Dziwna sytuacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jobe
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:59

Dziwna sytuacja

Post autor: jobe »

Jestem w kropce. Kiedyś chciałam iść na lekarski (z myślą o późniejszej specjalizacji tylko dermatologia - wiem ,że to zbyt wcześniej ,ale od gimnazjum miałam taki plan) ,ale opinie ludzi mnie zniechęciły : powiedzieli ,że na dermatologię jest strasznie mało miejsc ,trudno się dostac i liczą się znajmości. Tak więc z tym porzuciłam myśl o lekarskim . Dostałam się na farmację na wumie (na lek też bym się tam dostała ,stomy nie chciałam) i złożyłam na lekarski do B-stoku tylko ,dzisiaj sie tam dostalam . I teraz postanowiłam zawalczyć o marzenia ,ale nie wiem czy warto. Jestem z okolic Warszawy i specjalizację chciałabym robić w Mazowieckim ,a nie wiem czy po UMB mnie tam przyjmą . Mogę się specjalizować za granicą ,ale nie wiem czy nie lepiej konczyc uczelnie w bardziej znanym miescie ,czy to zalezy od moich zdolnosci jezykowych ?
Nie wiem czy warto i nie lepiej poczekać rok i pójść na wum.proszę o opinie. Wiem ,że to zagmatwane.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: Nitrogenium32 »

Po pierwsze - trzeba było nie słuchać opinii innych. Wg mnie o marzenia zawsze warto walczyć.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: Mårran »

Imo tata spece jak derma lepiej robic tam, gdzie sie studiowalo, bo trzeba ja sobie wychodzic. Na derme nie przyjmuja, bo nagle objawi im sie geniusz albo bi ktos ma takie marzebie. Marzenie o dermie ma wielu Liczy sie kolo naukowe, prace, konferencje, pokazywanie sie na oddziale. Wiec moze idz do Bialego, a potem spro uj przeniesc sie do Wafki? Moze cos Ci przepisza.

Pani Buka
jobe
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, o 12:59

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: jobe »

A to nie jest tak ,że liczy się wynik leku ,aby dostać się na speckę? czy jest możliwe ,abym się udzielała w kole itp a lek napisała gorzej ,a mimo to mnie przyjmą na tą speckę?
applefan
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2014, o 16:25

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: applefan »

podbijam ,czy to samo się tyczy specjalizacji dentystycznych?
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: pistolet007 »

M&#xE5rran pisze:Imo tata spece jak derma lepiej robic tam, gdzie sie studiowalo, bo trzeba ja sobie wychodzic. Na derme nie przyjmuja, bo nagle objawi im sie geniusz albo bi ktos ma takie marzebie. Marzenie o dermie ma wielu Liczy sie kolo naukowe, prace, konferencje, pokazywanie sie na oddziale. Wiec moze idz do Bialego, a potem spro uj przeniesc sie do Wafki? Moze cos Ci przepisza.

Serio, marzenie o dermie ma wielu? Ja chyba bym już wolał nie iść na lek niż zostać dermatologiem (chyba, że patrzeć tylko na $ to może ale nie, nadal nie )
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: Medycyna Lwów »

Typowe dla laika skojarzenie z dermatologia -cóż -w prywatnym gabinecie owszem jedno i to samo ale w przychodni czy szpitalu jest ogrom ciekawych chorób często bardzo interdyscyplinarnych o których większość nie słyszała i nie usłyszy - w reszcie zgoda z Marran.

pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: pistolet007 »

No, może i laika, ale widziałem na własne oczy i czytałem o różnych chorobach dermatologicznych z jakimi zdarza się lekarzom stykać i po prostu mnie nie kręci. Ale kto wie, jeśli kiedykolwiek skończę lek to przecież może mi się wszystko pozmieniać. A ty już ziomeczku naskakujesz z tymi swoimi laikami etc. Zacznij wrzucać każdemu młodszemu od gimbów to będzie najlepiej
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: Giardia Lamblia »

Nie, żebym bronił Kaamila, ale w słowie laik nie ma nic obraźliwego. Tym bardziej, jeżeli ktoś rzeczywiście jest laikiem w danej dziedzinie.

Jakby ktoś mnie nazwał laikiem z fizyki to nie pozostałoby mi nic jak tylko się zgodzić

jobe, jesteś pewna, że nie odwidzi Ci się dermatologia? Miałaś kiedykolwiek bliższy kontakt przez dłuższy czas z kimś kto jest dermatologiem (np. w rodzinie)? Na studiach wszystko wygląda inaczej niż w wyobrażeniach.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: Medycyna Lwów »

Człowieczku -jestes laikiem w całej medycynie siła rzeczy / ze obejrzysz obrazki z np łuszczycą czy poczytasz fora nie czyni cię to nikim więcej jak nadal laikiem bo i tak rzeczonej łuszczycy byś nie rozpoznał na żywo i nie wiedział co z tym zrobić. Ponownie sie kompromitujesz niestety, wiec swoją uwagę o gimbazie spokojnie mozesz odebrać auto ad personam.

pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: pistolet007 »

No ale ja napisałem o mojej prywatnej opinii odnoszącej się tylko do mojej osoby, a nie sugerowaniu komukolwiek czegokolwiek. Nie napisałem też, że praca dermatologa jest nudna (!) jak sugerował pisząc o tym, że w gabinecie jedno i to samo. Po prostu nie marzy mi się ta specka z innych powodów. Ale nvm, szkoda klawiatury
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: pistolet007 »

A co do kompromitacji, to myślę, że każdy mniej więcej czytający czasami to forum ma pewne zdanie o Tobie, oczywiście nie ujmując Twojej wiedzy o studiach/medycynie. Ale medycyna szanowny Panie to nie całe życie
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Dziwna sytuacja

Post autor: kubut »

Nie prowadzilam co prawda statystyk, ale wydaje mi sie ze wielu studentow zmienia preferencje specjalizacyjne kiedy przychodzi co do czego.

Pytanie jakie powinnas sobie zadac to raczej na ile jestes zdeterminowana zeby tym dermatologiem zostac. Bo jesli jestes to pewnie ci sie uda, w koncu ktos tym dermatologiem musi zostac.

BTW moja przyjaciolka zrobila wlasnie w maju specke z pediatrii co prawda, ale musiala podomykac formalnosci, m.in 2 tyg na dermie. Podobno dermo-dziunie sa przeboskie a pani ordynator podzielila sie sekretem anty-zmarchowym
Zebym miala byc lekarzem to tez bym chetnie na derme poszla, albo derma albo gine.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości