Dietetyka - studia na tym kierunku

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Gryczek
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2010, o 21:48

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Gryczek »

Ja zdecydowałem się na dietetykę na AM, ponieważ mało interesują mnie przedmioty technologiczne. Mimo to i tak są one na AM ponieważ wchodzą one w skład podstawy programowej dla kierunku. No i głównie to, że szkolą nas na dietetyków klinicznych.
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: agape »

no fakt faktem, że na TŻcie jakieś tam mniejsze/większe związki z technologią są, ale to tez zalezy od wyboru specjalności.
z tym, że być może(a tego nie wiem) dietetyka sama w sobie pięcioletnia różni się od tej po TŻcie, która notabene trwa 3 lata, bo na 1 i 2 roku technologii żywności wszystkie specjalności mają wspólnie te same zajęcia.
Anq007
Posty: 134
Rejestracja: 16 mar 2010, o 19:15

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Anq007 »

wiecie może jaki był próg na dietetykę na CMUJ?
Megi027
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2010, o 10:05

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Megi027 »

Hej,czy wie ktoś może kiedy startuje rejestracja na niestacjonarną dietetykę na WUMie?Szukam na ich stronceharmonogram odnośnie innych kierunków owszem podanya tu nic
grasowniczek
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2010, o 13:41

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: grasowniczek »

a nie było już? ja proponuję zadzwonić i się dowiedzieć
Awatar użytkownika
patoska3
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, o 22:05

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: patoska3 »

CZesc jest ktos moze z Gumedu z Dietetyki? powiedzcie mi czy ludzie z dietetyki, a takze z innych kierunkow mieszaja się ze sobą na korytarzach? moja kolezanka idzie na dietetyke , a chce na studiach jakiegos lekarza poderwac
Megi027
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2010, o 10:05

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Megi027 »

patoska3 pisze:CZesc jest ktos moze z Gumedu z Dietetyki? powiedzcie mi czy ludzie z dietetyki, a takze z innych kierunkow mieszaja się ze sobą na korytarzach? moja kolezanka idzie na dietetyke , a chce na studiach jakiegos lekarza poderwac
Wiesz, nawet jeśli się nie mieszająsprawdzasz sobie rozkład zajęć lekarskiegoi koczujeszdo skutkuP znaczy Twoja koleżanka sprawdza eeh
Awatar użytkownika
patoska3
Posty: 124
Rejestracja: 12 lip 2010, o 22:05

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: patoska3 »

hahahah , dzieki za pomysł
Megi027
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2010, o 10:05

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Megi027 »

grasowniczek pisze:a nie było już? ja proponuję zadzwonić i się dowiedzieć
dzwoniłam, dzwoniłam: / zgodnie z decyzją Dziekana w tym roku nie prowadzimy owych studiów w trybie niestacjonarnym"a co, tak sobie zaszaleli P
Awatar użytkownika
Gormetiel
Posty: 50
Rejestracja: 19 lut 2008, o 19:46

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Gormetiel »

Witam, czy jest ktoś, kto mógłby się wypowiedzieć na temat studiowania dietetyki na SUMie (w Bytomiu)? zamierzam studiować ten kierunek i chciałabym poznać jak najwięcej informacji na ten temat
Z góry dzięki za każdą odpowiedź
WSEIiI_Poznan
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2011, o 10:42

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: WSEIiI_Poznan »

Witam

Chciałam poinformować, że od tego roku dietetykę można studiować także w Wyższej Szkole Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej. W ramach tego kierunku będą dostępne 3 specjalności – dietetyka kliniczna, dietetyka w odnowie biologicznej oraz dietetyka w sporcie. Studiując u nas dietetykę zdobędziecie zaawansowaną wiedzę i umiejętności z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego. Nauczycie się zasad przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet oraz zapoznacie się z profilaktyką chorób żywieniowo-zależnych. Z myślą o przyszłych studentach zaplanowaliśmy zaplecze kliniczne, umożliwiające odbycie profesjonalnych praktyk oraz współpracę z wybranymi grupami pracowników służby zdrowia.

W związku z ujemnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego, w Polsce zapotrzebowanie na usługi i kształcenie wysoko wykwalifikowanej kadry po dietetyce ciągle rośnie. Absolwenci dietetyki mają więc wiele możliwości zawodowego rozwoju. Mogą pracować między innymi w zakładach żywienia zbiorowego, instytucjach i ośrodkach naukowo-badawczych, poradniach dietetycznych i medycznych, organizacjach konsumenckich oraz placówkach sportowych. Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pozdrawiam serdecznie,
Luiza Kalupa, Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu
annette92
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2011, o 21:52

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: annette92 »

Witam, chcialam zapytac kogos kto studiuje na SUMie dietetyke lub analityke medyczna czy poleca ten kierunek i czy warto go studiowac? jak z praca po tych kierunkach? i jakie byly progi punktowe we wczesniejszych latach? bardzo prosze o jakiekolwiek informacje, bo nie wiem ktory kierunek wybrac! z gory dzikeuje
zagubiona90
Posty: 652
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:07

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: zagubiona90 »

annette92, ja bym Ci poleciła analitykę ponieważ dietetyka jest na wielu uczelniach medycznych i niepaństwowych więc z pracą może być ciężko ze względu na dużą konkurencje( znam kilka osób bo dietetyce i tylko 1 pracuje w zawodzie ).
Analityka jest bardzo ciekawym kierunkiem i uważam, że łatwiej po nim będzie znaleźć prace niż po dietetyce- ale oczywiście to tylko moje zdanie
Co do ŚUMu to osobiście go polecam jeśli chodzi o wydział farm. z OML.
Ostateczny próg na analityce w 2009 był w granicach 141 pkt a w 2010 131/lub 33 nie pamiętam dokładnie jeśli chodzi o dietetykę to nie wiem ale łatwiej było się dostać zwłaszcza, że wymagają samej biologi(?)

Jeśli masz jakieś konkretniejsze pytania odnośnie uczelni i analityki(studiowałam ją przez rok) to pisz na pw.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości