[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Boguslaw »

winkwink, wiem, że Cię skręca z niecierpliwości i ciężko z tym walczyć, ale pamiętaj co napisał planapo:
".Zakupy na rynku wtornym wiaza sie z cierpliwoscia, ale warto czekac"
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: winkwink »

ano, cieszę się, że wiesz co to znaczy, ale miłe to nie jest
jedną aukcję przegrałam z kretesem, drugą to sama nie wiem, ale mój zegar systemowy jakby się nie pokrywał z zegarem allegro (mam nauczkę, nie czekać do przedostatniej sekundy)
ale co do dwóch mogę świadomie zaświadczyć, że mogłam, ale.
i miałabym już tego biolara, ale czekałam, albo na lepsze, albo nie byłam świadoma, że warto
i naprawdę, słabo widzę cierpliwe czekanie do września, października czy listopada

tak więc, jeśli któryś z kolegów tutaj na forum ma i chce się pozbyć, to ja chętnie
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Zalicytuj sobie snajperem:

Kod: Zaznacz cały

snajper.net
przynajmniej nerwy ze nie klikniesz na 2 sek przed koncem odpadaja (:

Marne to pocieszenie, ale powiem ze swoj miktoskop (do momentu az mozna bylo na nim pracowac) kompletowalem przez ponad 1,5 roku. Do dzis sporo czesci mu brakuje, ciagle jest cos do zlowienia i nie jestem tu jedyny. Takze nie martw sie, mysle ze dobrego Biolara spokojnie w przeciagu 2 miesiecy dostaniesz.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: winkwink »

planapo, ciężko jest mi to sobie wyobrazić, półtora roku?
to, że do dziś mu sporo brakuje, akurat jestem sobie w stanie wyobrazić
ale musiałeś mieć coś w zastępstwie? bo nie wierzę, że nie
w sumie piszecie, że każdy z Was przechodził przez tzw. pośpieszny zakup
i boję się, aby mnie to nie spotkało (tzn. chińczyka w pośpiechu na pewno nie kupię, bo już wiem, co chcę)
z archiwum allegro mało się można dowiedzieć, zwłaszcza, że daty od 2010 r, a chciałam mniej więcej statystycznie dociec jak to wygląda z Biolarem

2 m-ce? no nie wiem
postaram się, niedługo wyjeżdżam, odetchnę, nabiorę nowych sił i jako takiego pozytywu", bo ten nagromadzony zdaje się, że się ulatnia z każdym dniem

już się od Was sporo nauczyłam, więc może jak się trafi jakaś okazja, to nie będę głupio pytać i czekać na odpowiedź, tylko po prostu kupię, bo już co najmniej dwie aukcje przez to straciłam (a mogłam już mieć)

dzięki
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Tak, wiele lat uzywalem dobrego chinczyka Motic B3 i na nim pracowalem kompletujac obecny, moge go smialo polecic bo mozna go rozbudowac o czesci PZO (: Jak sie zaczynasz wciagac to potem ida lepsze/najlepsze obiektywy (uzbieranie docelowego setu to nastepny rok albo dwa), potem czesci do technik obserwacyjnych, aparat, oprogramowanie do edycji zdjec. Wor z bardzo glebokim dnem, do zapelniania tak na kilka lat jesli wchodzi w to powaznie.

Wg mnie 2 m-ce to absolutny max. Nie ma statystycznie - pojawia sie nieregularnie, czasem kilka na raz a czasem dluzej nic. Ceny tez sa rozne od nawet 100 zl przez najczesciej 500-800 po okolo 900-1100.
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: winkwink »

ok, wszystko jasne, ale co masz na myśli
planapo pisze:oprogramowanie do edycji zdjec.
bo jak dla mnie płatne (konkretne?) oprogramowanie potrzebne jest ewentualnie wtedy, gdy chcę to zdjęcie gdzieś pokazać, tak?

reszta, czyli obiektywy (świetny wątek tutaj na forum), techniki (również b. dobrze pokazane) to wszystko można sobie rozłożyć na miesiące/ lata, w międzyczasie zrobić samemu to, co również tutaj pokazujecie, nie wymienię z pamięci, ale to co pamiętam, to kontrast fazowy i oświetlenie Rheinberga - to wszystko robi wrażenie i na pewno się w to wgłębię, jak już będę miała na czym pracować, na razie, póki co to tylko teoria
w sumie. czas biegnie bardzo szybko, więc byle by tego Biolara dorwać, a potem jakoś poleci
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Mialem na mysli cos co na tym etapie nie dotyczy Ciebie - programy do zazawanosowanej obrobki zdjec (redukowania szumow, stackowania), tu 60$, tam 80$ i tak sie zbiera, potem komputer okazuje sie za slaby (

Powodzenia i daj znac jak zdobedziesz Biolara lub upolujesz jakiegos i bedziesz miec watpliwosci.
cimka1
Posty: 8
Rejestracja: 3 cze 2014, o 22:16

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: cimka1 »

witam! Uprzejmie proszę o poradę. W temacie mikroskopów jestem laikiem, nawet pomimo kilkukrotnego przeczytania forum i poradnika, po prostu się gubię Poszukuję mikroskopu dla dziesięcioletniej córki i - przyznaję - trochę dla siebie. Zastosowanie amatorskie, ale żeby nie zniechęcić i siebie i córki, zależy mi jednocześnie na wysokiej jakości uzyskanych obrazów.
Czy ten mikroskop jest wart swojej ceny:

Kod: Zaznacz cały

pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/mikroskop-levenhuk-40l-ng
a jeśli nie warto go kupować, to dlaczego?
Czytam że dla dzieci najczęściej polecane są tutaj mikroskopy POZ - jeśli znajdę jakąś ofertę nie omieszkam Was popytać, póki co jednak jestem ciekawa tego levenhuk. a tak na marginesie - czy to też chińczyk
Kolejne pytanie - czy istnieją jakieś fajne książkowe pozycje dla dzieci, wprowadzające w świat mikrokosmosu, obserwacji mikroskopowych itd?
z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Postudiuj na spokojnie i nie spiesz sie z zakupem. Polecam raczej mikroskop z nasadka dwuoczna, z wlasnym zrodlem swiatla, srubami mikro i makro oraz przesuwem preparatu XY.

Ten ktory linkujesz to taka lepsza zabawka. Za te kwote mozna na allegro kupic PZO Studar i mysle ze to powinien byc obiekt poszukiwan.
Trev
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2012, o 11:22

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Trev »

Mamy pytanie z nieco innej beczki: czy ktoś z Was korzystał z manualnych nikonów klasy Ci-L lub Ni-u (a najlepiej z obydwu)?
Jaka jest (poza możliwościami rozbudowy) różnica między tymi sprzętami i dlaczego same korpusy są tak kosmicznie drogie w stosunku np. do e200?
gabsob11535
Posty: 32
Rejestracja: 1 maja 2014, o 14:25

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: gabsob11535 »

Możecie mi pomóc jaki mikroskop kupić? Cena do 2000 zł.

Chce żeby był przenaczony do prowadzenia badań w domu dla ucznia liceum, przyszłego studenta medycyny.
Pilne!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Trev - nie korzystalem z najnowszych, ale mam E600 czyli starszy odpowiednik Ni-u. Roznica polega na tym, ze ma mocniejsze zrodlo swiatla (100W), wbudowane filtry i pelne mozliwosci rozbudowy (o DIC). Nizsze modele nie przewiduja DIC, jednak wszystkie pozostale techniki (w tym FL), wlacznie z dosc starym E200 sa na nich dostepne.

Wszystko nowe marek typu Nikon, Olympus, Zeiss jest kosmicznie drogie, na ebayu to samo kupisz za okolo 1/5-1/6 ceny nowego.

gabsob11535 - kup na allegro Biolara PZO, zaplacisz max 1000 zl. Jesli potrzebujesz dokumentacje to lepiej wziac chinczyka.
gabsob11535
Posty: 32
Rejestracja: 1 maja 2014, o 14:25

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: gabsob11535 »

Potrzebuję mikroskopu nowego na, który mogę wziąć fakturę
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości