Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Sunflower77 »

Ja też nie rozumiem tego postępowania. Budując trasę ominającą Rospudę, Polska dostałaby pieniądze na jej realizację, a budując ją przez Dolinę Rospudy nie dość, że będzie trzeba wydać masę szmalu na to przedsięwzięcie, to jeszcze bedzie trzeba zapłacić karę UE za złamanie prawa(czy czegoś tam). I to ma być ekonomiczne podejście?!?
Druga sprawa to taka, że osuszenie części doliny wpłynie nie tylko na ten osuszony fragment, ale także na znaczne obszary położone dookoła. Szkoda gadać, ci ludzie wogóle nie mają o niczym pojęcia.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: dawidw »

Co tam piszczy w Rospudzie? Ma ktos jakieś nowe info?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ziabol
Posty: 319
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 16:10

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: ziabol »

wiemy tyle, że pan Minister Ochrony Środowiska szuka swojego zdania w tej kwestii.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Pablo »

Musimy opracować nowy wariant przebiegu augustowskiej obwodnicy

Tak mówią eroposłowie Platformy Obywatelskiej

Obwodnica tak, ale nie przez Rospudę. Twierdzą europosłowie z Platformy Obywatelskiej. Opór Brukseli jest tak wielki, że ich zdaniem polski rząd powinien skupić się na opracowaniu nowego wariantu np. przez Łomżę. Bo szanse na to, że Polska przekona Komisję Europejską lub Europejski Trybunał Sprawiedliwości, są raczej nikłe. Europosłowie z Platformy Obywatelskiej, z którymi rozmawiałam w Parlamencie Europejskim nie wierzą w to, że budowa obwodnicy w obecnym wariancie zostanie ukończona.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

[Link] Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Iwus »

Platforma broni Rospudy

Czy ktos wie o co tu chodzi,czy tej obwodnicy wcale nie będzie
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: arti »

Chociaż przed wyborami zarzekali się, że będą bronić obwodnicy Augustowa, dziś reprezentanci PO radykalnie zmieniają swoje stanowisko w tej sprawie - donosi Nasz Dziennik. Eurodeputowany Platformy Bogusław Sonik namawia rząd do porzucenia idei budowy obwodnicy Augustowa
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

jakie są zalety zbudowania autostrady przez Rospudę?

Post autor: 91red91 »

wiem tlyko o wadach, jednakże nigdzie nie mogę znaleźć jakie są zalety zbudowania autostrady przez rospudę
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Sunflower77 »

Pewien minister znalazł jedną zalete (dla mnie to po prostu kretynizm, idiotyzm, debilizm.), mianowicie powiedział, iż wie, ze droga ta zniszczy dolinę, i że kajakarzom będzie to przeszkadzać, ale za to jaki ładny widok będą ieć ci co pojadą tą obwodnicą. I to jest człowiek wykształcony.
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: 91red91 »

o żal, bo muszę mieć za i przeciw, wiem , że to głupie, ale zna ktoś za?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Savok »

W calym tym biznesie chodzi o odciazenie Augustowa, przez ktory obecnie przebiega tranzyt z przejsc granicznych. Caly transport mialby byc skierowany na ta droge, czyli zmnniejszenie ruchu w miescie, zwiekszenie bezpieczenstwa, zmniejszenie zanieczyszczenia w miescie itd.
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: 91red91 »

to wiem, ale mam napisać tylko jeden argument za?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Savok »

ja tu widze 5, wiecej mozesz sobie sam wymyslec
Awatar użytkownika
91red91
Posty: 271
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:58

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: 91red91 »

jestem dziewczyną!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości