[Link] Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Olympus i chińczyk /poza optyką/ niczym się nie różnią - to tylko korpusy.
Płacisz za logo firmy.
czach
Posty: 11
Rejestracja: 4 gru 2013, o 18:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: czach »

A nie za optykę?
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: Pickul »

Kupując Oli Cx21 z achromatami i powiedzmy analogicznego chińczyka nie zobaczysz praktycznie żadnej różnicy w jakości obrazu.
Oczywiście podstawowe achromaty Olympusa są na pewno lepsze od chińskich achromatów ale sądzę że różnica jest subtelna.
W przypadku mikroskopów i nie tylko chińskie wyroby to podróbki.
Markowe, wyższej kasy obiektywy są pewnie z różnych powodów trudniejsze do podrobienia.
Nie ma /przynajmniej na razie/ ob. klasy Plan Fluor czy Plan Apo wytwarzanych małymi rączkami chińskich pracowników.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

roznice jesli sa to minimalne, wada CXa jest np. rewolwer skierowany do przodu - to bardzo niewygodne przy operowaniu szkielkami.

Najnizszej klasy obiektywy wielkiej czworki tez zaczynaja byc robione w chinach, tylko wyzsze maja obecnie dopisek japan.

Jesli koniecznie chcesz nowy to kupuj chinczyka z obiektywami plan i voila.
czach
Posty: 11
Rejestracja: 4 gru 2013, o 18:37

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: czach »

Oczywiście chińczyk wchodzi w grę, ale cena 2500 za oli wydała się atrakcyjna. Myślę dalej.
ps11
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2013, o 23:56

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ps11 »

Witam wszystkich!
Bardzo proszę o pomoc w zakupie mikroskopu. Mikroskop dla córki, 10-latki. Nie chciałabym wydać więcej niż 500 zł (pierwotny budżet miał być niższy, ale się jakoś rozciąga ciągle:/) Generalnie mikroskop miał być nowy, skoro to prezent. Przewertowałam fora internetowe i wytypowałam wstępnie ten:

Po czym zaczęłam czytać więcej i wypraliście mi mózg
Przejrzałam allegro, nie ma w tej chwili w ofercie Studarów, jest tylko taki MB30:
allegro 3794508742
Czy on jest coś wart? Poza tym jest kilka mikroskopów szkolnych i niezidentyfikowanych. No i Biolary, ale na nie mnie w tej chwili nie stać.

Czy waszym zdaniem warto kupić córce coś nowego: wspomniany Bresser, albo Levenhuk 50L NG

ewentualnie coś podobnego, i jeśli okaże się, że to trafiony prezent, za czas jakiś poszukać na spokojnie Biolara? Czy na tych mikroskopach się nie sfrustruje? Chciałabym, żeby sobie na początek pooglądała jakieś większe pierwotniaki, jakieś tkanki, nic bardziej wyrafinowanego. Czy lepiej kupić tego mb30?

Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź!
Paulina
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

Poczytaj kilka stron wczesniej bo byla tam pytala osoba, ktora szukala mikroskopu dla 11latki, ciezko bedzie cos wiecej dodac niz to co tam napisalismy (:

Naprawde potrzebujesz doplacac do walizki.? ile razy bedziecie te zabaweczke przenosic? Raz, dwa? Bresser to jest leciutkie malenstwo, ktore wejdzie do torebki.

Jak silne zainteresowania przejawia corka? Bo wtedy mozna zastnawiac sie czy jest sens kupowania czegos powazniejszego, jesli ogladnie cos pod tym mikroskopem dwa razy a potem wrzuci w kat to tez warto to wziac pod uwage (
ps11
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2013, o 23:56

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ps11 »

OK, tylko że ten mikroskop jest niedostępny w sklepie, i nie znalazłam żadnego innego sklepu, który by go miał w tej chwili na stanie. W czym jest lepszy?
Przeczytałam wszystkie 66 stron tego wątku) I znalazłam głównie ogólniki na temat nowych mikroskopów. Nie zależy mi na walizce, a ten model polecało akurat kilka osób na różnych forach, bez walizki go nie dają Co jest w nim nie tak i w czym ta Delta jest lepsza?

I bardzo by mi pomogło, jakbyście rzucili okiem na ten mb30 z linka do allegro, czy waszym zdaniem on wygląda dobrze? Bo mi się nie do końca opis aukcji i zdjęcia podobają.

A czy jej się nie znudzi to oczywiście nie wiem:/ Ma wsparcie w domu - tata jest biotechnologiem, ja skończyłam biologię, choć pracuję w innym zawodzie, zainteresowania ma, ale oczywiście to tylko 10-latka, za miesiąc może mieć inne) Ale skoro już coś jej kupuję, to niech to będzie chociaż w stopniu podstawowym użyteczne.
ps11
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2013, o 23:56

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ps11 »

Jeszcze na allegro jest takie coś:
allegro 3785554902

Powiecie mi, co to może być za model i czy warto w niego zainwestować?
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: sebba28 »

To jest MB30.Wyglada na to ze jest w dobrym stanie,cena nie jest zla.

Z nowych, podobny do tego z linku powyzej:

optek.pl/mikroskopy-edukacyjne/99-biolux-bino-ledsk.html
Załączniki
1.jpg
Ostatnio zmieniony 13 gru 2013, o 11:34 przez sebba28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Mikroskopy zabawkowe

Post autor: planapo »

tez uwazam ze ten MB 30 powyzej jest ok, ale nie zaszkodzi zadac sprzedajacemu pytan wypunktowanych w poradniku (:

jak nie daja bez walizki.?

teleskopy.pl/product_info.php?cPath=72_270&products_id=1897&lunety=Mikroskop_Delta_Optical_Biolight_200

to jest dokladnie to samo tylko inaczej nazwane. ogolnie wg mnie nie warto, tu masz bardzo dokladne opinie na temat tego modelu: mikroskopy-zabawkowe-do-wiadczenia-i-testy-vt49275.htm

to ze ktos polecal to nie znaczy ze robil to szczerze, bywa tu (obecnie bardzo juz rzadko) uzytkownik, ktory polecal tylko delte i na tym jego forumowa aktywnosc sie konczyla (

Ten biolux bino zdecydowanie nie - bo jak slusznie zostalo to zauwazone wczesniej - ma sztywno ustawiona nasadke bino, wiec jesli corka bedzie miala akurat minimalnie nietypowy rozstaw oczu/podrosnie/whatever to i tak bedzie obserwowala tylko jednym okiem. (
Załączniki
1.jpg
ps11
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2013, o 23:56

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: ps11 »

Ok, czyli tak czy inaczej, lepiej ten PZO z aukcji? Żeby było prezentowo, mogę córce dokupić jakiś zestaw preparatów i szkiełek, żeby od razu miała co oglądać.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Doradztwo w sprawie mikroskopu - pytania tylko tutaj.

Post autor: planapo »

PZO zawsze lepiej bo jak sie znudzi to go odsprzedasz po tej samej albo minimalnie nizszej cenie, chinczyk pojdzie za ok. 30% ceny.

Zadaj pytania z poradnika, daj znac co odpowie sprzedawca i podejmie sie decyzje.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości