Działania zagrażające środowisku oraz katastrofy ekologiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2007, o 20:42

Re: Las Bemowski dla buldoŻerów, wybiorĄ wariant IIB

Post autor: żółtodziób »

Wiem, że nie leży w ramach parku narodowego, ale pytam czy należy do otuliny parku, ponieważ dyrekcja KPN oprotestowała wariant III przez Las Bemowski, kiedy jeszcze nie pojawił się wariant IIB wygodny dla GDDKiA
1.gif
Zatem interesuje mnie stanowisko KPN w powyższej sprawie, bo wariant IIB leci przez Las Bemowski, tyle, że nie w pobliżu rezerwatu (około 200 m od niego)Kalinowa Łąka i na granicyŁosiowych Błot".
Dla KPNLas Bemowski stanowi fragment otuliny KPN, tak zrozumiałem z ich strony:

i powyższego pisma.
Problem w tym, że wariant IIB przez Radiowo biegnący w pobliżu kompostowni Radiowo rozwala cenne oszyny z doskokonale wykształconym runem (klasyczne rośliny dla olsu) oraz podszytem, z którego to obszaru korzysta zwierzyna: łosie, dziki, sarny, zaskrońce, a w okresie wiosennych z wyższych stanów wody i pojawiających się bajor, kaczki krzyżówki.
Teren ten przypomina mi fragment rezerwatu Sieraków na odcinku Na Miny-Szczukówek oglądany z zielonego szlaku, który to rezerwat jest sztandarową częścia Kampinoskiego Parku Narodowego.
Stowarzyszenie
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2007, o 21:17

Katastrofy ekologiczne oraz działania zagrażające środowisku

Post autor: Stowarzyszenie »

PROTESTUJEMY! Rzeka Łupawa- najpiękniejsza rzeka Pomorza Środkowego zaliczana do kategoriigórskich", dzięki jej naturalnemu charakterowi, licznym bystrzom, ostrym zakrętom podmywającym leśne zbocza, kamienistym brzegom rzeka ta jest unikatowa dla amatorów turystyki kajakowej i wędkarskiej. To w jej bystrych wodach kryją się największe skarby, coraz rzadsze gatunki ryb szlachetnych: pstrągi,lipienie a także prawem chronione głowacze, strzeble potokowe i minogi strumieniowe. Tę właśnie rzekę upodobali sobie holenderscy dzierżawcy pól, zajmujący się na nich intensywną uprawą ziemniaka. Firmy te budując sieć rurociągów rozpoczęły od 2002 roku pobór wody z rzeki w sześciu ujęciach, nawadniając swoje pola utworzyli tzw."ruchome deszczownie". Jak wiadomo, miesiące letnie powodują, że zapotrzebowanie na wodę jest bardzo duże. Ciągła eksploatacja rzeki doprowadza do znacznego obniżenia jej lustra wody co skutkuje degradacją organizmów roślinnych i zwierzęcych. Meteorolodzy już ostrzegają, że ten rok zapowiada się jako wyjątkowo upalny. Dlatego stanowczo nie wyrażamy zgody na dewastację naszego narodowego dziedzictwa przyrodniczego dla doraźnych, prywatnych celów. Prosimy o interwencję wszystkie odpowiedzialne osoby i organizacje, a także o szybkie i szerokie rozpowszechnienie tej informacji na terenie całego kraju oraz pomoc w skutecznym zablokowaniu opisanych przez nas praktyk. nasza strona ekostar.prv.pl

//admin: zostawiłem
Ostatnio zmieniony 10 cze 2007, o 00:30 przez Stowarzyszenie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Rzeka Łupawa

Post autor: jillian »

górska rzeka na pomorzu? i na dodatek czysta?
To rzeczywiście trzeba ją ratować
Stowarzyszenie
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2007, o 21:17

Re: Rzeka Łupawa

Post autor: Stowarzyszenie »

górska rzeka na pomorzu tak mamy kilka rzek zaliczanych do górskich dlatego stanowczo protestujemy Łupawa to najbardziej muchowa z rzek Pomorza. Większość z pomorskich muszkarzy moczyła w jej szybkich wodach swoje nimfki lub suszyła nad głowami kapryśnych łupawskich lipieni suche imitacje jętek i chruścików. Piękna, górska rzeka, którą Stwórca w swej łaskawości umieścił nie w górach, lecz pośród przymorskich, bukowych lasów.
Ostwall
Posty: 6
Rejestracja: 4 kwie 2007, o 21:03

Re: Rzeka Łupawa

Post autor: Ostwall »

A czy Łupawa ma jakiś status ochronny? Przepływa przez tereny chronione - rezerwat, park krajobrazowy? Albo jest na jakiejś liście cennych obiektów przyrodniczych? Bo to są argumenty, które mogą pomóc w ochronie. Albo jakaś opinia naukowa, ekspertyza? Chronić ją powinien z urzędu Wojew. Konserwator Przyrody. Ale wiemy jak to jest. A sprawy poboru wody i w ogóle gospodarki wodnej są określone przezPrawo Wodne i tu można występować do Wydziału Ochrony Środowiska czy działaniadzierżawców sa zgodne z prawem.
Niestety, ciągle w starciu z ekonomią przyroda stoi na straconej pozycji. Ale trzeba działać, żeby to zmienić
Stowarzyszenie
Posty: 5
Rejestracja: 9 cze 2007, o 21:17

Re: Rzeka Łupawa

Post autor: Stowarzyszenie »

Tak rzeka łupawa ma statut ochronny na google są wiadomości o rzece jest w natura 2000 nasze stowarzyszenie podjeło wszystkie kroki by zostało cofnięte pozwolenie na pobór wody przez tą firme lub zmiane w jej pozyskiwaniu by pobór wody nie szkodził otoczeniu
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

ZASYPYWANIE NIETOPERZY W SZTOLNIACH W WAŁBRZYCHU

Post autor: bot »

W styczniu br. zasypano nietoperze zimujące w starych sztolniach w Wałbrzychu w lesie na terenie dzielnic Konradów i Biały Kamień w zachodniej części miasta, jedną ze sztolni odkopano ale nie wiem co z pozostałymi. Z informacji wynika, że odpowiada za to Nadleśnictwo Wałbrzych.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: ZASYPYWANIE NIETOPERZY W SZTOLNIACH W WAŁBRZYCHU

Post autor: krzysiek j »

Jeśli wiedzieli o nietoperzach to nie powinni zasypywać. Jeśli nie to mogli by sprawdzić czy nic tam nie ma
bot
Posty: 167
Rejestracja: 8 mar 2008, o 16:30

Re: ZASYPYWANIE NIETOPERZY W SZTOLNIACH W WAŁBRZYCHU

Post autor: bot »

Z tego co wiem, to kilka miejsc odkopano na skutek interwencji osób które te miejsca znały, jednak nie wiadomo czy wszystkie, oni się zapierają, że zrobili to rzekomo dla bezpieczństwa ludzi, ale na tej zasadzie musieliby zasypywać wszystkie jaskinie i inne podobne miejsca. Prawdopodobnie twierdzą tak, bo za to grozi odpowiedzialność. Najbardziej bulwersuje, że zrobili to leśnicy.
lucasmoto
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2008, o 13:31

Zanieczyszczenie środowiska mazutem

Post autor: lucasmoto »

wiatam wszystkich. mam pytanko? kto mógłby mi pomoc ruszyć sprawe zalegającego mazutu na drodze dojazdowej do mojej mniescowości? władza gminy nic z tą sprawą nie robi. zamiast wywozić te odpady do utylizacji to wywieżli to świństo ludziom pod sam nos. prosze o pomoc?
*Olenka*
Posty: 19
Rejestracja: 27 sty 2008, o 17:21

Re: ZASYPYWANIE NIETOPERZY W SZTOLNIACH W WAŁBRZYCHU

Post autor: *Olenka* »

Trzeba najpierw sprawdzic czy nic tam nie ma gdyz zwierzeta czesto nie maja sie gdzie chowac i zimowac.
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: ZASYPYWANIE NIETOPERZY W SZTOLNIACH W WAŁBRZYCHU

Post autor: michicho »

Wątpie żeby taka działalność wynikała z braku wiedzy, jeśli to byli faktycznie leśnicy
Żal tych nietoperków.
gomez993
Posty: 4
Rejestracja: 26 mar 2008, o 16:01

Re: zanieczyszczenie środowiska mazutem

Post autor: gomez993 »

Powiedz gdzie to zalega coś wymyślimy.Pozdro Wiesz mi gmina natychmiast to usunie.
10880694 gg.
Próbowałeś napisać pismo do sanepidu Gmina ma obowiązek utylizować wszelkiego rodzaju odpady na jej terenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość