Dietetyka - studia na tym kierunku

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Go

Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Go »

Rzecz w tym, że zastanawiam się nad studiami na Akademii Medycznej, na kierunkudietetyka". Gdyby mógł ktoś mi zwięźle opowiedzieć o swoich wrażeniach i doświadczeniach oraz podsunąć najlepszy pomysł wykorzystania wiedzy ze studiów w praktyce, byłabym bardzo wdzięczna i zobowiązana.
A przy okazji: jak sądzicie, czy jest możliwe połączyć takie studia z innymi studiami/kursami ?
I czy technologia żywności różni się od dietetyki?
I czy studenci dietetyki mają do czynienia ze studentami innych kierunków, a nawet wydziałów? :gt
latexik
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2008, o 21:48

Re: Dietetyka

Post autor: latexik »

mnie również interesuje dietetyka, proszę o info. myślałam o AM w Poznaniu, bo z tego co się orientuje to we Wrocławiu na AM nie ma dietetyki.

dzięki za odp i pozdr
mi
Posty: 10
Rejestracja: 7 cze 2008, o 21:16

Re: Dietetyka

Post autor: mi »

też bym się chetnie czegos dowiedziala, a tu ciiiiisza szkoda, bo na stronce nic ciekawego nie ma. W każdym razie już sie zarejestrowalam i na dietetyke i na poloznictwo. I zobaczymy
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: Dietetyka

Post autor: rabbit »

Szkoda,że nikt nie odpisuje w tym temacie

Ciekawa jestem, jaka jest różnica między Dietetyką na UM a dietetyką na AR?
kaivata
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2007, o 13:35

Re: Dietetyka

Post autor: kaivata »

Dietetyka jako oddzielny kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym (dawne AR) w Poznaniu ruszy dopiero w pażdzierniku tego roku, więc nie wiadomo jeszcze jak będzie. Stąd ciężko ją porównać z dietetyką na UM
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Dietetyka

Post autor: biofizchem »

ja też chciałabym poznać ten kierunek może ktoś zna jakies progi punktowe
ewitka_18
Posty: 234
Rejestracja: 24 maja 2008, o 14:18

Re: Dietetyka

Post autor: ewitka_18 »

Hej!

Mam do Was prośbę: doradźcie mi co lepiej studiowac, mam na myśli po czym łatwiej o pracę, lepsze zarobki itd. DIETETYKĘ czy ZDROWIE PUBLICZNE? co wybralibyście na moim miejscu?
mati321
Posty: 58
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 16:01

Re: Dietetyka

Post autor: mati321 »

zna ktos progi na dietetyke ? / obojetnie jaka szkola ! prosze o szybka odp
talia124
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2010, o 16:33

Re: Dietetyka

Post autor: talia124 »

dokladam sie do prosby, prosze o podanie jakie progi punktowe byly na dietetyke w 2009/2010 na uniwersytetcie medycznym i przyrodniczym w Poznaniu. Bardzo proszę o odpowiedź.
Gryczek
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2010, o 21:48

Re: Dietetyka

Post autor: Gryczek »

Siemanko! Ja właśnie jestem po I roku dietetyki na PAMie (jeszcze PAM )
Z tego co pamiętam to próg na uniwerek medyczny w poznaniu wynosił bodajże 180 punktów z 2 przedmiotów rozszerzonych.
U mnie na PAMie wynosił on chyba 62 punkty z jednego przedmiotu rozszerzonego, ale w tym roku zmienili zasady na podstawowy i wiem, że mają zwiększyć liczbę kandydatów z 30 (jak na moim roczniku było) do 60. Jak jakieś pytania co do dietetyki (ogółem o kierunku) to śmiało można do mnie pisać
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w rekrutacji!
talia124
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2010, o 16:33

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: talia124 »

ale na dietetyke na medyczny w poznaniu wymagana jest rozszerzona biologia i podstawa chemii, a w 2008/2009 próg wynosił 162/200.
Gryczek
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2010, o 21:48

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: Gryczek »

Przepraszam, mój błąd. Dlatego wolę się wypowiadać o PAMie, bo tam studiuję
natali91
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2010, o 11:06

Re: Dietetyka - studia na tym kierunku

Post autor: natali91 »

Ł, wreszcie ktoś kto studiuje na PAMie, i w dodatku na dietetyce Świetnie! złożyłam podanie na ten kierunek.
czekam na wyniki - mają być dopiero w piątek. /

Trudno jest ? Słyszałam że są wejściówki na każdym przedmiocie Bardzo chciałabym się dostać, ale miałam tylko 60% z podst. biologii. Czyli wychodzi mi 60 pkt. Mam jakieś szanse ? Może dzięki temu, że został zwiększony limit do 60 miejsc uda mi się jakoś prześlizgnąć. Bardzo bym się cieszyłą.

Wkurza mnie to, że muszę czekać aż do piątku, bo w piątek jest ostatni dzień skłądania dokumentów na zucie - dostałam sie tam na technologię żywności niby tam jest też specjalizacja żywienie czlowieka i dietetyka ale tam jest strasznie dużo chemii! I fizyka też jest. Brrr, nienawidzę obu przedmiotów.

Krótko mówiąć - chę na PAM i już. xd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości