[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
ryb
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ryb »

Pytanko jak to działa, być może ma ktoś obraz
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

ryb - To jest zabawka, a zadawanie ponownie tego samego pytania nie pomoze Ci w uzyskaniu odpowiedzi (

Po raz ostatni zachecam do poswiecenia chwili czasu na doczytanie wspomnianych tematow
(ten, ktory mam w podpisie zawiera linki do wszelkich innych) oraz poszerzenia ogolnej wiedzy teoretycznej o mikroskopach, ich mozliwosciach i cenach. Nikt raczej nie bedzie powtarzal Ci z osobna tego co specjalnie dla poczatkujacych zostalo zebrane w jednym miejscu.
ryb
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ryb »

planapo
masz większe doświadczenie, a nie mam możliwości tego wypróbowania
czy zainstalowanie np.kamerki internetowej lub podobnej do stereoskopu jest możliwe i skuteczne czyli czy obraz będzie do przyjęcia?
pozdrawiam
jasiu
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2014, o 11:00

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: jasiu »

Cześć! To mój pierwszy post na forum, więc wypada się przywitać. Pisząc krótko i na temat - zastanawiam się nad kupieniem mikroskopu. Znalazłem taki - allegro 4438409679 i chciałbym zapytać czy warto go kupić w tej cenie. Podejrzewam, że jest to model MB30? Aukcje na allegro i ogłoszenia na olx obserwuję od ok. tygodnia i niestety do tej pory nie trafiłem jeszcze na żadną okazję.

Pozdrawiam.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

To jest studar z serii mb30. Cena spora, a tydzień, to mało czasu :p
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

[Link] Mikroskopy zabawkowe

Post autor: Boguslaw »

ryb, wracając do to wydanie 500 zł za ten mikroskopek to totalna pomyłka !
Pomimo, że nawet nie wiemy jaka jest jego rozdzielczość (pewnie VGA, SVGA lub w granicach 1,2-2 Mpx) to i tak jakość obrazu będzie tragiczna.

Wszystko jest niejako z sobą powiązane.
Ponadto pojęcie ".obraz będzie do przyjęcia?" jest niezwykle szerokie w swym zastosowaniu.

Masz w miarę dobry mikroskop, a zamontujesz badziewną kamerkę i jest kaplica"
Masz kiepskawy mikroskop, ale zastosujesz bardziej wyrafinowane techniki zapisu obrazu mikroskopowego niż badziewna kamerka USB, już się robi znacznie lepiej. Czy do przyjęcia, to rzecz bardzo względna - )

Tu masz Mikroskopy zabawkowe - doświadczenia i testy
mikroskopy-zabawkowe-do-wiadczenia-i-testy-vt49275.htm
ryb
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ryb »

bogusław
ok
więc zacznijmy jeszcze raz, kamerę do stereoskopu dobrej jakość czyli rozdzielczość średnia /nie znam się więc podaję średnią czyli nie słabą nie bardzo dobrą ale średnią/ tylko nie pixe link bo ceny kosmiczne
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Ten stereoskop ma trzeci tor? Jaki masz budżet?
ryb
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2014, o 12:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ryb »

JohnyM pisze:Ten stereoskop ma trzeci tor? Jaki masz budżet?
Tak stereoskop ma trzeci tor.
200-1000 zł budżet może być używany, kamera + oprogramowanie + przewód najlepiej USB, ponieważ dopasować do wejść w komputerze.
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

To spróbuj zapolować na używaną DSLR - najlepiej Canon EOS1100/1200D lub taniej i nieco gorzej także starsze modele jak 300D -550D. W okolicach 800zł masz szanse na te pierwsze a w okolicach 300zł na coś w stylu 300d - oczywiście trzeba poszukać i mieć nieco cierpliwości.
Lustrzanka daje najlepszą jakość zdjęć a dodatkowo ma najlepszy stosunek cena/jakość. Jedynie w aplikacjach typu specyficzna fluorescencja system obrazowania inny niż DSLR ma przewagę w jakości.
RomanZ
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2014, o 22:59

[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: RomanZ »

Witam po raz pierwszy Drogich Forumowiczów.

Czytałem kupujesz-mikroskop-nowy-albo-u-ywany-le ... t48822.htm od deski do deski, więc wiem mniej więcej, co chcę (a raczej mogę w Polsce) kupić, brakuje mi tylko rozeznania praktycznego w częściach.

Dlatego konkretne dwa pytania:

1 - czy allegro 4507608265 warty jest swojej ceny? Jest kompletny? Widziałem przy innych Biolarach taką jakby skrzyneczkę białą. Co to jest i czy odczuję jej brak

2 - czy allegro 4508041511 jest kompletny i będzie dawał takie efekty jak oryginalne UPI PZO? Jakiś taki mało skomplikowany wydaje się. Czytałem, że UPI ma kilka pryzmatów i w ogóle w skrzyneczce widać różne części. Tu jest jedno urządzenie. Warte ceny?

Mikrosop potrzebny mi będzie do mikrofotografii. Na początek planuję podstawę czyli Biolar + DIC + tri oraz jakiś jeden bardzo dobry obiektyw (plan fluor).

Zapomniałbym - jaka może być cena oświetlenia halogenowego do tego Mikroskopu (jest takie w instrukcji) i czy można zrobić samoróbkę czy musi być jakaś specjalna żarówka?
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

DIC w nazwie to tylko chwyt marketingowy. Na początek biolar trino z DIC. powodzenia w poszukiwaniach.
Biolar nie ma zasilacza i jest zbyt drogi. Cena oświetlacza halogenowego. raczej problemem będzie go znaleźć, dorobić niełatwo, ale da się. Zerknij na zdjęcia
Załączniki
1.jpg
1.jpg (25.77 KiB) Przejrzano 426 razy
2.jpg
2.jpg (22.78 KiB) Przejrzano 426 razy
3.jpg
3.jpg (26.34 KiB) Przejrzano 426 razy
4.jpg
4.jpg (27.95 KiB) Przejrzano 426 razy
5.jpg
5.jpg (28.66 KiB) Przejrzano 426 razy
6.jpg
6.jpg (22.07 KiB) Przejrzano 426 razy
7.jpg
7.jpg (16.96 KiB) Przejrzano 426 razy
RomanZ
Posty: 9
Rejestracja: 12 sie 2014, o 22:59

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: RomanZ »

No tak, ta wtyczka z oświetlacza żarowego jest myląca, dopiero teraz doczytałem w instrukcji, że się ją wkłada do zasilacza. Choć to nie problem. Martwiłem się też, jak z dostępem do tej dziury na oświetlenie, ale jak widzę Tobie się samoróbka udała, więc nadzieja jest.

Dziękuję za powodzenia ale to przecież niezbędne minimum. W każdym razie przyda się.
To za ile w końcu brać taki goły Biolar? Bo jak cena będzie dobra, to zniknie zanim zapytam. Poradnik mówi 500-900. Trzymać się tego?

Masz może jakieś doświadczenia z giełdami foto? Byłem na takiej jakieś 30 lat temu w W-wie bodajże w Stodole po sprzęt foto, nawet nie wiem, czy jeszcze je organizują. Wtedy Allegro nie było. Może tam dostanę trino/DIC?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości