Doświadczenie z biologii-POMOCY!!!

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Karoliinnkkaa

Doświadczenie z biologii-POMOCY!!!

Post autor: Karoliinnkkaa »

Mam na zadanie z biologii wykonać doświadczenie o takiej treści:wstaw do naczynia z zabarwioną atramentem wodą rosliny o białych kwiatach.Po kilku dniach obserwacji sporządź notatkę i ziterpretuj wyniki.Zanotuj takŻe wnioski.Niestety zlekcewaŻyłam to zadanie i nie wiem kompletnie co mam napisać.Proszę pomóŻcie! :566:
Gość

Re: Doświadczenie z biologii-POMOCY!!!

Post autor: Gość »

Kwiaty zmienią kolor na niebieski, więc atrament zawarty w wodzie zostanie do nich przetransportowany. To doświadczenie jest właśnie dowodem na transport wody w roślinie. Tkanką odpowiedzialną za dostarczenie wody do poszczególnych organów rośliny jest drewno(ksylem).

Rośliny są ścięte, wniosek:
"Transport wody w ksylemie jest transportem biernym-nie wymaga nakładów energetycznych."

Ten bardzo długi cytat ( ) pochodzi z podręcznikaBotanika i biologia komórki A.Batko, W.Kofta, M. Kukier-Wyrwicka, H. Werblan-Jakubiec, M.Wrzosek.

Formalnościom stało się zadość
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości