Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Phacias »

sobie cos hoduja, a ze gowno o tym wiedza
Tylko człowiek nieodpowiedzialny hoduje coś nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa niektórych kolonii. Niedawno Savok mnie zjechał i zamknął mój temat o odgrzybianiu hodowli. Zapewne zrobił to słusznie, ale chciałem tylko dodac, że stosowanie odpowiednich środków antyseptycznych i prewencyjnych jest oczywiste i świadome w kręgach młodych biologów. Bezcelowe gaszenie chęci kształcenia wśród młodych ludzi jest objawem prymitywnego mniemania o tym, że tylko ja moge coś wiedzieć i tylko ja mogę robić to dobrze. Z tego co pamiętam to forum zostało powołade do istnienia między innymi w celach edukacyjnych jako pomoc naukowa. Jeżeli jednak ma być używane jedynie jako miejsce pogawędek starych wyjadaczy to proponuje je zamknąć i wprowadzić restrykcję podawania ksera z licencji lekarskiej lub biologicznej. Wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

Phacias pisze:chciałem tylko dodac, że stosowanie odpowiednich środków antyseptycznych i prewencyjnych jest oczywiste i świadome w kręgach młodych biologów.
Przepraszam bardzo ale znowu palnąłeś głupstwo. Poczytaj czym różni sie antyseptyka od sterylizacji i dezynfekcji. No chyba, że hodujesz bakterie na własnej skórze wtedy ok )
Phacias pisze:Bezcelowe gaszenie chęci kształcenia wśród młodych ludzi jest objawem prymitywnego mniemania o tym, że tylko ja moge coś wiedzieć i tylko ja mogę robić to dobrze.
Dzieci drogie ale to jest akurat prawda. Nie porównuj sie do osoby, która skończyła studia - niedługo skończy sie na tym, że 16latki będą chciały leczyć ludzi (studia im przecież niepotrzebne). Brak szacunku do starszych i siłą rzeczy bardziej doświadczonych też jest prymitywne.
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Phacias »

Morfeusz pisze:Nie porównuj sie do osoby, która skończyła studia
Czy ja się do takiej osoby porównałem? Hodowla bakterii fermentacyjnych to zadanie domowe w pierwszej klasie gimnazjum! Przed tym jest oczywiście bardzo długa seria wykładów i materiałów w pracowniach o tym jak robic to dobrze i bezpiecznie.
Morfeusz pisze:hodujesz bakterie na własnej skórze wtedy ok
Owszem, hoduję bakterie na własnej skórze. Ty nie?
Morfeusz pisze:Poczytaj czym różni sie antyseptyka od sterylizacji i dezynfekcji
Antyseptyka to (drogie dzieci) Zabijanie bakterii na żywim organiźmie
Sterylizacja to całkowite wyeliminowanie wszelkiego życia i tyczy się PRZEDMIOTÓW. w innym tego słowa znaczeniu to pozbawienie potencji seksualnej czyli fachowo Ubepłodnienie

Jeszcze coś Panie profesorze? Wcale nie uważam, że nie macie racji w swoich poczynaniach. Jednakże muszę stawic się po stronie ludzi którzy przez takie traktowanie zaniechali swoich dotychczasowych pasji. Zamiast: Dziecko, daj se spokój. Można powiedzieć: Jeśli chcesz to zrobić dobrze, polecam Ci książki 1, 2 i 3, a jeśli cię to wciągnie to przeczytaj jeszcze 4 i 5. Jak czegos nie zrozumiesz to powiedz. Jeśli nie zdołam Ci wytłumaczyc bo będzie tego za dużo to polecę Ci inną książkę. TO SIĘ DA TAK ZROBIĆ! Tylko, że to coś kosztuje. Polecam przypomniec sobie, jak samemu się zaczynało i jak to 30 lat temu było ciężko znaleźć dobre materiały. Był tylko Kawiak i jego język nie dla ludzi. Teraz jest pełno podręczników i książek, tylko nie ma ludzi, którzy chcieliby jakis zaproponowac.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

Phacias pisze:Jeśli chcesz to zrobić dobrze, polecam Ci książki 1, 2 i 3, a jeśli cię to wciągnie to przeczytaj jeszcze 4 i 5. Jak czegos nie zrozumiesz to powiedz.
Fajnie ale w warunkach domowych nie da sie tego zrobić dobrze. Jak sobie w domku zamontujesz autoklaw i lampy UV wtedy owszem tak.
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Phacias »

Nie korzystam z domu! Moja siostra ma zespół gabinetów lekarskich i między innymi znajduje się tam laboratorium cytodiagnostyczne z prawie pełnym wyposarzeniem (brak autoklawu, ale jest sterylizator na UV i mikrofale). Pozwoliła mi tam ćwiczyc to, czego nauczę się w domu (pod warunkiem, że jej nic nie zje, albo nie wybuchne). Nie mają jeszcze obsady dla tego laboratorium, dlatego brak mi pewnej wiedzy (gdzie co kupić, w jakich proporcjach.) Po to tu jestem. Prawie cała moja rodzina to lekarze z różnych specjalizacji. Czy na prawde uwarzasz, że ten zapał zrodziłby się tak z niczego?
Zostawmy to. Może znajdę coś samemu.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

Phacias pisze:Pozwoliła mi tam ćwiczyc to, czego nauczę się w domu (pod warunkiem, że jej nic nie zje, albo nie wybuchne).
Jakby sie wydało to by jej ten zespól gabinetów zamknęli
Phacias pisze:Czy na prawde uwarzasz, że ten zapał zrodziłby się tak z niczego?
No są tacy co hodują bakterie, żeby rodzinę wytruć.
Phacias pisze:Zostawmy to. Może znajdę coś samemu.
No właśnie co to za problem znaleźć coś samodzielnie Wystarczy pogrzebać w programie specjalizacji z mikrobiologii tam jest literatura.
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: yeast »

Phacias pisze:że stosowanie odpowiednich środków antyseptycznych i prewencyjnych jest oczywiste i świadome w kręgach młodych biologów.
Tak? To powiedz mi słońce jakie środki antyseptyczne i prewencyjne stosujesz w domu?

[ Dodano: Pią Cze 27, 2008 16:51 ]
Phacias pisze:Hodowla bakterii fermentacyjnych to zadanie domowe w pierwszej klasie gimnazjum!
Co proszę
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Savok »

Wybacz, ale nikomu nie wmowisz, ze hodowla bakterii w domu jest zadaniem domowym w gimnazjum. Istnieja regulacje prawne, ktore stwierdzaja dlaczego i gdzie hodowle mikroorganizmow moga byc utrzymywane. Mieszkania prywatne w tym spisie sie nie znajduja. Rowniez nie bez kozery nie wolno wynosic materialu bilogicznego poza laboratoria, a taka glupia e.coli wolno chodowac conajmniej w laboratoriach klasy BL2.

Zamkniecie twojego tematu wynikalo z przyczyn regulaminowych. Jesli posiadasz chec ksztalcenia sie, swietnie, ale poczekaj z jej rozwojem az dostaniesz odpowiedni instruktaz. Odkrywanie niektorych rzeczy na wlasna reke moze skonczyc sie katastrofa. Jesli posiadasz jakies doswiadczenie tez swietnie, ale nie moge dopuscic do rozpowszechniania niektorych informacji po osobach niepowolanych, a twoj post wlasnie do tego mogl posluzyc nawet nieswiadomie.

Jeslo twoja siostra wprowadza do laboratorium osobe bez odpowiednich uprawnien, sama lamie prawo.

Forum sluzy do wymiany informacji, owszem, ale nie tej niebezpiecznej.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: biolga »

Phacias pisze:Hodowla bakterii fermentacyjnych to zadanie domowe w pierwszej klasie gimnazjum!
Hmmm byłam laureatką olimpiady biologicznej w gimnazjum, całkiem niedawno, bo rok temu, przerobiłam chyba podręczniki wszystkich wydawnictw i sobie takiego zadania nie przypominam
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Dawifd »

"Dlaczego nie hodować bakterii w domu?

1.) Niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia swojego i innych domowników.
2.) Zapewne nie wiesz co hodujesz!
3.) Chyba nie chcesz stworzyć bomby biologicznej swoją nie wiedzą.

[ Dodano: Pią Cze 27, 2008 19:48 ]
Fakt, ludzie robią głupoty.
Zostaw kapuste lub sałatę w domu na 2 tyg. i dodaj trochę wody, weź próbki takiej wody i idź do laboratorium.
Najprawdopodobnie będą bakterie E.coli i inne.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Jakusz »

Ja również pierwsze słyszę aby hodowla bakterii była zadaniem domowym w gimnazjum. Po za tym Phacias, co innego zrobić w domu zsiadłe mleko, a co innego wysiać na pożywceco popadnie".
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Phacias »

yeast pisze:o powiedz mi słońce jakie środki antyseptyczne i prewencyjne stosujesz w domu
Poza etanolem i jodyną, głównie dioksynian chlorheksydyny, Nadmanganian Potasu.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

Phacias pisze:Poza etanolem i jodyną, głównie dioksynian chlorheksydyny, Nadmanganian Potasu.
a wiesz z czym sie wiąże użytkowanie takich środków? np. jakie niesie zagrożenia dla zdrowia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości