Działania zagrażające środowisku oraz katastrofy ekologiczne

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Firma Marcinkowscy w Zbęchach zanieczyszcza środowisko.

Post autor: Iwus »

Nikomu to nie przeszkadza tylko tobie?
Jeśli zbierze sie grupa mieszkańców i podpisze pod petycją do wójta to będzie on musiał coś z tym zrobić.
Nie wiem czy próbowałeś w sanepidzie i inspektoracie ochrony środowiska.Firma musi odprowadzac ścieki do oczyczalni,dodatkowo musi mieć własną podczyszczalnie.Można też zgłosić na policję.Problem jet tylko jeden-musi przyjechać w momencie wypuszczania ścieków.

To przykre,że media sie tym nie zainteresowały.Masz dowody,może nakręcisz film-bedzie bardziej wiarygodny.

Miałam podobną sytuację,zakład produkujący tłuszcze zwierzęce.śprawa po wielu latach jeszcze sie nie wyjaśniły,były media interweniowali mieszkańcy i wójt.Oni sie nie poddają wiec i tobie tego życzę,może wkrótce skonczą sie układy i zaczniemy dbać o środowisko.
Lilis
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2008, o 13:36

Re: Firma Marcinkowscy w Zbęchach zanieczyszcza środowisko.

Post autor: Lilis »

Zgadzam się, że sanepid i policje należałoby poinformować, ale najpierw nagrać film/ zrobić zdjęcia.
Dodatkowo jak będziesz mieć jakieś materiały/ dowody to polecam

Tam też możesz zgłosić sytuację i myślę, że wskażą odpowiednią drogą postępowania.
jan19756
Posty: 2
Rejestracja: 4 cze 2008, o 14:38

Re: Firma Marcinkowscy w Zbęchach zanieczyszcza środowisko.

Post autor: jan19756 »

Zgłaszałem wszędzie. Mam fotki jak to robią je też wysyłałem. I nic Wszyscy maja gdzieś. Przeszkadza to innym też. Dodam że parenaście metrów dalej jest osiedle. To jest bardzo przykre że media mają to gdzieś i zressztą różne biura poselskie tak samo.
mateusz5165
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 11:20

Pozbywanie się odpadów poubojowych przez ZM SALUS w Pniewach

Post autor: mateusz5165 »

Zakłady Mięsne SALUS w Pniewach pozbywają sie odpadów poubojowych, wywożąc je na Gospodarstwo Rolne w pobliskiej wiosce. I tam opróżniają kontyner z odpadów poubojowych. To Gospodarstwo Rolne zajmuje się, hodowlą owiec i świń. Kto wie czy czasem naet nie karmią tymi odpadami tych zwierząt! ZM Salus powinni takie odpady wywozić do specjalnego zakładu utylizacyjnego. Ac może to gospodarstwo Wywozi dalej te odpady na Swoje pola i je tam zakopuje. Raz byłem świadkiem, że w nocy auto Firmy Salus wywiozło odpady w wielki dół na polu i tam zastały składowane. Po czym dół zasypano zaraz. Powiadomiłem policje, ale jak to nasza policja ZERO REAKCJI. Nawet wywożą beczkowozem samą krew na pole tego Gospodarstwa. Tak pozbywa się odpadów poubojowych FIRMA SALUS w PNIEWACH.
blacker
Posty: 20
Rejestracja: 24 lip 2008, o 17:10

Re: Pozbywanie się odpadów poubojowych przez ZM SALUS w Pniewach

Post autor: blacker »

Żadna nowość. W okolicach mojego miasta, na b. duze gospodarstwo rolne (zboże, krowy) wylewane są produkty ( jakis osad, powstaly w oczyszczalni) z oczyszczalni ścieków Warszawy. I to podobno legalne jest / A policja, jak to jest mała miejscowość to nie wiem czy w ogóle cos poradzi /
mateusz5165
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 11:20

ZM Salus zanieczyszczaja coraz bardziej.....

Post autor: mateusz5165 »

Zakłady Mięsne Salus w Pniewach zanieczyszczają środowisko, mianowicie wywożą odpady poubojowe na pola i je tam zakopują. Pola znajdują sie, na Gospodarstwie w Daleszynku gdzie hoduje się tam świnki oraz bydło. Do tego wywożą odpady jeszcze na Fermę lisów w Szymankowie za Obornikami. Tak nie powinno się dziać Oni powinni wyowzić odpady to utylizacji, a tego nie robią!
Jak ich powstrzymać
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: ZM Salus zanieczyszczaja coraz bardziej.....

Post autor: yeast »

Moze nalezy powiadomic Sanepid?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: ZM Salus zanieczyszczaja coraz bardziej.....

Post autor: WojtekB »

Od kiedy jesteśmy w UE taki proceder nie powinien występować (jeżeli nawet takie odpady nie zagrażają ujęciom wody skażeniem, mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne). Takie odpady muszą zostać zutylizowane (niestety wielu rolników i przetwórców o tym nie wie, przynajmniej nie chce wiedzieć). Co można w tej sprawie: ustawy o ochronie środowiska oraz unijne rozporządzenia wyraźnie mówią, że takie odpady powinny być zutylizowane (spalone) lub przetworzone (w miarę możliwości) na mączkę zwierzęcą (która jest oczywiście w Polsce zabroniona jako pasza dla zwierząt) i tłuszcze. Jak yeast napisała można to zgłosić sanepidowi oraz służbą weterynaryjnym. Nie wiem czy taki fakt można zgłosić ARiMR, oni też jednak powinni takim faktem się zainteresować.
sopel
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2008, o 20:10

Re: ZM Salus zanieczyszczaja coraz bardziej.....

Post autor: sopel »

Panie Mateuszu - proszę się ze mną skontaktować pod adresem k.[at].pl - PILNE!
sopel
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2008, o 20:10

Re: Pozbywanie się odpadów poubojowych przez ZM SALUS w Pniewach

Post autor: sopel »

mateusz5165, Panie Mateuszu - jeśli chodzi o Salus to proszę o kontakt - myślę, że mogę Panu pomóc. k.[at].pl
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Pozbywanie się odpadów poubojowych przez ZM SALUS w Pniewach

Post autor: Matthiola »

mateusz5165, z ustawy o odpadach wynika definicja odpadow.
Odpad to to, czego wytworca danego produktu MUSI SIE POZBYC.
Nie jest odpadem to, co mozna oddac komus do przetwozenia lub wykorzystania. Policja pewnie nic nie zrobila, bo oni byc moze nie zlamali prawa. Przekazanie rolnikowi produktow ubocznych to nie pozbycie sie odpadu w swietle prawa. I pewnie stad brak interwencji, bo wg papierow jest ok.
Inna sprawa to klasyfikacja odpadow poubojowych niebezpiecznych opisanych w zalaczniku do ustawy o odpadach - katalogu odpadow.
Jesli sa to: kregoslupy, oczy, mozgoczaszki, ogony to wowczas jest to lamanie prawa. Wg ustawy o odpadach powinny byc one poddane procesowi opisanemu w zalaczniku numer 5 do w/w ustawy - w tym wypadku spalenie w odpowiednich ku temu zakladach. W przypadku zlamania tego punktu ustawy o odpadach nalezy powiadomic nie policje lecz sanepid. Nie bylo by tez bledem napisanie listu otwartego do ministerstwa odpowiedzialnego za ochrone srodowiska.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: Pozbywanie się odpadów poubojowych przez ZM SALUS w Pniewach

Post autor: fizolof123 »

typlko pytanie czy szanowne ministerstwo by sie zainteresowalo tego typu sprawa to juz inna kolej rzeczy.Pewnie sie skonczy jak w wiekszosci przypadkow ( wyworzacy odpady bedzie bezkarny,albo naloza na niego grzywne ktora i tak nie bedzie dla niego wiekszym problemem splacic )
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Pozbywanie się odpadów poubojowych przez ZM SALUS w Pniewach

Post autor: Matthiola »

fizolof123, zamiast negowac sprowadz odpowiednie sluzby ktore to zbadaja. Poki sie nikt nie pojawi to nie ma co gdybac. Nikogo na garacym uczynku nie nakryto. Napisalam wyznaczniki lamania prawa. Jesli nie lamia prawa to nie ma co pisac bzdur zekomu zalezy?".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości