[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Mikroskopy zabawkowe

Post autor: planapo »

dla początkującego po studiach innego kierunku
Powtorze jeszcze raz w powyzszym kontekscie - to sa zabawki dla DZIECI i to małych.
brandowane przez prymus itd
Kazdy sobie branduje jak chce, bo to jest jedno i to samo i nie ma kompletnie ZADNEGO znaczenia, czy sie nazywa prymus, delta czy bresser.

tu sa nasze opinie o tym modelu: mikroskopy-zabawkowe-doswiadczenia-i-testy-vt49275.htm

Jesli koniecznie chcesz kupic ten model to oczywiscie bierz ten, ktory ma srube mikro, choc oczywiscie mechanika jest jaka jest.

Ten MB30 ma dwa obiektywy 100x, kompletnie nieprzydatne do wylinek, 40x tez na wiele sie nie zda. Tu powinien byc zestaw 4x, 10x, i max 20x co wiaze sie z kompletowaniem obiektywow po zakupie, nie kazdy sie chce w to bawic.

Ja bym kupil stereoskopowy, bo potrzeba o jakiej piszesz wymaga tego rodzaju sprzetu, a nie biologicznego
:
deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-stereoskopowy-delta-optical-discovery-30,d3836.html
w praktyce jednak nie mialem do czynienia z tym mikroskopem.

fotozakupy.pl/bresser-biorit-icd-20x/32052s

Podsumowujac - jesli kupujesz tani mikroskop, raczej zabawkowy - to kup stereoskopowy, a nie biologiczny, np taki jak powyzej, albo inny z tej polki.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: LoginPiotrusia »

A ja wyjdę przed szereg i polecę Ci się zastanowić nad mikroskopem PZO MB10 / MB15 - czyli dużo starszym modelem.

- jest śruba makro i mikro
- jest oświetlenie w standardzie Koehlera
- głowica binokularna
- porządna PRL-owska robota

Ale w Twoim wypadku dużą zaletę bym widział w tym, że MB10/15 obsługuje starszego typu, tzw. krótkie obiektywy. Dzięki temu za małe pieniądze jesteś w stanie z rynku wtórnego zbierać krótkie obiektywy o małych powiększeniach (PZO, Zeiss, ROW, Lomo), np. 3x, 3,2x, 3,5x, 4x, 5x, 6x, 8x, 9x, 10x, 16x, 20x, 24x, 40x, 45x i robić sobie zestaw obiektywów do powiększeń 100-150x oraz do większych przy pracy z kroplą wody".

Stare nie musi być złe - ale to tylko poddaję Ci pod zastanowienie się, poza tym na pewno ktoś się na ten temat też wypowie
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Wg mnie na nic mu koehler do potrzeb jakie okreslil potrzebuje (wylinki pająków) czegos lekko silniejszego niz lupa, ktorej do tej pory uzywal.

W stereoskopowym ma dodatkowo przestrzenny obraz i duza glebie ostrosci.

Nie kazdy chce zbierac sprzet z rynku wtornego, jestem w stanie to zrozumiec, my jestesmy jednak troche skrzywieni
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Chce oglądać, czy fotografować? Jeśli to drugie, to wystarczy mu jakiekolwiek body lustra, tanie pierścienie pośrednie / mieszek makro za 100zł i radziecka technika jak industar / helios. Iso 800, czas 1/160 przysłona 5,6 i jakaś lampka led - będzie miał piękne ostre zdjęcia, które sobie potem poogląda na dużym LCD.

250zł:
allegro 5843280776
50zł:
allegro 5204995232
13zł:
allegro 5337125361
50/100zł helios/industar:
allegro 5831325487

Za 350-400 ma super fotki. Jak dołoży więcej na body z LV to ma też mikroskop wtedy w zestawie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Z tego co pamietam chcial glowie ogladac te wylinki, z ewentualna mozliwoscia dokumentacji, ale nie zalezalo mu na wysokiej jakosci. Sprzet prosty, raczej zabawkowy, ale wg mnie nie zabawkowy-przedszkolny.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Wojtek37 »

planapo pisze: my jestesmy jednak troche skrzywieni
Trochę ale Ty jesteś uprzejmy , a powiedziałeś kiedyś komuś ile wydałeś na mikroskop ? bo ja zrobiłem ten błąd (odsyłali mnie do psychiatry)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Tak, kilka razy

Spytaj znajomych ile na przestrzeni lat wydaja na np. uzywki, samochody, narty i inne hobby i porownaj do nas, mysle ze roznica bedzie minimalna. Sam wskazalbym sam kilka osob, ktore np. przepalaja rocznie niejeden mikroskop
JohnyM

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: JohnyM »

Jak mnie pytają, to odpowiadam, że jestem na tym do przodu ^^ - zgodnie z prawdą
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kazub30 »

planapo, dane do wysyłki filtra UFG

adres napisz mi prywantnie
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Podaj na pw pelne dane z imieniem itp. Nie polecam pisania adresu publicznie (
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: kazub30 »

Pomyliłem się
Awatar użytkownika
elgin1
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2015, o 21:40

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: elgin1 »

Co sądzicie o zakupie tego mikroskopu ? Nadmieniam, że jestem początkującym i do tej pory używałem wyłącznie mikroskopu stereoskopowego.

Kod: Zaznacz cały

astrozakupy.pl/bresser-mikroskop-researcher-trino-40x-1000x-nv/1362/
1.jpg
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: _Marcin_ »

moim zdaniem nie opłaca się, coś lepszego i tańszego znajdziesz w używanych z pzo
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości