dysocjacja i hydroliza

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
zlootyy
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2009, o 00:26

dysocjacja i hydroliza

Post autor: zlootyy »

Witam , prosił bym o pomoc w następujących zadaniach , ponieważ mam z nimi ogromny problem.

1. Nazwij sole i napisz równania ich dysocjacji . Nazwij jony powstające podczas dysocjacji :

a) FeSO4
b)Li2CO3
c)ZnCl2
d)AgNO3
e)CuCl2
f)HCOONH4

2. Napisz wzory wymienionych związków i napisz równania ich dysocjacji :

a) chlorek wapnia
b) wodorotlenek baru
c) azotan (V) amonu
d) kwas węglowy
e) kwas siarkowy (IV)
f) siarczan (VI) bizmutu (III)

3. Napisz cząsteczkowe i jonowe równania rekacji hydrolizy podanych związków oraz określ dla każdej soli odczyn wodnego roztworu :

a) Ba(NO2)2
b) Cu(NO3)2
c) NH4Br
d) Pb(NO3)2
e) (NH4)SO4

4. Napisz w cząsteczkowej i jonowej postaci równania reakcji zachodzących między :

a) H2SO4 i Ba(OH)2
b) Pb(NO3) i NaCl
c) CO2 i KOH
d) CaO i HF
Kinuchh
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2009, o 12:24

Re: dysocjacja i hydroliza

Post autor: Kinuchh »

pierwsze nie jest trudne, jak masz książkę to sobie poradzisz, a napewno ja masz powiem ci, że pierwszy przykład to siarczan (VI) żelaza (I)

co do trzeciego sama potrzbuje pomocy, są tam trzy przykłady, które też sprawiaja mi trudność D mógłby sie ktos potrudzić i zrobić trzecie.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: dysocjacja i hydroliza

Post autor: Gekon »

Kinuchh pisze:pierwsze nie jest trudne, jak masz książkę to sobie poradzisz, a napewno ja masz powiem ci, że pierwszy przykład to siarczan (VI) żelaza (I)

co do trzeciego sama potrzbuje pomocy, są tam trzy przykłady, które też sprawiaja mi trudność D mógłby sie ktos potrudzić i zrobić trzecie.
Siarczan (VI) żelaza (II) jak już.

A w trzecim to które kkonkretnie przykłady i jaka trudność
Kinuchh
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2009, o 12:24

Re: dysocjacja i hydroliza

Post autor: Kinuchh »

nie wiem, czy dobrze to robie D jakby ktoś napisał jak zrobić to byłabym wdzęczna
Kinuchh
Posty: 10
Rejestracja: 28 gru 2009, o 12:24

Re: dysocjacja i hydroliza

Post autor: Kinuchh »

3
a. zasadowy
b. kwaśny
c. kwaśny
d. kwaśny
e kwasny


chyba nie mam racji d
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości