[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JustynaxD
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2011, o 10:57

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: JustynaxD »

Który z tych mikroskopów jest najlepszy dla amatora ?
allegro
1496599536
1510040911

To będzie mój pierwszy, wogóle się nie znam ale szybko się ucze i dużo chce zobaczyć, który będzie najodpowiedniejszy ?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: planapo »

a moze jakis PZO? przynajmniej duzo sie na allegro nie zaplaci, zawsze jest szansa odsprzedania i przede wszystkim: duza dostepnosc wszelkiego rodzaju czesci do rozbudowy w dobrym stanie - obiektywy, okulary, nasadki, inne metody obserwacji - wszystko to mozna czasem dostac za grosze.

a wymienione mikroskopy? ich parametry i ceny wskazuja na to ze to jednak tylko zabawki. oferowane powiekszenie 1200x jest tylko chwytem marketingowym, bo jakosci mozna sie domyslac. chwytem na ktory poczatkujacy moga sie latwo nabrac bo jest to dla nich czesto podstawowe kryterium wyboru - bo im mocniejszy tym przeciez lepiej. w powiekszeniu do 400x mozna juz ogladac takie cuda ze dech zapiera (:
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Pickul »

W całej rozciągłości popieram przedmówcę
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Otóż sytuacja jest taka. Jestem w III gim. Właśnie wypełniam podanie o stypendium naukowe. Jest punkt, w którym muszę podać plan rozdysponowania pozyskanymi środkami i w ramach tego chciałbym zakupić m.in. mikroskop. Czy moglibyście doradzić jakie mikroskopy są dobre (najlepiej konkretne modele) jak na poziom liceum? Ja jestem nowy w tych sprawach.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Co sądzicie o mikroskop-bresser-biolux-al
Imperialista
Posty: 133
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:54

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Imperialista »

Przede wszystkim- ile chcesz wydać pieniędzy? To co podałes w Lidlu leci za dwie stówki

ALE uprzedzam, że korzystanie z tego będzie uciążliwe. Brak śruby mikro, przesuwu stolika, brak kondensora, monokular, zerowe możliwości rozbudowy. To nie jest dobra baza.

Miałem go w ręku i wg. mnie to jednak bardziej ambitna zabawka, która udaje mikroskop biologiczny. Robi to sprawnie, konstrukcja jest solidna, mocny korpus Ale kupić się po prostu nie opłaca.

Przede wszystkim zatem:

1.) przeczytaj parę tematów na forum, poczytaj o propozycjach od PZO, starszych Zeissach itp.
2.) Jeśli jesteś już w stanie wydać cztery stówki, to poczekaj trochę, dorzuć jeszcze dwie (lub więcej), obserwuj Allegro i zaopatrz się w mikroskop będący dobrą bazą na przyszłość. Zwłaszcza, jeśli mikroskopią chcesz się zająć nieco poważniej.
3.) Unikaj myślenia typu mikroskop dobry na poziom liceum W liceum nie będziesz dostawał zadań domowych przy których będziesz ślęczał w domu przy mikroskopie. Będziesz to robił dla przyjemności, w wolnych chwilach- potrzebujesz więc po prostu dobrego mikroskopu, który nie zepsuje Ci zajawki swoją konstrukcyjną ułomnością. W myśl zasady biednego na gówno nie stać", postaraj się odłożyć trochę pieniędzy i iść za jakością, a nie marketingiem sprzedamy ci lśniący mikroskop powiększający 15000 razy w fajnej walizce. Płać.". W ten sposób niewiele osiągniesz- a już na pewno stracisz więcej pieniedzy zupełnie niepotrzebnie
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Mogę wydać więcej pieniędzy.
Masz na myśli mniej więcej coś takiego?
allegro 1602135879
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: planapo »

podlinkowanego studara juz zdecydowanie warto kupic.

mozesz zawsze postawic sobie jeszcze pytanie takie jak: jak dlugo zamierzasz na nim pracowac? bo jak jest to sprzet na lata to moze warto szarpnac sie na biolara. jak jest to chwilowa zajawka (co ciezko okreslic na poczatku) to studar bedzie idealny, rowniez w kontekscie ewentualnej odsprzedazy za jakis czas.
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Ile kosztuje taki biolar? Na Allegro jest jeden za 1 tys. Wiesz może gdzie jeszcze można kupić taki mikroskop?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Pickul »

allegro 1593032684

Tu masz taniego Biolara, ale musisz popytać sprzedającego dokładniej o jego stan.
Biolary trafiają się dość często na allegro, trochę cierpliwości.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Pickul »

Musisz wiedzieć co kupujesz, bo możesz trafić bubla. Link powyżej przedstawia Biolara, ale nie wiem czy w pełni sprawnego.
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Dzięki za pomoc. W końcu znalazłem jakieś porządne forum, bo na innych to tam nikt do rzeczy nie mówi tylko jakieś pierdoły piszą, które w nijaki sposób Mi nie pomagały.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: planapo »

z opisu - conajmniej skromnego - tego biolara wynika ze sprzedajacy na rzeczy nie zna sie za bardzo wiec kupowanie u niego to klasyczne ryzyk-fizyk. moze zadziala/bedzie w dobrym stanie, a moze nie. ja bym doplacil wiecej, a kupil w dobrym i sprawdzonym stanie. poza tym tak jak mowi Pickul - troche cierpliwosci bo na pewno cos sie dostanie. biolar w okolicach 1000 dosc regularnie sie pojawia, patrzac na jego mozliwosci rozbudowy (i duza dostepnosc wszelkich czesci do niej) to jego kupienie jest bardzo dobrym posunieciem.

a z tego stypendium to pewnie musisz sie dokladnie rozliczyc, nie wiem jak jest z respektowaniem zakupow na allegro w takiej sytuacji - dowiedzialbym sie.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości