Dziwne zwierzę widziałam - kto potrafi to rozpoznać?

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
rozaanna4
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 18:41

Dziwne zwierzę widziałam - kto potrafi to rozpoznać?

Post autor: rozaanna4 »

Dzisiaj wędrowałam sobie wzdłuż Odry (Wrocław) i zauważyłam ciekawe zwierzątka w wodzie, których gatunku za Chiny nie umiałam rozpoznać, nawet po konsultacjach u wujka Google.
Macie może pojęcie, co wygląda jak krewetka długości ok 1 cm, ale ma zdecydowanie za krótkie nóżki - właściwie jak nóżki przeciętnego żuka i kolor nie pasujący do jedynego gatunku krewetki, jaki znaleziono w Odrze kiedykolwiek

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Krewetki
(widziałam jedno rdzawobrązowe, a drugie szare). Pływały sobie na płytkiej wodzie przybrzeżnej, często unoszone prądem. Przypominały bardzo małe rybki w sposobie poruszania się. Były segmentowane z typowo krewetkowym ogonkiem. Wyjęte na rękę zwinęły się w rulonik, ze stroną grzbietową na wierzchu, ogonek pozostał niezwinięty.
I co to jest? Myślałam, że to może larwa jakiegoś owada, ale po poszukiwaniach raczej odpada.
Może to nowy gatunek krewetki, wielkie odkrycie polskich studentów? (czyli mnie )
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Dziwne zwierzę widziałam - kto potrafi to rozpoznać?

Post autor: malgosi35 »

Może to młode raki
Weyland
Posty: 76
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:52

Re: Dziwne zwierzę widziałam - kto potrafi to rozpoznać?

Post autor: Weyland »

Jest to jakiś podgatunek Kiełża - skorupiaka dennego, który należy do rzędu Obunogów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości