doswiadczenie z fasola i ogniem

Przepisy na proste doświadczenia z biologii. Pomoc w zrozumieniu podstaw biologii i zachodzących zjawisk biologicznych.
Gosiaczek8
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2007, o 17:34

doswiadczenie z fasola i ogniem

Post autor: Gosiaczek8 »

Mam z biologii do wykona nia pewne doświadczenie, doswiadczenie co prawda wykonalam ale mam problem z jego opisaniem.
do jednego sloika wkladam suchą fasole i szczelnie zakrecam sloik, do drugiego słoika włożyłam wilgotną watę na niej umięścilam kiełkującą fasolę i szczelnie zkręcam słoik.
Po paru dniach do słoików mam włożyć zapaloną świecę. to wykonalam. W sloiku s suchą fasolą świeca się pali , w słoiku z mokrą od razu po wlożeniu gaśnie.
Mam określić: - cel wykonania doświadczenia ( tu chyba chodzi o to jak zachowa sie ogien)
-sposob wykonania (to wiem bo zrobilam)
- spostrzeżenia (tu prosze o pmoc)
Wyniki ( tu proszę o pomoc) Wnioski - prosze o pomoc
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: doswiadczenie z fasola i ogniem

Post autor: shetanii »

Wnioski - Zapewne chodzi o to, że kiełkująca fasola zużyła tlen

W liscieniach zmagazynowane są substancje zapasowe z krórych roślinka korzysta dopóki nie stanie się samowystarczalna Wykorzystując te substancje przeprowadza proces oddychania w którym zużywa tlen

[ Dodano: Sob Gru 08, 2007 19:52 ]
Spostrzeżenia - nie da sie tu napisać nic innego poza zachowaniem płomienia w słoikach

Cel - zbadanie procesów jakie zachodzą w kiełkujących nasionach (tak mi sie wydaje)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość