doswiadczenie z czekolada

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
licealistka

doswiadczenie z czekolada

Post autor: licealistka »

Mam zadanie na biologię muszę wymyśleć jakieś doświadczenie. niekoniecznie biologiczne(ale nie jest wykluczone). tak aby moŻna bylo przeprowadzić próbę badawczą i próbę kontrolną ( moze to byc coś w stylu jak wpływa na nastrój człowieka posiadanie komórki lub tez jak wpływa na nastrój człowieka zjedzenie czekolady) problem w tym ze nie mam zadnego pomysłu

bagatha: wydzielilam Twoj post w osobny temat :)
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2006, o 15:32 przez licealistka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: doswiadczenie z czekolada

Post autor: Aniaww »

Możesz zrobić to w stylu Brainiac.
Zebrać grupę powiedzmy 20 osób, zadać kilka pytań o ich samopoczucie, mają się określić np. w skali 1-10.
Potem grupa 10 osób zjada czekoladkę, po upływie 5 minut i pół godziny robisz ten sam test. Najlepiej jest, aby przez te pół godziny mogły spokojnie posiedzieć, obejrzeć coś, żeby nie znudziły się.
NaZz

Re: doswiadczenie z czekolada

Post autor: NaZz »

witajcie, ja mam podobne zadanie tylko ze musi byc konkretnie biologiczne i tez nie mam zadnego pomyslu. Podrzuci ktos cos? z gory dzieki. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: doswiadczenie z czekolada

Post autor: Aniaww »

Nastroju nie da się zmierzyć żadnym urządzeniem pomiarowym. To jest subiektywne odczucie, więc jedynie osoba badana może to sprecyzować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość