Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Guru »

Wojewoda Podlaski zezwolił na budowę obwodnicy Augustowa przebiegającą prze dolinę Rospudy.
Na budowę obwodnicy zezwolił wcześniej minister środowiska. Budowie sprzeciwiły się wcześniej organizacje ekologiczne oraz Komisja Europejska.
TVN24
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Iwus »

Polska będzie za to surowo ukarana prze Unię Europejską.
Na tym przykładzie widać jak ma się u nas ochriona środowiska.
Jeszcze przedwczoraj słyszałam,że mają odwołać ministra Szyszko a resort ma przejąć ktoś z Somoobrony.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: muppet »

Ludzie Czy nie mozna tego jakos powstrzymac?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Guru »

- Jesteśmy zdecydowani, jeśli Polska rzeczywiście postanowi wbrew naszym zastrzeżeniom rozpocząć budowę, wprowadzić przyspieszoną procedurę karną, która może się zakończyć dla Polski bardzo poważnymi sankcjami (finansowymi) - powiedziała Helfferich, rzeczniczka komisarza ds. ochrony środowiska Stawrosa Dimasa

KE już 12 grudnia uznała, że budowa obwodnicy Augustowa na terenach chronionych w ramach programu Natura 2000 jest niezgodna z prawem unijnym. Rozpoczęła pierwszy etap standardowej procedury przeciwko Polsce, żądając wyjaśnień i wstrzymania prac. Do 15 lutego strona polska ma odpowiedzieć na zastrzeżenia KE.

- Gdy się spotkałem z panem ministrem (ochrony środowiska Janem Szyszko 1 lutego - PAP), to uzgodniliśmy, że prawo unijne będzie respektowane - powiedział w piątek na konferencji prasowej komisarz Dimas. Przypomniał, że czeka na przesłanie z Polski prawidłowej oceny wpływu tej inwestycji na środowisko.

Jeśli wyjaśnienia Polski nie usatysfakcjonują KE i utrzyma ona procedurę karną albo wprowadzi nową, przyspieszoną, KE może zastosować jeszcze inny środek nacisku na Warszawę.
PAP
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Pablo »

Powinni dać nam(im) taką kare że by się pos***li ze strachu.
Kurde ja nie wiem jak można budować drogę przez tak piękne miejsce
Ci na wyższych stołkach to nie myślą.
Brak słów.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: DMchemik »

tyle jak będzie kara to po prostu stracimy jakąś dotację, lub nawet my do tego dopłacimy jesli trzeba będzie zwrócić dotację. Na własnej kieszeni winni tego nie odczują.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Pablo »

DMchemik pisze:Na własnej kieszeni winni tego nie odczują.
I to mnie najbardziej wkurza
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Marcin I. »

Pablo pisze:Ci na wyższych stołkach to nie myślą.
Myślą, myślą - o własnej kieszeni. Nie wierzę że samo lobby mieszkańców Augustowa jest tak silne, aby nie dopuścić do wariantu mniej kontrowersyjnego! A może ktoś kupił se kawałekmało wartościowego bagienka a teraz odsprzeda go pod drogę za wielką kasę A jak droga bedzie miała inny przebieg, to na ch.e mu będzie to bagno!

Swoją drogą - ciekawy jestem rozwiązań technicznych stawiania kilkutonowych słupów w bagnie i wjeżdzania na ten teren cięzkiego sprzętu - mam nadzieję że się nie uda
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Pablo »

Marcin I. pisze:Swoją drogą - ciekawy jestem rozwiązań technicznych stawiania kilkutonowych słupów w bagnie i wjeżdzania na ten teren cięzkiego sprzętu - mam nadzieję że się nie uda
Mam nadzieje że się im nie uda, a bym jeszcze byś się cieszył gdyby te banga wciągły ten ciężki sprzęt
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: mesene »

Wiem, ze moż to niewiele pomoże, ale chyba warto. Dzisiaj w szkole rozdawałam z koleżanką zielone wstążeczki - symbol walki o Rospudę.
Jeśli nbie jesteście obojętni też przywieźcie zielone wstążki. Nie mogą nie zauważyć nas! Społeczeństwo musi się w końcu obudzić i przestać myśleć, że na nic nie mają wpływu!
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Iwus »

Podobno decyzja została uchylona,słyszeliście coś o tym
Asiula
Posty: 45
Rejestracja: 30 paź 2006, o 17:27

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: Asiula »

Niektórzy to po prostu nie myślą.W końcu, co im zależy? Dziś poszłam do szkoły z zieloną wstążką i 21 osób na 34 nie wiedziała o co chodzi w całej tej sprawie! Po prostu BULWERS
mesene
Posty: 72
Rejestracja: 16 sty 2007, o 17:17

Re: Droga zniszczy rezerwat Rospudy

Post autor: mesene »

Iwus pisze:Podobno decyzja została uchylona,słyszeliście coś o tym
Ja słyszałam, ze ma zapaść dopiero w czwartek.
Asiula pisze:21 osób na 34 nie wiedziała o co chodzi w całej tej sprawie!
U mnie też tak niestety było. nawet jedna nauczycielka spytała mi się czy to jakaś akcja na rzecz kobiet. Taa, to jest właśnie naszeświadome społeczeństwo.
Ale dzięki Asiula, ze się włączyłaś
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość