Dylemat i pytanie do obeznanych ludzi

Na której uczelni mogę studiować inżynierię biomedyczną, jakie są warunki przyjęć na studia, ile trzeba mieć punktów, czy studia są ciężkie, co po inżynierii medycznej?
suodziaq
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2011, o 16:49

Dylemat i pytanie do obeznanych ludzi

Post autor: suodziaq »

witam, mam taki problem. Chcialbym studiowac jakis kierunek medyczno-techniczny, mam na mysli nowy, interdyscyplinarny- inzynierie biomedyczna. Moglibyscie mi powiedziec, jakie przedmioty powinienem rozszerzyc, lacznie z obowiazkowymi matematyka, j polskim i angielskim. Czy na politechnike przyjma mnie z biologia chemia fizyka rozszerzonymi i matematyka podstawowa?
Awatar użytkownika
CW
Posty: 15
Rejestracja: 5 lip 2009, o 13:40

Re: Dylemat i pytanie do obeznanych ludzi

Post autor: CW »

przyjmą przyjmą chyba wszędzie,
aczkolwiek z podstawową matmą nie utrzymasz się już na samych studiach, polecam samodzielną naukę, te wszystkie kursy cokolwiek bo potem będzie czarna rozpacz.
Bestemon
Posty: 19
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 16:46

Re: Dylemat i pytanie do obeznanych ludzi

Post autor: Bestemon »

Bez przesady. Mam koleżankę na IB na AGH, która chodziło do LO na profil humanistyczny, nie robiła żadnych kursów tylko robiła to co w szkole z matmy a całkiem nieźle sobie radzi. Oczywiście podczas studiów musiała sporo siedzieć nad tym przedmiotem, ale nie jest tak, że się nie utrzymasz. Nie stresujcie kandydatów ]
zaQQ

Re: Dylemat i pytanie do obeznanych ludzi

Post autor: zaQQ »

Na inżynierię biomedyczną przygotuj się dobrze z fizyki, chemii i matematyki. Dobrze jest też znać się na komputerach. To czy zdajesz matmę podstawową czy rozszerzoną nie ma za bardzo nic do rzeczy, gdyż i tak na studiach masz zupełnie inny materiał niż w szkole średniej. Nie mniej jednak aby utrzymać się na studiach trzeba mieć ścisły umysł i lubić te 3 przedmioty ]
Przedmioty biologiczne nie są specjalnie trudne i spokojnie można się tego nauczyć w trakcie studiów ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości