Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
pmk
Posty: 10
Rejestracja: 3 cze 2008, o 23:02

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: pmk »

tak przyglądam się temu wszystkiego i z przykrością musze stwierdzić że huba troche racji ma, nie wiem czy wynika to tylko z wiedzy którą czytał w sieci czy jednak troche w głowie ma poukładane. podsumowałbym to tak że jak ktoś jest mądry i wie jak sie obchodzić z mikroorganizmami i nie zagraża w żaden sposób swojemu otoczeniu to niech hoduje sobie nawet wąglika, to jego sprawa. jednak podkreślam, nie może swoim działaniem zagrażać zdrowiu czy życiu osób trzecich. My mikrobiolodzy i tak wiemy swoje i wiemy gdzie powinno sie i jak powinno się prowadzić hodowle.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Savok »

Problem polega na tym, ze gimnazjalista nie wie.
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: huba021292 »

pmk pisze:My mikrobiolodzy i tak wiemy swoje i wiemy gdzie powinno sie i jak powinno się prowadzić hodowle.
aa tak a propos czy ukończyłeś już mikrobiologię? Czy zamierzasz kontynuować naukę?
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Dawid Mrożek »

Savok pisze:Problem polega na tym, ze gimnazjalista nie wie.
No cóż, z tego co mi wiadomo Huba jest licealistą a to już co innego Możliwe, że chodzi Ci o mnie, ale ja szybko się uczę. Owszem hodowle bakterii nie są zbyt bezpieczne a mikrobiolodzywiedzą swoje". pmk ma 100% racji, jeżeli ktoś ma mózg to sobie z tym poradzi. Żeby nikt nie pisał o moim mózgu i mojej głowie- nie hoduje jeszcze mikrobów! Wypytuje się tylko, co można a co nie. Np. zapytałem savoka o tężec i wiem już, że zabawy antybiotykami i tężcem powinienem sobie darować. Ciekawi mnie, co by się stało, gdyby na pożywce, złożonej z zmiksowanych bananów i jabłek w stosunku 1:1 dało się hodować wszystkie wirusy a mikroskop elektronowy kosztowałby 600 zł. Dyskusja byłaby o wiele ciekawsza, a jej efekty.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: yeast »

pmk pisze:jak ktoś jest mądry i wie jak sie obchodzić z mikroorganizmami i nie zagraża w żaden sposób swojemu otoczeniu to niech hoduje sobie nawet wąglika, to jego sprawa
Tak, ale kto ma to oceniać? Gimnazjalista, któremu się wydaje, że wie doskonale? Ośrodki zajmujące się hodowąmikrorganizmów muszą spełniać pewne normy, a nie na zasadziemnie się wydaje, że wiem jak to się robi".
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

yeast pisze:Ośrodki zajmujące się hodowąmikrorganizmów muszą spełniać pewne normy, a nie na zasadziemnie się wydaje, że wiem jak to się robi".
Ekhem. Z tym to jest tak różnie
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Jakusz »

Wybacz Morfeuszu, ale nie wiem do czego pijesz. Piwnica gimnazjalisty, licealisty i kogo tam jeszcze niewykwalifikowanego, na pewno nie spełnia żadnych zasad pracy z materiałem biologicznym w przeciwieństwie do działających laboratoriów. Piwnica nadaje się jedynie do eksperymentów z ogórkami i kapustą w ramach zabawy z materiałem biologicznym i mikrobami. się rozumie - kiszenie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

JakubikF pisze:Wybacz Morfeuszu, ale nie wiem do czego pijesz.
Miałem na myśli niektóre małe laboratoria diagnostyczne, które robią badania mikrobiologiczne i nie spełniają określonych norm. KIDL niby to ściga ale jakoś marnie mu to idzie. Yeast napsiała o spełnieniu norm a ja zwróciłem uwagę, że nie zawsze te normy są spełniane. Oczywiście laboratorium (nawet źle wyposażone) nie można porównywać z piwnicą. W przypadku owej piwnicy jak najbardziej zgadzam się z tym co napisałeś.
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

[Link] Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Dawid Mrożek »

Jeżeli mi się uda, to wkrótce zdobędę szalki Petriego, barwniki i wiele, wiele innych Ide o zakład, że w mojej piwnicy urządzę minilaboratorium i w czasie roku hodowli nie przypłace tego życiem. Oczywiście aby wykluczyćszczęście można poprosić hube i pmk o wykonanie posiewów zawartości szkolnego WC. Jeżeli coś nam się stanie- hodowle mikrobów są bardzo złe, niefajne, niebezpieczne i głupie. Jeżeli zdobędziemy wiedze a nie ucierpimy przy pracy- hodowle są dobre, super, bezpieczne i mądre. To kiedy hodujemy?
A jeżeli wszyscy aż tak boją się broni biologicznej, to mam pytanko. Istnieją takie śliczne wynalazkipirotechników ogródkowych jak rakiety Kassam

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Kassam
Czy możliwe jest wykorzystanie ich jako nośnika materiału biologicznego? Można by zmniejszyć jej siłę rażenia o np. połowę a dodaćodrobinkę patogenków? Czy coś takiego można przygotować w domu? Oczywiście nie zamierzam tego przygotować w domu, (mam nadzieję), że aż tak głupi nie jestem. Pytam się z ciekawości.

Upominam - temat nie jest o tym, jak założyć hodowlę mikrobów, czy też być może zbudować granat dymny. Dalsze zachęcanie do prowadzenia hodowli i próby uzyskania informacji na temat jak to robić, zostanie uznane za złamanie regulaminu. Radzę przeczytać temat Hodowla mikroorganizmów w domu JakubikF
Ostatnio zmieniony 6 gru 2008, o 19:29 przez Dawid Mrożek, łącznie zmieniany 2 razy.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: yeast »

Dawid, jak czytam twoje wypowiedzi to mi ręce opadają. Wybacz, ale wolałabym, żebyś nie dostawał w swoje ręce nawet E. coli szczepu laboratoryjnego.
Dawid Mrożek
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2008, o 13:50

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Dawid Mrożek »

yeast pisze:Dawid, jak czytam twoje wypowiedzi to mi ręce opadają. Wybacz, ale wolałabym, żebyś nie dostawał w swoje ręce nawet E. coli szczepu laboratoryjnego.
No to mam dobry przykład. Użyłaś słowanawet". Wnioskuje więc, że owa E. coli może u mnie spowodować góra katar. Natomiast inna osoba powiedziała mi, że E. coli to skuteczni zabójcy. Od dzieciństwa widywałem ciekawe zdjęcia bakterii. Szkoda, że nikt mi nie powiedział, że tak naprawdę to one nie są aż takie kolorowe a ich barwy niejednokrotnie dodawał komputer. Do 3 klasy podstawówki nigdy nie pomyślałbym o barwieniach komórek. Z pirotechniką było to samo. Niby taka straszna, a ja żyję i nic mi nie jest. Mimo to nie zbaczam dalej z tematu. Dwóch forumowiczów i jeden Wikipedysta raczyli spokojnie wytłumaczyć problematyke tych hodowli. Wikipedysta (student medycyny!) twierdzi, że z patogenami pracuje z użyciem jednego zabezpieczenia- wody z mydłam. Gdy coś może wywołać dżume, to oczywiście założy rękawiczki. Natomiast E. coli jest dla niego niewinnym stworkiem. Savok zaś napisał mi o niej coś innego. Wychodzi, że taka fajna nie jest. Temat bardzo mądryDlaczego nie hodować bakterii w domu?". Szczerze- przekonał mnie on do założenia tych hodowli. Rozumiem, że jedni sąza a inniprzeciw", ale proponuję zauważyć wpływ na osoby takie jak ja (wahające się) tego problemu. Bynajmniej wiem teraz jedno. Warto zaryzykować, być może i zdrowiem dla tych hodowli i przekonać się na własnej skórze, czy bakterie są niebezpieczne czy bezpieczne. Komu mam zaufać- licealiście i studentowi medycyny czy też lekarzowi i mikrobiologowi? Omijam pozostałe osoby. Dla mnie BAKTERIE NIE SĄ NIEBEZPIECZNE. Jeżeli ktoś uważa inaczej- być może ma racje, zapewne sam się przekonam. Jest jednak wielu ludzi, którzy próbowali i żyją. Poza tym są zadowoleni. Prosiłem (ale nie tutaj) o przykład- osoba, która wyhodowała sobie coś i słono za to zapłaciła. Nie znalazłem nic i o niczym nie słyszałem. To wszystko, co mogę powiedzieć o hodowaniu mikrobów w domu. Jak ktoś się nie zgadza to niech pisze- chyba każdy kto wie co robi, potrafi podać argument przemawiający za słusznością swoich poczynań. Przepraszam, jeżeli ten post narusza regulamin. Przeczytałem zasady, i nie chciałem ich naruszyć. Jeżeli tak zrobiłem to z góry przepraszam. Nie mam nic więcej do powiedzenia w sprawielaboratorium domowego". Obiecałem Savokowi, że podejmę decyzje. Oto ona. Szczerze mówiąc to na forum doszedłem głównie dla tych hodowli. Jednak jak widzę nie wolno tu poruszać tematów z tym związaynych, o czym ktoś próbował mnie poinformować. Niestety nie słuchałem. Może zrehabilituje mnie wniosek z tych dyskusji, którym zamierzam się kierować:wszelkie chęci uniemożliwienia hodowli bakterii osobom, KTÓRE MAJĄ O NICH CHOCIAŻ PODSTAWOWE POJĘCIE są próbami uniemożliwienia im zdobywania wiedzy". To wszystko, co mam do powiezenia w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Pablo »

Ja tylko napisze, że dla mnie to jest porażające.tworzyć laboratorium w domu!

ps. skoro takie osoby jak Ty tworzą wikipedie to strach brać z niej informacje.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: malgosi35 »

Mój kolega suszył granat na mszynce elektrycznej, bo był mokry. Bardzo dobry (w swoim mniemaniu) chemik. Wiedział co robi. Miał 21 lat.

Dawid polecam: Zakażenia szpitalne, transformację bakterii, transdukcję, koniugację,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości