Dietetyka czy elektroradiologia

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
mikolajs
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014, o 22:30

Dietetyka czy elektroradiologia

Post autor: mikolajs »

Witam wszystkich. Założyłem konto, bo zbliżam się coraz szybciej do matury. Moja przygoda z biologią zaczęła się w lipcu kiedy stwierdziłem, że swoją przyszłość chcę związać z pomocą innym. Ale nie w tym leży problem. Zastanawiam się między dietetyką, a elektroradiologią. Od razu mówię, że lekarskie odpadają. Ujmę to tak - za wysokie progi jak na moje nogi, tym bardziej że jestem w klasie o zupełnie innym profilu, a nowa podstawa programowa, zabrała mi chemię po pierwszej klasie lo. Obecnie jestem w przysłowiowym szachu. Kompletnie nie wiem, który z tych kierunków da mi lepsze perspektywy i zarobki. Prawda jest taka, że ambicją nie wykarmię kiedyś rodziny. W dietetyce chciałbym iść bardziej w stronę klinicznej. Ale nie mam zupełnie pojęcia o realiach występujących po tych studiach. Dietetyka wydaje mi się bardziej samodzielną dziedziną medycyny. Którą opcję byście wybrali, jakieś plusy minusy, doświadczenie związane z tymi kierunkami? Z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dietetyka czy elektroradiologia

Post autor: Mårran »

Mi by się bardziej podobała elektroradiologia i praca jako technik w szpitalu. Co do zarobków, to się nie znam, ale praca ciekawa.
Pani Buka
Awatar użytkownika
mikolajs
Posty: 26
Rejestracja: 24 lis 2014, o 22:30

Re: Dietetyka czy elektroradiologia

Post autor: mikolajs »

Hmm. A jeśli chodzi o analitykę medyczną to jak jest z chemią? Wiem, że jest jej tam dużo. W gimnazjum byłem z niej dość dobry, ale liceum to co innego, bo nie orientuję się jak wygląda chemia w lo. Zawsze bardzo interesowała mnie immunologia, serologia itd. i analityka medyczna tym się zajmuje. Tylko nie wiem czy 4 miesiące starczą mi na nadrobienie materiału z chemii przed studiami. Biologię zacząłem jak napisałem w lipcu i już przerobiłem ją całą praktycznie (kwestia tygodnia/dwóch do końca). Wiem że to większość pamięciówki, a chemię trzeba zrozumieć. Czy w 4 miesiące jest to wykonalne? Startowałbym do Bydgoszczy z samą biologią. Myślę, że się dostanę, rozwiązując arkusze wychodzi mi tak średnio z 70 procent, a orientuję się że próg ostatnio tam był ok 50(?). Tylko boję się, że nie wyrobię czasowo. Jeśli bym już podjął wyzwanie to lepiej się uczyć z materiału z liceum czy już jechać typowo pod przedmioty na pierwszym roku uzupełniając wtedy wiedzę licealną?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Dietetyka czy elektroradiologia

Post autor: lith »

Z zarobkami po elektroradio jest całkiem spoko, ale pod warunkiem, że znajdziesz już robotę. Teraz wydłużyli godziny pracy, cześć ludzi przez to pozwalniali i się zrobił nadmiar elektroradiologów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości