doświadczenia z biologii

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
gosia974
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2006, o 20:03

doświadczenia z biologii

Post autor: gosia974 »

Potrzebuję na wczoraj ! Muszę wymyśleć dwa doświadczenia z biologii na poziomie gimnazjum () Pomocy [/b]
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: doświadczenia z biologii

Post autor: Vinci »

rodział barwników aswymiacjyjnych metodą chromatografii bibułowej:
kilka mięsistych liści rozetrzec na miazgę zalac etanolem umiescic w wysokim naczyniu, włożyćdo anczynia bibułkę o szerokości 2 cm, poczekać, rodzeli sie w kolejnosci od spodu : chlorofil b, chlorofil a, ksantofil i karoten

wykrywanie katalazy w peroksysomach bulwy ziemniaka zetrzec ziemniaka na papkę przesączyć dolać przesącz do dwuchnaczyń, jedno zagotwać, do pierwszego dolać troche wody utleninej (wydzelaja sie bombelki) do drugiego dolac wody utlenionej (nie ma bombelków0 proba konrolna)

wyjasnienie- w komórkach eukariotycznych znajdują sie peroksysomy zawirające enzymy biorące udzaił w reakcji utleniania związków organicznych wykożystując do tego celu tlen cząsteczkowy. produktem wielu tych reakcji jest nadtlenek wodoru (H2O2, woda utleniona). Zabezpieczeniem przed nadtlenkiej jest obecny w peroksysomach enzym katalaza rozkładajacy H2O2 do H2O i O2 (bombelki))

jak bedze ci jeszcze potrzeab jakis doswiadczen to daj znac mam tego multum

[ Dodano: Czw Lut 16, 2006 21:35 ]
nie moge juz edytowac tego posta wyzej wiec tylko dopwiem ze to z katalaza mozesz wykonac na surwoej wątrobie lub jesli bardzo ci zalezy to rozetnij sobie skóre i polej woda utlenioną :P (zrobi wrazenie ):P
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: doświadczenia z biologii

Post autor: Vinci »

no i wykorzystac pisze sie przez rz
gosia974
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2006, o 20:03

Re: doświadczenia z biologii

Post autor: gosia974 »

BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA POMOC PRZYSZŁO MI SIĘ JESZCZE NA STAROŚĆ UCZYĆ HI HI
ekimma

Re: doświadczenia z biologii

Post autor: ekimma »

Potrzebuję doświadczenia, które zajmuje ok 10 minut czasu. Z biologii oczywiście. Tyle czasu mam na zajęciach. Temat dowolny. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
potrzebujê pomocy

Re: doświadczenia z biologii

Post autor: potrzebujê pomocy »

Mam problem. Muszę oddac po feriach ( kończą się 11.02.2007) doswiadczenie z biologii i nie mam pomysłu. Poza tym nie posiadam Żadnych acetylenów itp. Prosiłabym o skontaktowanie się na gg 5879485 lub na maila [at].pl w celu podpowiedzenia mi jak zrobić proste, domowe doświadczenie z biologii. PLS pomóŻcie. :/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości