[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Ile kosztuje taki biolar? Na Allegro jest jeden za 1 tys. Wiesz może gdzie jeszcze można kupić taki mikroskop?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Pickul »

allegro 1593032684

Tu masz taniego Biolara, ale musisz popytać sprzedającego dokładniej o jego stan.
Biolary trafiają się dość często na allegro, trochę cierpliwości.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Pickul »

Musisz wiedzieć co kupujesz, bo możesz trafić bubla. Link powyżej przedstawia Biolara, ale nie wiem czy w pełni sprawnego.
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Dzięki za pomoc. W końcu znalazłem jakieś porządne forum, bo na innych to tam nikt do rzeczy nie mówi tylko jakieś pierdoły piszą, które w nijaki sposób Mi nie pomagały.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: planapo »

z opisu - conajmniej skromnego - tego biolara wynika ze sprzedajacy na rzeczy nie zna sie za bardzo wiec kupowanie u niego to klasyczne ryzyk-fizyk. moze zadziala/bedzie w dobrym stanie, a moze nie. ja bym doplacil wiecej, a kupil w dobrym i sprawdzonym stanie. poza tym tak jak mowi Pickul - troche cierpliwosci bo na pewno cos sie dostanie. biolar w okolicach 1000 dosc regularnie sie pojawia, patrzac na jego mozliwosci rozbudowy (i duza dostepnosc wszelkich czesci do niej) to jego kupienie jest bardzo dobrym posunieciem.

a z tego stypendium to pewnie musisz sie dokladnie rozliczyc, nie wiem jak jest z respektowaniem zakupow na allegro w takiej sytuacji - dowiedzialbym sie.
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

A czy można kupić takiego biolara w normalnym sklepie internetowym? A postanowiłem, że na mikroskop przeznaczę ok. 1000, ponieważ i tak nie za bardzo mam robić co z tymi pieniędzmi, moim zdaniem więc lepiej zainwestować w coś porządnego.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: planapo »

nie mozna i nie daj sie na nabrac na nowe PZO gdzie sa sprzedawane chinskie mikroskopy pod tą samą nazwą i marka. stary biolar PZO nie jest juz produkowany i mozna go dostac wylacznie na rynku wtornym, lub w starym pzo na wyprzedazy, ale tam - nawet jezeli maja je jeszcze na skladzie - na pewno nie bedzie kosztowal 1000 zl tylko znacznie wiecej. np. ceny obiektywow plan pzo na wyprzedazy u nich to np 300zl za 5x, 400 za 10x itd, 1000 za 100x, plus vat oczywiscie.
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

A co sądzicie o wyrobach innych firm? Według was jaka jest najlepsza?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: planapo »

obecnie wszelki nowy sprzet (w tym przedziale cenowym) to jest chinszczyzna pod roznymi markami. wszystkie te bressery, delty, opteki, nowe pzo - jeden pies.

w ciemno bralbym stare PZO (biolar, studar) lub jakiegos zeissa. tylko ze wiecej akcesoriow masz do PZO.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: Pickul »

Oczywiście, że jest. Wielka czwórka: Olympus, Nikon, Zeiss, Leica.
Ale tu kasa jest zawrotna.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: planapo »

Pickul pisze:Ale tu kasa jest zawrotna.
i to nawet na rynku wtornym i oczywiscie nie na allegro. tak ze koledze zostaje stare, naprawde dobre, PZO, albo stary zeiss. chyba co moglismy to zesmy powiedzieli (:
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Także jeszcze raz dziękuję. Pomogliście mi bardzo. Nie pozostaje Mi nic innego jak tylko czekać na mamonę ze stypendium.
zamber66
Posty: 22
Rejestracja: 13 maja 2011, o 22:15

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu

Post autor: zamber66 »

Mam jeszcze jedno pytanie. Jakie akcesoria zakupić do mikroskopu i co sądzicie o tym?
mikroskop-delta-optical-genetic-pro-bino
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości