Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rancil
Posty: 25
Rejestracja: 9 sie 2010, o 09:32

Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: rancil »

Hej. Właśnie dostałem się na lekarski do Katowic, i teraz mam pytanie, jakie tam dokumenty trzeba, znaczy znalazłem coś takiego :
Kandydat, który został zakwalifikowany do przyjęcia na kierunek lekarski dnia 11.07.2011 r. zostanie wpisany na I rok studiów po złożeniu deklaracji podjęcia studiów (tzw. wpisu na rok) w terminie do 3 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników tzn. do dnia 14.07.2011 r. do godz. 14:00 wraz z wymaganymi dokumentami:
• wydrukowane i własnoręcznie podpisane Podanie o przyjęcie na I rok studiów w roku akademickim 2011/2012 (z systemu rejestracji elektronicznej SUM)
• wyłącznie oryginał świadectwa maturalnego (wraz z aneksami, jeżeli wyniki z matury były poprawiane)
• oryginał zaświadczenia o liczbie uzyskanych punktów na egzaminie wstępnym
(dotyczy kandydatów z tzw. „starą maturą”)
• dowód uiszczenia opłaty rekrutacyjnej
• kserokopia dowodu osobistego (oryginał do wglądu) lub kserokopia potwierdzona przez inną instytucję
• orzeczenie lekarza medycyny pracy stwierdzające brak przeciwwskazań do studiów na wybranym kierunku
• 3 kolorowe zdjęcia 3,5x4,5cm (podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem)
Czy to się tyczy również tych osób które dostały się dzisiaj czy są jakieś inne dokumenty ? I co to jest deklaracja podjęcia studiów? Skąd to wziąć ? Gdzie znaleźć ? I jeszcze jedno pytanie dotyczące badań lekarskich, czy trzeba je dostarczyć wraz z dokumentami czy można np dosłać, albo przywieźć w późniejszym terminie.
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: henryka »

Jaka deklaracja? Jest napisane tu tylko o podaniu, które znajduje się na Twoim koncie. Musisz się zalogować na stronie uczelni i je tylko wydrukować. A co do badań, znając życie (i katowicki dziekanat ) to nie można tego dosłać ani dowieźć później. Obok uczelni jest przychodnia Profilaktyka, tam to zrobisz w parę minut i za darmo, tylko najpierw trzeba zabrać skierowanie z dziekanatu.
rancil
Posty: 25
Rejestracja: 9 sie 2010, o 09:32

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: rancil »

Ok dzięki Widzę że Ty również dostałaś się do Katowic na lekarski Gratuluję
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: henryka »

Ja już rok temu Na pewno dużo siły i wytrwałości życzę, bo tego nigdy w Kato za wiele
rancil
Posty: 25
Rejestracja: 9 sie 2010, o 09:32

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: rancil »

Aż tak źle jest ? Bo z tego co czytam opinie to nie za ciekawe się to wydaje.
skowron136
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2011, o 00:10

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: skowron136 »

A mozna dokumenty wysłac poczta? tylko wtedy co z badaniami, skad skierowanie?
mika19
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2011, o 19:38

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: mika19 »

gdzieś czytałam, że dokumenty należy dostarczyć osobiście, albo przez osobę upoważnioną a zaświadczenie udało mi się zdobyć bez skierowania u siebie w przychodni, tylko że musiałam za to zapłacić
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: henryka »

rancil, ponoć są osoby, którym się tam podoba
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: Adrianisty »

W dziekanacie, na liście dokumentów niezbędnych do rekrutacji jest wypisane o kilka rzeczy więcej niż na stronie ŚUMu. I były tam rzeczy, które trzeba donieść do września: książeczka sanepidu, i zaświadczenie o szczepieniu.
Ktoś wie dokładnie, o którym szczepieniu, bo teraz już sam nie jestem pewny? Tylko o tych dwóch rzeczach pisało, ze trzeba donieść do września czy jeszcze tam coś było? Gdyby ktoś pamiętał lub wiedział, to proszę o przypomnienie mi.
jarek3333
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2011, o 15:23

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: jarek3333 »

A ja mam takie pytanie. Skladajac dokumenty muszę dołączyć również oryginalne swiadectwo maturalne. Tylko ze oryginal jest wyslany w Bydgoszcz. Czy w biurze rekrutacji zgodziliby się na to, żebym dal mi odpis swiadectwa maturalnego, a dopiero gdy Bydgoszcz mi zwroci oddac im oryginal? Oczywiscie zaraz po ogloszeniu wynikow zwrocilbym sie do CM w Bydgoszczy o odeslanie swiadectwa, ale wiecie to mogloby chwile potrwac.
milus__k
Posty: 16
Rejestracja: 25 lip 2011, o 10:27

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: milus__k »

ale jak ma wygladac to zaswiadczenie? jest jakis wzor tego czy cos? bo chciałabym własnie to zalatwic bez badan i skierowan tylko nie wiem jak ma to wygladac:) ksiazeczka z sanepisu , szczepionki? moze oni dopiero o tym nam powiedza. czy nie? bo w sumie to chyba z ksiazeczka to troche zejdzie zeby ja zalatwic i ze na kiedy?:)
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: Arnold »

WZW B
Awatar użytkownika
Silvena
Posty: 101
Rejestracja: 23 paź 2009, o 19:42

Re: Dokumenty do katowic. Kilka pytań.

Post autor: Silvena »

milusk: Książeczkę sanepidowską można było u nas (Kato) donosić do końca listopada, więc luz. Jeśli byłaś szczepiona na WZW B - to przynieś ksero dokumentu (np. książeczki zdrowia dziecka: strona ze szczepionką + pierwsza strona z Twoimi danymi) albo poproś w Twojej przychodni o odpis z Twojej kartoteki. Jeśli nie byłaś - dostaniesz skierowanie i będziesz mogła je zrobić za darmo (na 99%, pewna nie jestem), 3 dawki w czasie 0, 1, 6 miesięcy.

jarek3333: z tego co wiem to w Kato przyjmują tylko i wyłącznie oryginały, bez wyjątków.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości