Dieta a zgaga ?

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Dieta a zgaga ?

Post autor: AnnaWP »

Tak, jest to możliwe.
Przy dużym wysiłku może przepuszczać zwieracz przełyku. Ale dzieje się tak przy już istniejących problemach. Idź do lekarza rodzinnego w celu diagnostyki. Jeżeli zgaga pojawia się regularnie, to możesz mieć kłopot ze zwieraczem, jak np. ja mam.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Dieta a zgaga ?

Post autor: AnnaWP »

A ja jednak polecam lekarza. Zgaga nie dzieje się często sama i może wskazywać na pewne problemy anatomiczno-fizjologiczne. Należy odwiedzić lekarza, który stwierdzi, czy wskazana jest dalsza diagnostyka. Na podstawie własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że należy wykluczyć tzw. przełyk Barretta, który prowadzi do zmian nowotworowych.
Tak, są leki dostępne bez recepty, ale i tak NALEŻY porozmawiać z lekarzem rodzinnym.
garratol
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2015, o 14:52

Re: Dieta a zgaga ?

Post autor: garratol »

Mi pomogła zmiana diety. Zdecydowanie mniej tłuszczu. Wszystkie posiłki gotowane w domu.
karolgrzelak10
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2015, o 11:58

Re: Dieta a zgaga ?

Post autor: karolgrzelak10 »

Częsta zgaga i pieczenie w przełyku może być objawem refluksu żołądkowego. Jeśli objawy nie ustąpią udaj się na badanie do lekarza. Przepisane leki powinny pomóc, ale pamiętaj też o zdrowym odżywianiu o stałych porach i unikaj ostrego jedzenia.
MarzenaH
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 20:13

Re: Dieta a zgaga ?

Post autor: MarzenaH »

moja znajoma miała taki przypadek że przez zgagę miała problemy z gardłem. Traciła co jakiś czas głos nie wiedząc czemu. Wybrała się do audiologa a ten kazał jej pić na noc siemie lniane i nie jeść owoców od godz 15.
fast
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2016, o 10:19

Re: Dieta a zgaga ?

Post autor: fast »

Dobrze jest wiedzieć co możemy jeść, by poprawić nasze samopoczucie. Jeśli szukasz posiłków które będą podstawą twojej diety koniecznie zajrzyj pod adres [mod] Mnóstwo świetnych przepisów praktycznie na każdą kieszeń.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość