masz w końcowej odpowiedzi, wtedy 0pkt bo mogą pomyśleć, że ktoś od kogoś spisał. Jeśli o chemię chodzi to generalnie nostress, uczyć się, liczyć, arkusze rozwiązywać i efekt murowany. Dobrze zdać chemię jest o wiele prościej od biologii, ale o tym nie będę tu robić spamu
Agrypina
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:38

Re: Dialog z CKE na temat błędu merytorycznego w zadaniu 19.

Post autor: Agrypina »

Mam nadzieję. Ale dziękuję za uspokojenie, to oznacza że nadal mogę panować nad chaosem w moich obliczeniach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości