[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Absolutnie nie w takiej cenie. PZO na ebayu ma nieakceptowalne ceny, czekaj na allegro, powinien sie pojawic. koszt tego obiektywu to okolo 30 zl, a nie dolarow. (

M42 to podstawa (:
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Boguslaw »

Kreska, pamiętaj o czymś (stolik mikroskopowy czyli jego śruba mikrometryczna lub mikrometr) co do stackowania pozwoli ci wykonać szereg kadrów z dosyć precyzyjnym i skokowym przesuwem.
Sam mieszek przy dużych odwzorowaniach tego nie zapewni (chyba?)

Sam się przymierzam do skompletowania jakiegoś zestawu i chyba najbardziej będzie mi odpowiadało umieszczenie mikrometru na stoliku mikroskopu. Czwarte foto zamieszczone przez planapo: Napisane: Pn wrz 29, 2014 06:52

Takie rozwiązanie też jest niezłe, zastanawiam się które z nich byłoby wygodniejsze (poręczniejsze) w praktyce.

Kod: Zaznacz cały

flickr.com/groups/macrosetup/pool/with/4675588662/lightbox/
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Mieszek sluzy do zapewnienia odpowiedniej dlugosci tubusa", oprocz tego musza byc jakies sanie", na ktorych bedzie albo caly aparat z obiektywem, albo tylko preparat (aparat zamocowany na sztywno").
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Mieszek ustawia długość tubusa i skalę". Słabe obiektywy mikroskopowe (1-20x) do extremalnego makro mają dość dużą tolerancję na zmianę długośći tubusa - można w ten sposób płynnie regulować powiększenie czyli skalę odwzorowania".
mattik
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2014, o 17:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: mattik »

Witam, jestem tu nowy. Odkąd pamiętam zawsze lubiłem obserwować organizmy żywe w powiększeniu (głównie na lekcjach biologii), jednak od niedawna planuje zakup mikroskopu. Mam wybrane 2 modele jednak nie umiem się zdecydować. Są to:

teleskopy.pl/product_info.php?products_id=870&lunety=Mikroskop_Bresser_Biolux_NV_20x_-_1280x_z_kamer%B1_PC_VGA_640x480_i_walizk%B1_-_ZASILANIE_BATERYJNE

deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-biostage,d666.html

Chcę głównie obserwować różne żyjątka w wodzie itp. Liczę na waszą pomoc.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Pierwszy to zabawka, drugi na szkolne potrzeby moze byc poczytaj poradnik, a potem sie zastanow jeszcze raz dokladniej (:
mattik
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2014, o 17:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: mattik »

Przeczytałem poradnik, dużo się z niego dowiedziałem, np. nie wiedziałem, że ten mikroskop z pierwszego linku to zabawka. Zdecyduje się chyba na tego drugiego. Jestem początkującym obserwatorem i ten powinien raczej mi na razie wystarczyć. Mam jeszcze jedno pytanie. Martwi mnie to, że ten mikroskop nie ma światła górnego czy to jest jakaś wada, która utrudni bardzo użytkowanie?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Jeszcze pomysl czy na pewno musisz miec nowy.

Lampka led z ikei i masz gorne swiatlo.
mattik
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2014, o 17:02

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: mattik »

Właśnie się zastanawiałem nad tym czy nie kupić używanego, jednak po namyśleniu wolałbym raczej nowy. Oczywiście jeszcze się zastanowię. Chciałbym tylko wiedzieć czy ten mikroskop (chodzi o ten z linku) nie będzie zły.
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: phacops »

Kup używany tylko PZO. Rozumiem ze masz obiekcje ze nowy to lepszy a używany to loteria w przypadku chińszczyzny tak jest. PZO nie szczędziło ma materiałach wszystko wykonane jest bardzo solidne.
szukaj Studara
olx.pl/oferta/mikroskop-optyczny-pzo-CID767-ID6FJRd.html
Jest tu nasadka bino i lepszej klasy optyka. To nic ze lusterko na to też są patenty
ogolne-dyskusje-techniczne-przerobki-do . tm#p737893
W tej cenie nic lepszego nie znajdzie
kreska
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 13:43

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kreska »

Dzięki. A takie sanie allegro 4581889120

allegro 46631237 ten obiektyw nie ma oznaczenia, ale wygląda na krótki

To ten? (ostatni raz się zapytam dla pewności, a później będę już zaufam sobie w odczytywaniu:) ) allegro 4663991248

I jeszcze jedno krótkie pytanie w sprawie mieszków. Zamierzałam właśnie zamówić ten: allegro 4642675229 ale znalazłam bezpośrednio do Nikona allegro 4583867833 Jeśli dobrze rozumiem, mieszki nie różnią się zbytnio od siebie?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Obiektyw ok, ale to nie jest na 160mm. najlepiej jakby wsyzstkie byly, inaczej bedzie trzeba regulowac mieszkiem za kazdym razem.

Przedmiot ma byc na saniach, a aparat zamocowany na sztywno (najlepiej wyzwalany zdalnie) albo odwrotnie - kwestia wyboru. Jak przedmiot jest na saniach to musza byc wzglednie dokladne, dlatego proponowalem statyw od mikroskopu, jesli aparat to w sumie podobnie - musisz miec jak ustawiac ostrosc o powtarzalne kroki.
bamart
Posty: 2
Rejestracja: 5 paź 2014, o 17:00

Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: bamart »

Czy warto zakupić do pracowni przyrodniczej:
Mikroskop z kamerą usb Sagittarius scholar 1 (369 zł.)

Kod: Zaznacz cały

inforis.com.pl/pl/c/Mikroskopy/2
oraz
Mikroskop Delta Optical Genetic Pro Bino (1090 zł)

Kod: Zaznacz cały

multisort.pl/product/Mikroskop-Delta-Optical-Genetic-Pro-Bino,5986.html
Jeśli nie ww. mikroskopy, to jakie wybrać?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości