Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
pałka_69
Posty: 9
Rejestracja: 11 lip 2009, o 11:11

Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: pałka_69 »

Witam jestem Paulina i jestem przyszłą studentką dietetyki na śum

Czy ktoś z przyszłych dietetyków bądź studentów zdrowia publicznego szuka współlokatorki ?
Chętnie wynajmę z kimś mieszkanie w Bytomiu )
Adam 9_9
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2010, o 17:51

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Adam 9_9 »

Mam pytanko. Zamierzam się wybrać na dietetykę w Bytomiu. nie wiecie może czy trudno tam się dostać Proszę o szybką i dość szczegółową odpowiedź.
Awatar użytkownika
Kermitka
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2010, o 16:54

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Kermitka »

Witam.
Adamie, ja też się wybieram na dietetykę do Bytomia. Dostać tam się jest stosunkowo łatwo bo inne uczelnie maja stanowczo wyższe wymagania. Trzeba postawić na maturę z biologii. Progi są dość wysokie, 1 lista to zwykle ok 90%, ale wystarczy podstawa.

Paulinko, mam już mieszkanie w Bytomiu więc jeśli jesteś jeszcze zainteresowana, a ja się dostanę to możesz na mnie liczyć

Ja chciałabym zapytać, czy dietetyka jest osobnym kieunkiem na wydziale ZP czy tylko specjalnoscia na kierunku zdrowia publicznego? Nie mogę się w tym połapać , na stronie uczelni pisze raz tak a raz inaczej.
Z góry dziekuję i pozdrawiam.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Arnold »

z tego co ja wiem to osobny kierunek
Adam 9_9
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2010, o 17:51

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Adam 9_9 »

Hej. Dzięki za odpowiedź. A nie jest też tak,że jak jest mało chętnych osób na ten kierunek to przyjmują jak leci Czy to tylko takie pogłoski?
Awatar użytkownika
Kermitka
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2010, o 16:54

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Kermitka »

Zwykle dużo osób składa tam papiery, aczkolwiek potem dostają sie gdzie indziej bo dietetykę traktują jako kierunek rezerwowy Boję się,że potem nie znajdę pracy, więc złożę jeszcze na Ratownictwo medyczne, tu szanse na rozwijanie sie po studiach są bardziej realne. Z dietetyką jest tak, że progi się bardzo obniżają, list rankingowych jest kilka ale dużo też jest kandydatów. Zdaj dobrze podstawe z biologii a już możesz czuć sie studentem
Pozdrawiam
biedrona20
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2010, o 09:31

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: biedrona20 »

hej ja studiuje dietetyke na 1 roku wlasnie w Bytomiu. No i powiem tak chetnych sporo jest. U nas bylo na poczatku 98 osób jednak teraz zostalo cos z 72 gdyz nie kazdemu idzie w parze nawal nauki Nie jest tak ze tam tylko uczymy sie przyjemnych przedmiotow, ale profesorowie sa w miare i zawsze idzie sie z nimi dogadac Trzeba chyba po prostu lubić tematy zwiazane z odzywianiem i zdrowiem i jest lajcik:)
Adam 9_9
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2010, o 17:51

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Adam 9_9 »

Hej. Jeśli można wiedzieć to zdawałaś podstawę z biologi?(jeśli tak to ile miałaś %). Ogólnie czy warunki przyjęcia były rygorystyczne? Jeśli możesz to podaj konkrety. Z góry dzięki
Jill
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2010, o 20:52

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Jill »

hej ]
Chciałabym się dowiedzieć co i jak z rekrutacją na dietetykę w Bytomiu?
Jeśli ktoś coś wie na ten temat to będę wdzięczna za informację
Katka1107
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2010, o 13:26

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Katka1107 »

Także chcę się wybrać na dietetykę ile mieliście procent?
am1990
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2010, o 13:29

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: am1990 »

Punkty były różne. Pod uwagę biorą podstawową biologie. Nie wiadomo jak poszła tegoroczna matura oraz ile będzie chętnych na dietetykę w tym roku.
Jumanne
Posty: 37
Rejestracja: 8 maja 2011, o 13:35

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Jumanne »

Hej Mam pytanko Jakie przedmioty są brane pod uwagę w stacjonarnej Dietetyce na Śląskim Umed-zie?
-nigdzie nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
Turmalina
Posty: 144
Rejestracja: 16 gru 2010, o 17:41

Re: Dietetyka (śląski uniwersytet medyczny)

Post autor: Turmalina »

No właśnie, ile procent tak średnio trzeba mieć, aby się dostać?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość